Všem v hospodě vrtá hlavou, čím to je, že se děda Horáček dvoří všem dámám okolo včetně Jiráskové a Mařky. Epizodu doprovázejí čtené příběhy z Goliášových novin a vyprávění Zatloukala a dědy Horáčka. Vše se vyjasňuje až s příchodem dr. Práška, kterému si Horáček stěžuje, že prášky na spaní, které mu předepsal, nezabírají. (TV Nova)

honajz

Proč dědka chytla druhá míza a proč je najednou tak čilý, je sice hlavní zápletka tohoto dílu, ale mně se líbily víc ty vedlejší drobnosti - četba z novin, brněnský rekordman, striptýz Duška, jak se Zatloukal dostal na záchytku, že se zavírají hospody, ale ty nově otevřené už nejsou dobré... A ostatně by mě zajímalo taky, co dělá servírka Mařka po práci, děda si ani netipnul. ()

• Když se Vladimír (Jan Kanyza) přizná, že jednou skončil na záchytce, tak pronese, že jiní spí po příkopech. V epizodě Fotbal (1996) se dozvíme, že v příkopě za mlada skončil Jindřich (Jiří Menzel). (Duoscop)
  • Když se řeší podoba brněnského opilce s Jonášem (Václav Knop), tak nikdo z přítomných neupozorní na to, že mají stejné iniciály. (Duoscop)
  • Když Jindřich (Jiří Menzel) zmíní pana Guinnessa, tak tím naráží na Guinnessovu knihu rekordů. (Duoscop)