• Gekacuk

Tenhle film by se na žebříčku nejhorších českých filmů všech dob jistě umístil velmi vysoko. Na filmu není nic pozitivního. Vše je špatně - příběh, scénář, kamera, pitvořící se figurky.... Jestli to našim výborným hercům stálo za to, hrát v takové hrůze. Jára Kohout představoval naprosto nadbytečnou postavu a neměl co hrát. Podobně také Venclík a Kostelka. Autorům nelze upřít snahu kritizovat pivatizační skandály 90. let, ale výsledný produkt je trapný.(4.1.2018)

• choze

"VIDÍŠ, CO DOKÁŽE PIVO?" Pozoruhodná imbecilita z první poloviny 90. let pro kterou se zcela nepochopitelně podařilo zlanařit dlouhou řadu známých herců (chudák Sovák). Jízlivá až hysterická komedie o porevolučních privatizačních pletichách, první počin produkční společnosti Q-ton film, se začala točit už v létě 1993, ale kvůli finančním problémům s partnerem třeboňskými Jihočeskými pivovary byla dokončena a uvedena až v létě 1995, aby se ukázalo, že na ni nikdo není zvědavý a její kvality byly oceněny Plyšovým lvem a to jí ten rok konkurovaly Olmerovy PLAYGIRLS! Bez zajímavosti není ani to, že po NAHOTĚ NA PRODEJ natočené také 1993 si tu odbyl další zápornou roličku Ivan Jonák, který později následoval osud své postavy a putoval za mříže. Za Markétu Hrubešovou a těch pár úsměvných momentů jedna hvězda.(9.10.2007)

• martins

Nejlepší na filmu je nahá Hrubešová, přes solidní herecké obsazení Lábus, Vladyka, Sovák, Jandák a spol. Bohužel slabotina a totální blbost. Směsice historie a současnosti, vše točící se okolo privatizace místního pivovaru, do kterého zasáhne Dobromila poctivá žena ze středověku, která vinou horlivosti policejního zásahu v bývalé katovně uvízne v naší době. V menší roli i šéf podsvětí Mr.Jonák.(23.10.2015)

• Asia_Power

54 nejhorší film? Pchááá amatéři, je vidět, že jste toho hodně neviděli. Tady je alespoň nahá zrzečka a občas (jednou za čtvrt hodiny) i vtipná hláška. Rozhodně Divoké pivo není dobrej film, ale pokud si před jeho puštěním potáhnete THC a vyzunknete pár kalíšků saké, zjistíte, že vám spadlo kví kvé o padesát procent a dokážete si ho trochu užít navíc při žehlení, což není zrovna nejzábavnější činnost pod sluncem. Takže sem koukala na Markétu "Svlíknu se v každým filmu" Hrubešovou, Sobotovi jsem opět uznala, že debila umí hrát skvěle, pochválila jsem reálně zahraný policajty a nadšeně do sebe klopila saké. Největší záhadou tak zůstává fuckt že jsem dokázala vyžehlit aniž bych si propálila svoje krásný posrávačky nebo spálila ruce. Po pátém prásku jsem dostala hysterickej záchvat smíchu když jsem v titulkách objevila že to točil Muchna (neptejte se mě proč) a nadšeně jsem žvatlala, slintajíc v koutku temnýho pokojíčku tleskajíc pacičkama o sebe. Tak a všimli jste si, že jsem nepoužila ani jedno fakt sprosté slovo? Pííííčo já jsem kurva dobrá !!!(21.6.2017)

• MarekT

Na úvod si dovoluji zacitovat z třinácté řady Simpsonových: "To byla tedy síla. Vlastně ne, chtěl jsem říci šmíra!" Dále se domnívám, že není dobré neustále zmiňovat v souvislosti s nejhoršími filmy triumvirát OST (Olmer, Soukup, Troška). Milan Muchna se jim nejen tímto kouskem spolehlivě vyrovnal. Také je až zajímavé, kolik známých herců se sem nechalo zlákat, třeba Jiřímu Sovákovi se opravdu divím. Takže proč tedy tento film hodnotím odpadem? Film je úplně o ničem. Co jsem z filmu pochopil - když se napijete třeboňského piva, budete mluvit pravdu a na světě tak bude spravedlnost. Takže v podstatě reklama. Proč tomu tak je, také stojí za to - hlavní hrdinka má na to vliv kouzlem panenství. Drtivá většina postav okolo a dějová linka s mafií je platná jak mrtvému zimník, ovšem když to vše odečteme, nic pro vznik (slušného) filmu nám vlastně nezbude. Divím se i zařazení do žánru "komedie", vždyť tam k smíchu nebylo, ale opravdu nebylo vůbec nic. Myslím tím samozřejmě smích v dobrém slova smyslu, i když tady se nedá smát ani škodolibě. Celé to podtrhuje celkem amatérské zpracování - viz scéna s Jiřím Lábusem, který zrovna stříká zahradní hadicí na své kolegy - tak příšerný střih jsem už dlouho neviděl. To, že se tu Markéta Hrubešová svlékne, není pro mě důvod udělit hvězdu (ne, že by se mi to nelíbilo, ale za takové věci se hvězdy nedávají). Plyšový lev naprosto zasloužený, vždyť Playgirls občas vidíme v televizi, ale tohle je taková blbost, že to běželo na Nově naposledy před dvanácti lety (tak stará je moje nahrávka) a od té doby se to nikdo neodvážil uvést. No, a doufám, že Divoké pivo ještě několik generací po mě neuvidí ani na kabelovce. Závěrem vzkaz pro uživatele Allana: Máš pravdu, v závěrečných titulkách stojí poděkování pro televizi Nova, tudíž to opravdu produkovala, což myslím pro ty, co film pro jistotu neviděli, je o kvalitě dostatečně vypovídající.(22.2.2009)

• - Obrázky z úvodu filmu ilustroval známy český karikaturista Jiří Winter Neprakta. (Jello Biafra)

• - Vítězslav Jandák (starosta Šmatlán) zistil pri natáčaní filmu, že má alergiu na pivné kvasnice. Keď sa výborného Třeboňského piva napil, opuchol. (Raccoon.city)

• - Romana Skamene dabloval při pádu do řeky kaskadér Jiří Kuba. (M.B)