Kryštof Kolumbus a jeho malý přítel, červotoč Piko, se vydávají lodí na cestu kolem světa, aby všem dokázali, že Země je opravdu kulatá. Píko se vydává na pouť hledat svoji milovanou svatojánskou mušku Marilyn, Kolumbus jde za slávou a bohatstvím. (oficiální text distributora)

curunir

V prvom rade musím napísať, že táto rozprávka patrila medzi moje najobľúbenejšie v časoch mojej malosti (či mladosti?) a od toho sa odvíja aj moje hodnotenie. Dá sa povedať, že 1* navyše prihadzujem kvôli spomienkam. Film je slušne ale aj vtipne animovaný, pri svižnej dĺžke 77 minút prakticky nenudí i keď sem tam sa nájde niekoľko hluchých miest, to je však vykompenzované vtipnými a nezabudnuteľnými hláškami. Taktiež treba povedať, že scenár má niekoľko výraznejších trhlín, ktoré sa veľmi nešikovne kamuflujú, čím občas samozrejme pôsobí nelogicky. Veľmi príjemne prekvapí hudba, ktorá aj napriek tomu, že sa jedná o animovaný film má pomerne vznešený ráz, doprevádzaná milými a chytlavými pesničkami. "Pico a Kolumbus" možno nie je prvotriedenym animovaným filmom, avšak vôbec sa tak ani netvári, takže pre mňa sú 4* úplne opodstatnené. (1. komentár k filmu) ()

majo25

Je to animák v štýle disneyoviek - dôraz na lepšiu animáciu, dôraz na humor, výskyt komických postavičiek. Ale až príliš sa chce podobať na spomínané disneyovky a uniká mu kúsok tej originality. Na druhej strane, nie je chyba učiť sa od lepších, ale proste cítiť, že Američania sú o level inde. Celkovo to však bavilo, dobrodružná plavba a výprava za zlatom bola veľmi fajn. ()

Sathana

Strašně dlouhý pro malý dítě... Vždycky, když sem na to jako malá koukala (a bylo to hodněkrát), mě to strašně vadilo, jak je to dlouhý. ()