• Pitryx

Asi mi unikl návod, kdy a u čeho se smát. Postav jak naděláno, ale celkově nic moc. Ani můj oblíbenec pan Sobota se neprojevil, pokud bylo v čem. Napoprvé jsem to nedokoukal do konce. Nyní po letech jsem to zkusil podruhé a bylo to neuvěřitelná nuda. Musel jsem to jet nadvakrát, protože naráz jsem to prostě nedal.(29.8.2016)

• kingik

Tohle je dost bezradný film. A asi si to všichni uvědomovali už na place. Herci jsou příšerní a dvojrole Markéty Hrubešové je jediným světlejším bodem na konci tmy. Režisér Milan Muchna tápe a nezvládá z režijní profese ani to nejzákladnější. Dílo se mu doslova rozsypalo, ale ani scénář to nevytrhne. Pravda pár vtipů se najde, ale po skončení se mírně budete stydět, že jste se na to vůbec dívali. Jinak celkem zbytečný film s celkem solidním hereckým obsazením. Porevoluční filmová bída, kdy se do filmu nacpala všechna do té doby tabuizovaná témata, a vznikl nevalně chutnající gulášek. 20%(20.2.2009)

• MickeyStuma

Porevoluční nálada se ukázala i v tomto snímku, který pojednává o privatizaci jednoho pivovaru. Příběh je šmrncnutý pohádkovou legendou, ale její smysl, či význam aby divák pohledal. Sešla se tu poměrně velká plejáda v té době známých herců, ale jak je vidět, na kvalitě to vůbec nepřidalo. Už natáčení se potýkalo se značnými finančními problémy, což výsledek značně poškodilo. Ani scénář není nijak k popukání. Vznikla slátanina bez sebemenšího nápadu. Ono to skoro vypadá, jako kdyby žádný scénář snad ani nebyl a vše jakoby vznikalo na place přímo na koleně. Tento filmový výtvor je zkrátka ostudou české kinematografie.(14.8.2014)

• sinp

Jeden z nejodpornějších výplachů naši kinematografie. Na tomhle filmu je špatně všechno, co porevoluční filmy nabízí. Milan Muchna je asi opravdu blázen a dokázal zdánlivě nemožné - vyrval Olmerovi Plyšového lva ročník 1995, což je obdivuhodný výkon, když si vezmeme, že Olmer v tom roce natočil oba díly Playgirls... Divoké pivo je film nejen nevtipný a trapný, ale hlavně šíleně amatérský a blbý. Neradno se divit, že po tomhle úletu už Muchna zůstal v přísně střežené izolaci, ze které pro blaho všech našich občanů už doufám nevyleze.(27.2.2006)

• rakovnik

S dlouhým odstupem jsem tento film zhlédl (snad podruhé v životě) a musím souhlasit s ostatními uživateli. Privatizační "komedie" nejvíce trpí slaboduchým scénářem, kde do sebe nic nezapadá - logika je na prázdninách někde jinde, než v Třeboni - a scény útrpně přeskakují k předvídatelnému konci. Postavy jsou jako z komiksu a přestože třeba nějak tak to u nás mohlo vypadat, když se jednalo o (cizí, státní) peníze, spíše než abych se smál, jen jsem kroutil hlavou. Bohužel mix toho nejlepšího, co tehdejší doba nabízela (myšleno herci), není zárukou úspěchu. I takoví herci jako pan Sovák či Bronislav Poloczek spíše vypadají, jako by byli na zkoušce a četli poprvé scénář. Nebýt pár (tmavých) scén, kde pobíhá nahá Markéta Hrubešová, nedalo by se na film koukat vůbec. Mimochodem, jako totální výsměch vypadá to, že zde "hraje" největší "podnikatel" té doby, usvědčený zločinec pan Jonák. Opravdu, jak pravil Houdini, nepovedená, trapná a dlouhá reklama na Regent.(26.10.2011)

• - Romana Skamene dabloval při pádu do řeky kaskadér Jiří Kuba. (M.B)

• - Film Divoké pivo bol natáčaný v Treboni. (dyfur)

• - Obrázky z úvodu filmu ilustroval známy český karikaturista Jiří Winter Neprakta. (Jello Biafra)