Princezna Blanka má ráda obyčejného myslivce, a tak se nežene do vdavek s některým z princů, kteří se o její ruku (a do budoucna i královský trůn) ucházejí. Tatínek pan král ( Jaroslav Marvan ) ukryje dceru do tajné komnaty ve staré věži a nechá vyhlásit, že jejím ženichem se stane ten, kdo ji ve skrýši najde. Veselá pohádka s hvězdným obsazením, natočená na hradě Bouzově.(3.12.2011)

Nie som na chlapeckov ale do Marvana som zamilovany...!!! ten moze hrat cokolvek a zahra to genialne...!!! inak prijemna hudba, pekne sceny, dej rozpravky sice trochu slabsi ale ako celok potesi oko, ucho i ducha :) skoda ze len 50 minut :( ale viac to ani neslo :) mam pocit ze niektore sceny boli pouzite aj v rozpravke "Princezná so zlatou hviezdou" (vid napr tie vysoke okna alebo schodiste na dvorane) :-)(26.12.2014)

tahle pohádka mě opravdu za srdce nevzala... naštěstí se moje děti svého času u ní bavily a díky krátké stopáži u ní i vydržely, takže i díky tomu na ni nemám až tak otřesné vzpomínky... jediné, co mě iritovalo, irituje a iritovat bude je nepříliš pohledná princezna v podání dámy s poetickým jménem aglaia (tohle jméno jsem až dosud znala jen z "Takové normální rodinky", kde si Pavla aneb Jana Štěpánková vysnila holčičku s tímhle jménem)... poetické jméno nepoetické jméno - i mé ubohé ratolesti si stěžovaly, že takhle princezna moc krásy nepobrala...a neřekla bych, že je to tím, že je to dáno dobovým symbolem krásy - leckteré krásky té doby jsou dodnes koukatelné, ale tahle fakf ne...(15.12.2012)

4 hvězdy a hlavně pro moji milovanou Aglaiu Morávkovou (Blanka), která 10.6. 2016 oslavila svých krásných 80 let. Žije ve Švédsku, se scénografem Jindřichem Duškem (zemřel před 25 lety) má syna Jindřicha. Hrála s Luďkem Munzarem v Radokově inscenaci Gorkého Posledních ve Stavovském divadle. Byl to pro ni neuvěřitelný zážitek stát tehdy na jevišti se všemi těmi velikány. A za roli hrbáčka Ljubov v tom představení dostala cenu města Prahy. To je ta cena, za kterou emigrovali s manželem do Švédska a o které vždycky říká, že to byly blbě investované peníze. Po tom představení jí bylo nabidnuto angažmá v Národním divadle. Dveře se pro princeznu Blanku otevřely dokořán, aby je ruská okupace navždycky zabouchla. Odcestovala s manželem a synem a divadlo ztratila. Ale bydleli na stejném místě jako pan režisér Radok a setkávali se s ním, protože s ním tady pracoval její manžel, scénograf Jindřich Dušek.(9.6.2011)

U této pohádky se chtě nechtě nabízí srovnání s geniální pohádkou Hrátky s čertem a dalšími z tohoto období. Všechno, co fungovalo tam, tady ale nějak není ono. Příběh není špatný, herecké obsazení povětšinou také skvělé, včetně epizodních rolí, naopak ústřední milostná dvojice je velmi nevýrazná. Není to špatná pohádka, ale, jak píše Karlos80, ze všech klasických pohádek let padesátých snad ta nejméně povedená.(9.1.2015)

• Soběslav Sejk

• - Pohádka se natáčela na hradě Bouzov. (M.B)

• - Medvěd a Strašidla, dvě středometrážní pohádky byly natáčeny souběžně, ale v distribuci byly nakonec uvedeny zvlášť pod tituly O medvědu Ondřejovi a Jak se Franta naučil bát (1959). (lausik)