poster

Ze života ptáků

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Československo, 1973, 9 min

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Strakoň
(další profese)
 • Matematicka
  *****

  Další ze série animovaných filmečků tria Macourek-Born-Doubrava spíše pro dospělé, i když tu vystupuje i malý chlapeček. Někteří z nás by se asi potřebovali stát ptáky, aby si uvědomili některé důležité skutečnosti. Opět si tvůrci pustili fantazii na špacír, aby tak do nevšedního hávu zabalili důležitou myšlenku.(1.3.2012)

 • lubospoti
  ****

  Lehce moralizující, ale i tak vtipný příběh. Někdy vám ani křídla nedají "křídla" a přesto, že jste ve vzduchu, jste stále při zemi. Pro děti se ale díky několika scénám tento filmeček moc nehodí.(2.4.2013)

 • ABLABLABLA
  ***

  Tak určitě ty pády mezi prsa a zadek, či zvonek na bradavce jsou určeny spíše pro dospělejší publikum. Je to výstižné, je to hezky ironizující a pravdivé. Chudák ženská, ale až na pár detailů mi to nepřišlo jako bůhví co. Z těch detailů se mi asi nejvíce líbily tyto tři: Za prvé když "milý" tatínek spal a chrápal, tak jelen z obrazu nad ním vydechoval v jeho rytmu kouř. Za druhé kráva jako kukačka - the best. A za třetí ten chlap, co šel na podium vypadal jako mrož a co z něj udělal ten šarlatán? Psomrože!(19.6.2014)

 • jilda
  *****

  Tak tohle mě pobavilo minimálně tak jako Mach a Šebestová. Také ponaučení, že si máme více vážit práce žen v domácnosti.(12.9.2005)

 • Aelita
  ****

  Název je naprosto výstižný. Obsah také.(7.2.2012)