Po záslužném odvysílání "Ještě většího blbce než jsme čekali" na TV Barrandov zůstává "Divoké pivo" již jediným porevolučním trezorovým filmem. Při tom si v soudobé konkurenci rozhodně nezadá - takovou plejádu "hvězdných" českých ksichtů nenabízí ani (post-)totáčové silvestrovské estrády. Nonsensové vyprávění o dívce z Nepraktou ilustrované legendy, která dokáže pohledem proměnit pivo na elixír pravdomluvnosti, se nese v troškovsko-kameňákovém stylu, kde příběh zastává pouze funkci rámce pro famózně pitomé fórky a prvoplánově přízemní frky. Kde jinde uvidíte postelové scény takových kalibrů jako Luděk Sobota, Vítězslav Jandák nebo Václav Upír Krejčí, dementní verbální battle Soboty se Strýčkem Jedličkou či dokonce skvostnou velkou roli Ivana Jonáka, kde je plně zúročen jeho skvěle směšný hlásek konipásek? Navíc ve finále dojde i na kýžený full-frontal Markéty Hrubešové. Zatímco ostatní česká produkce dané doby se oháněla falešnými ambicemi, zde snad nonsensovost a camp byly přímo záměrem, protože jinak si nelze představit, že by mohl vzniknout takto fenomenální výsledek. "Divoké pivo" představuje velkolepou esenci upachtěnosti české lidové zábavy.(2.10.2011)

• Mishelen

Ten film je opravdu ubohost. Tehdejší aktuální "humor" dneska už nikomu nic neřekne. Pamatuji se, že tento film vysílala TV Nova při svém 5. výročí vysílání, a od té doby jsem to už neviděl. Asi věděli proč to nedávat. Tu jednu hvězdičku dávám za herecké obsazení: naposled se tady totiž ukázal "nesmrtelný" Jára Kohout, V. Krška, jedna z posledních rolí i pro K. Augustu a J. Sováka. Sovák a Poloczek vzpomínali, že za tento film nedostali ani korunu. A Hrubešová byla opravdu svůdná.(19.11.2013)

• rakovnik

S dlouhým odstupem jsem tento film zhlédl (snad podruhé v životě) a musím souhlasit s ostatními uživateli. Privatizační "komedie" nejvíce trpí slaboduchým scénářem, kde do sebe nic nezapadá - logika je na prázdninách někde jinde, než v Třeboni - a scény útrpně přeskakují k předvídatelnému konci. Postavy jsou jako z komiksu a přestože třeba nějak tak to u nás mohlo vypadat, když se jednalo o (cizí, státní) peníze, spíše než abych se smál, jen jsem kroutil hlavou. Bohužel mix toho nejlepšího, co tehdejší doba nabízela (myšleno herci), není zárukou úspěchu. I takoví herci jako pan Sovák či Bronislav Poloczek spíše vypadají, jako by byli na zkoušce a četli poprvé scénář. Nebýt pár (tmavých) scén, kde pobíhá nahá Markéta Hrubešová, nedalo by se na film koukat vůbec. Mimochodem, jako totální výsměch vypadá to, že zde "hraje" největší "podnikatel" té doby, usvědčený zločinec pan Jonák. Opravdu, jak pravil Houdini, nepovedená, trapná a dlouhá reklama na Regent.(26.10.2011)

• choze

"VIDÍŠ, CO DOKÁŽE PIVO?" Pozoruhodná imbecilita z první poloviny 90. let pro kterou se zcela nepochopitelně podařilo zlanařit dlouhou řadu známých herců (chudák Sovák). Jízlivá až hysterická komedie o porevolučních privatizačních pletichách, první počin produkční společnosti Q-ton film, se začala točit už v létě 1993, ale kvůli finančním problémům s partnerem třeboňskými Jihočeskými pivovary byla dokončena a uvedena až v létě 1995, aby se ukázalo, že na ni nikdo není zvědavý a její kvality byly oceněny Plyšovým lvem a to jí ten rok konkurovaly Olmerovy PLAYGIRLS! Bez zajímavosti není ani to, že po NAHOTĚ NA PRODEJ natočené také 1993 si tu odbyl další zápornou roličku Ivan Jonák, který později následoval osud své postavy a putoval za mříže. Za Markétu Hrubešovou a těch pár úsměvných momentů jedna hvězda.(9.10.2007)

• martins

Nejlepší na filmu je nahá Hrubešová, přes solidní herecké obsazení Lábus, Vladyka, Sovák, Jandák a spol. Bohužel slabotina a totální blbost. Směsice historie a současnosti, vše točící se okolo privatizace místního pivovaru, do kterého zasáhne Dobromila poctivá žena ze středověku, která vinou horlivosti policejního zásahu v bývalé katovně uvízne v naší době. V menší roli i šéf podsvětí Mr.Jonák.(23.10.2015)

• - Třebonský pivovar Regent, ktorý je najstarší v Českej republike, kde sa odohrávala podstatná časť deja, film aj sponzoroval. Filmovanie sa konalo väčšinou v nočných hodinách, aby nenarušovalo výrobu. Udržať v tom chaose čistotu na všetkých výrobných strediskách a zabezpečiť dodržiavanie hygieny nebolo jednoduché. (Raccoon.city)

• - Jiří Lábus (Emánek) má na film zlé spomienky, lebo mu doteraz nebol vyplatený honorár. (Raccoon.city)

• - Samostatnou kapitolou filmu bol jeden z prvých pražských "mafiánov", Ivan Jonák (Jonáček), ktorý vo filme hral vlastne sám seba. Neustále pri sebe mal svoju milenku, bol ovešaný zlatom a jazdil vo svojom vlastnom veľkom Mercedese. Pol roka po dokončení filmu bol odsúdený na osemnásť rokov za nájomnú vraždu svojej manželky. (Raccoon.city)