Souhlasím s kolegy pode mnou, že celkově je ta pohádka jednoduchá až moc. Na druhé straně, je přece pro děti a když si vzpomenu na jiné studiové pohádky ČT nebo Teletubbies tak mě přijde celkem svěží alespoň to, že se neodehrává ve studiu celá. Ano, mohla být trochu nápaditější, duchaplnější a napínavější, ale nakonec je to pohádka a děti ve věku, kdy je pohádky ještě zajímají jsou na tom podobně. Pan Werich je jen další plus tohoto filmu. A pár vtipných momentů, ač je jich skutečně poskrovnu, se najde. Zaslouží si přesně takové hodnocení, neboť to není totální průšvih, ale na jednorázové zabavení to stačí.(28.9.2016)

tahle pohádka mě opravdu za srdce nevzala... naštěstí se moje děti svého času u ní bavily a díky krátké stopáži u ní i vydržely, takže i díky tomu na ni nemám až tak otřesné vzpomínky... jediné, co mě iritovalo, irituje a iritovat bude je nepříliš pohledná princezna v podání dámy s poetickým jménem aglaia (tohle jméno jsem až dosud znala jen z "Takové normální rodinky", kde si Pavla aneb Jana Štěpánková vysnila holčičku s tímhle jménem)... poetické jméno nepoetické jméno - i mé ubohé ratolesti si stěžovaly, že takhle princezna moc krásy nepobrala...a neřekla bych, že je to tím, že je to dáno dobovým symbolem krásy - leckteré krásky té doby jsou dodnes koukatelné, ale tahle fakf ne...(15.12.2012)

U této pohádky se chtě nechtě nabízí srovnání s geniální pohádkou Hrátky s čertem a dalšími z tohoto období. Všechno, co fungovalo tam, tady ale nějak není ono. Příběh není špatný, herecké obsazení povětšinou také skvělé, včetně epizodních rolí, naopak ústřední milostná dvojice je velmi nevýrazná. Není to špatná pohádka, ale, jak píše Karlos80, ze všech klasických pohádek let padesátých snad ta nejméně povedená.(9.1.2015)

Princezna Blanka má ráda obyčejného myslivce, a tak se nežene do vdavek s některým z princů, kteří se o její ruku (a do budoucna i královský trůn) ucházejí. Tatínek pan král ( Jaroslav Marvan ) ukryje dceru do tajné komnaty ve staré věži a nechá vyhlásit, že jejím ženichem se stane ten, kdo ji ve skrýši najde. Veselá pohádka s hvězdným obsazením, natočená na hradě Bouzově.(3.12.2011)

• Karlos80

Ze všech pohádek z padesátých let ta nejslabší, i když i tady jde o značně diskutabilní pojem...No ale když člověk uváží co se tentýž rok natočilo viz. Princezna se zlatou hvězdou, Dařbuján a Pandrhola, tak se zas nelze čemu divit. Herecké výkony nijak oslnivé, nikdo zvlášť nevybočoval (Jaroslav Marvan v roli krále poprvé a tuším že i ve své první pohádce) i přes kratičkou středometrážní stopáž, jednoduchý příběh a typické výtvarné pojetí pro padesátá léta včetně masek, kostýmů atd pohádka která potěší..Podobné filmy: Jak se Franta naučil bát a Medvěd a strašidla. Vše od režiséra Macha.(10.5.2006)

• Soběslav Sejk

• - Medvěd a Strašidla, dvě středometrážní pohádky byly natáčeny souběžně, ale v distribuci byly nakonec uvedeny zvlášť pod tituly O medvědu Ondřejovi a Jak se Franta naučil bát (1959). (lausik)

• - Pohádka se natáčela na hradě Bouzov. (M.B)