Servírka Mařenka ráno zjistí, že měli návštěvu, která přišla oknem. Výčepní Dušek zjišťuje škody, které nejsou veliké - okno je rozbité, chybí láhev peprmintky a několik porcí guláše. Prázdný talíř i láhev stojí na stole štamgastů, na místě, kde obvykle sedí Joska harmonikář. Když přijde do hospody, ostatní si ho pořádně dobírají, až se nakonec přizná, že si nechal v hospodě harmoniku, a tak si pro ni došel, a protože měl hlad, dal si guláš. A tak Dušek pro něj vymyslí trest. Protože Joska nikdy nemá peníze na útratu, odveze ho na svou chalupu, kde potřebuje udělat spoustu práce. (TV Nova)

honajz

Duškova metoda, jak usvědčit - všem předem jasného - zloděje. Se divím, že tam Joska znovu lezl a nepočkal aspoň týden, nebo až mu nějaká dobrá duše tu díru na kalhotách zašije. ()

Honza__St.

Výbornej díl, jen dvě věci mi tam vadily: 1) Ty Menzelovy blbý antikomunistický kecy na začátku, a 2), že jsme se nedozvěděli, jak to vlastně s Joskou dopadlo. Bylo by zajímavý vědět, jestli si to skutečně odpracoval u Jardy na chatě, nebo mu to jen zacvakal až zase přijel na návštěvu jeho brácha. ()