Epizody(6)

Na místě brutální vraždy se najde figurka z kaštanů a na základě téhle stopy pak dvojice detektivů pátrá po vrahovi, který má prsty ve zmizení dcery známé političky. (Netflix)

Recenze uživatele Anderton k tomuto seriálu (7)

Kaštánek (2021)

Ďalšia výborná severská detektívka s presahom a prekvapivým vyústením. Pripomenie Most, ale aj prvý Temný prípad. Jej nedostatkami sú občasné logické lapsusy, trochu pribrzdená kodaňská polícia a fakt, že kvalitatívne vyvrcholenie príde jednu epizódu pred koncom. Inak je nad čím premýšľať, napríklad čo dokáže jedna malá lož v detskom veku, ale aj politické rozhodnutia, ktoré môžeme nazvať cestou do pekla dláždenou dobrými úmyslami. Nakoniec je pre mňa najmenej sympatickou postavou oná ministerka sociálnych vecí. Otázka toho, či je vôbec v súčasnosti možné fungovať v rámci normálnej rodiny, keď má toho každý rodič až nad hlavu, do čoho je zapojená aj hlavná vyšetrovateľka. Tento sympatický tím by som si nechal páčiť aj pre prípadnú druhú sériu. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Prvá epizóda, prvá vražda. Vlastne tu sú dve, jedna ale v ďalekej minulosti, aby to bolo zaujímavejšie a divák bol viac napätý. No a tá vražda v súčasnosti je dosť brutálna a vrah má zvláštny rukopis, na pľaci necháva postavičku z gaštanov. Samú o sebe dosť strašidelnú. Je cítiť, že za seriálom stojí partia z Mostu, ono to skoro pôsobí, akoby išlo o novú sériu s novými, aj keď dosť podobnými vyšetrovateľmi. ()

Epizoda 2 (2021) (E02)

Druhá epizóda, druhá vražda. A ešte brutálnejšia. Prípad sa dosť komplikuje, čo je len a len dobre, nové fakty akoby naznačovali, že nemôžu spolu súvisieť a ide o náhodu, my ale vieme, že tomu tak nie je. Začína to byť skutočne napínavé, atmosférické a je jasné, že toto si budete musieť dať na jeden vrh. A dostaneme sa aj do pivnice, ak by ste sa náhodou chceli opýtať. ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Podľa mňa slabšia epizóda, než predchádzajúce. Dedukcia, kto bude ďalšia obeť je dosť pritiahnutá za vlasy a samozrejme sa ukáže, že bola správna. Vážne iba pravopis? No a ochrana potenciálnej obete je na úrovni policajného zboru zo Springfieldu, až na úrovni paródie. Ale predpokladám, že podobne to bolo aj v predlohe, ešteže je to tak pútavo a napínavo nakrútené, až vám tieto nedostatky nemusia vadiť. ()

Epizoda 4 (2021) (E04)

Seriál sa poriadne rozbehol, dostaneme viacero nových informácií, aj sa dočkáme jedného únosu dieťaťa. Že ide o falošnú stopu, vieme len my diváci a hlavný vyšetrovateľ. Bohužiaľ séf Nylander je dosť klišé postava a tak musí byť trochu priblblý a stále sa mýliť. Ale nejde o nič extra závadné pre vychutnanie si pátrania. Logika občas hapruje, na mieste činu v lese by sa našli stopy pneumatík druhého auta a ihneď by sa asi pokračovalo vo výsluchu Beckera. Ale tam je tá výhovorka pre scenáristov v podobe Nylandera. ()

Epizoda 5 (2021) (E05)

Tak v piatej epizóde sa všetko začína rozplietať a začne zapadať do seba (história vs. súčasnosť), hrá sa o čas a divákovi je predstavený ústredný páchateľ. Ide o veľké prekvapenie, určite vás tento človek nenapadne a dúfam, že vo finále sa ukáže, prečo pracuje tam, kde pracuje. Finále asi kvalít a napínavosti päťky nedosiahne a pôjde len o dobehnutie na miesto a snahu oslobodiť držaného (držaných?), ale možno nás ešte nejaké to prekvapenie čaká. No a motivácia páchateľa je celkom pochopiteľná, po takomto detstve by asi nikto nezostal normálny. ()

Epizoda 6 (2021) (E06)

Finálna epizóda je presne tým doťuknutím vynikajúcej predchádzajúcej časti, aká sa dala čakať. Akcia, násilie, požiare, havárie a podobne... Ak by mali tvorcovia gule niektoré veci uzavrieť temnejšie, veci by to len prospelo. Každopádne aj záver seriálu (možno budúcej série) je kvalitným remeslom, len sme sa v ňom už nič špeciálne nové nedozvedeli. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD