Reklama

Reklama

Ze života ptáků

všechny plakáty
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
Československo, 1973, 9 min

Obsahy(1)

Vynikající ironická moralita autorské trojice Macourek, Born, Doubrava se tentokrát zaměřuje na krutý úděl ženy v dnešní rodině. V naší nadsázce se sice žena osvobodí a létá, létá svobodně, ale jen aby se neméně svobodně vrátila do své kuchyně, ke své otročině. (Anifilm)

Recenze (10)

Matematicka 

všechny recenze uživatele

Další ze série animovaných filmečků tria Macourek-Born-Doubrava spíše pro dospělé, i když tu vystupuje i malý chlapeček. Někteří z nás by se asi potřebovali stát ptáky, aby si uvědomili některé důležité skutečnosti. Opět si tvůrci pustili fantazii na špacír, aby tak do nevšedního hávu zabalili důležitou myšlenku. ()

jilda 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mě pobavilo minimálně tak jako Mach a Šebestová. Také ponaučení, že si máme více vážit práce žen v domácnosti. ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Tak určitě ty pády mezi prsa a zadek, či zvonek na bradavce jsou určeny spíše pro dospělejší publikum. Je to výstižné, je to hezky ironizující a pravdivé. Chudák ženská, ale až na pár detailů mi to nepřišlo jako bůhví co. Z těch detailů se mi asi nejvíce líbily tyto tři: Za prvé když "milý" tatínek spal a chrápal, tak jelen z obrazu nad ním vydechoval v jeho rytmu kouř. Za druhé kráva jako kukačka - the best. A za třetí ten chlap, co šel na podium vypadal jako mrož a co z něj udělal ten šarlatán? Psomrože! ()

filmator 

všechny recenze uživatele

Animák pro dospělé, který se vtipnou formou zastává žen v domácnosti. Nijak násilná moralitka, která pobaví, ale obávám se, že málokdo se po jejím zhlédnutí začne ke své ženě/matce chovat s větším respektem či snad začne doma pomáhat :-) ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama