Ze života ptáků

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1973, 9 min

Miloš Macourek

Emil Strakoň

Další ze série animovaných filmečků tria Macourek-Born-Doubrava spíše pro dospělé, i když tu vystupuje i malý chlapeček. Někteří z nás by se asi potřebovali stát ptáky, aby si uvědomili některé důležité skutečnosti. Opět si tvůrci pustili fantazii na špacír, aby tak do nevšedního hávu zabalili důležitou myšlenku.(1.3.2012)

Lehce moralizující, ale i tak vtipný příběh. Někdy vám ani křídla nedají "křídla" a přesto, že jste ve vzduchu, jste stále při zemi. Pro děti se ale díky několika scénám tento filmeček moc nehodí.(2.4.2013)

Tak určitě ty pády mezi prsa a zadek, či zvonek na bradavce jsou určeny spíše pro dospělejší publikum. Je to výstižné, je to hezky ironizující a pravdivé. Chudák ženská, ale až na pár detailů mi to nepřišlo jako bůhví co. Z těch detailů se mi asi nejvíce líbily tyto tři: Za prvé když "milý" tatínek spal a chrápal, tak jelen z obrazu nad ním vydechoval v jeho rytmu kouř. Za druhé kráva jako kukačka - the best. A za třetí ten chlap, co šel na podium vypadal jako mrož a co z něj udělal ten šarlatán? Psomrože!(19.6.2014)

Tak tohle mě pobavilo minimálně tak jako Mach a Šebestová. Také ponaučení, že si máme více vážit práce žen v domácnosti.(12.9.2005)

Název je naprosto výstižný. Obsah také.(7.2.2012)