• rakovnik

S dlouhým odstupem jsem tento film zhlédl (snad podruhé v životě) a musím souhlasit s ostatními uživateli. Privatizační "komedie" nejvíce trpí slaboduchým scénářem, kde do sebe nic nezapadá - logika je na prázdninách někde jinde, než v Třeboni - a scény útrpně přeskakují k předvídatelnému konci. Postavy jsou jako z komiksu a přestože třeba nějak tak to u nás mohlo vypadat, když se jednalo o (cizí, státní) peníze, spíše než abych se smál, jen jsem kroutil hlavou. Bohužel mix toho nejlepšího, co tehdejší doba nabízela (myšleno herci), není zárukou úspěchu. I takoví herci jako pan Sovák či Bronislav Poloczek spíše vypadají, jako by byli na zkoušce a četli poprvé scénář. Nebýt pár (tmavých) scén, kde pobíhá nahá Markéta Hrubešová, nedalo by se na film koukat vůbec. Mimochodem, jako totální výsměch vypadá to, že zde "hraje" největší "podnikatel" té doby, usvědčený zločinec pan Jonák. Opravdu, jak pravil Houdini, nepovedená, trapná a dlouhá reklama na Regent.(26.10.2011)

• cariada

Další porevoluční "klenot" naší filmografie , který zůstává možná neprávem v zapomnění, určitě by se alespoň občas mohl někde objevit. Je to stejná sorta filmů jako -Ještě , větší blbec než jsme doufali, Trhal fialky dynamitem, Kanárská spojka, Playgirls či Nahota na prodej, některé se celkem hrají, ale většina zůstala v zapomnění. Je to hrozná kravina, ale určitě možná lepší než Trhala fialky... herecké obsazení je skvělé, ale hodně zvláštní, třeba kontroverzní mafián Jonák, tu hraje sebe pod jménem Jonáček, ale ten jeho písklavý hlásek se k němu vůbec nehodí. A nebo strýček Jedlička toho vyhrabali kde, či A. Bubeník. Zajímavost je určitě obsazení prvorepublikové hvězdy Járy Kohouta. Hrubešová a její kozy, to je asi to nej na celém filmu. Některé hlášky jsou docela vtipné. Já se na to po letech rád podíval.(15.5.2016)

• sinp

Jeden z nejodpornějších výplachů naši kinematografie. Na tomhle filmu je špatně všechno, co porevoluční filmy nabízí. Milan Muchna je asi opravdu blázen a dokázal zdánlivě nemožné - vyrval Olmerovi Plyšového lva ročník 1995, což je obdivuhodný výkon, když si vezmeme, že Olmer v tom roce natočil oba díly Playgirls... Divoké pivo je film nejen nevtipný a trapný, ale hlavně šíleně amatérský a blbý. Neradno se divit, že po tomhle úletu už Muchna zůstal v přísně střežené izolaci, ze které pro blaho všech našich občanů už doufám nevyleze.(27.2.2006)

• MickeyStuma

Porevoluční nálada se ukázala i v tomto snímku, který pojednává o privatizaci jednoho pivovaru. Příběh je šmrncnutý pohádkovou legendou, ale její smysl, či význam aby divák pohledal. Sešla se tu poměrně velká plejáda v té době známých herců, ale jak je vidět, na kvalitě to vůbec nepřidalo. Už natáčení se potýkalo se značnými finančními problémy, což výsledek značně poškodilo. Ani scénář není nijak k popukání. Vznikla slátanina bez sebemenšího nápadu. Ono to skoro vypadá, jako kdyby žádný scénář snad ani nebyl a vše jakoby vznikalo na place přímo na koleně. Tento filmový výtvor je zkrátka ostudou české kinematografie.(14.8.2014)

• anli

Radoby komedie z prostredi pivovaru,kde ale chybi uplne vsechno,co takovy film ma mit.Predevsim reziser misto rezirovani asi pospaval a scenarista myslel,ze pise slohovou praci zaka pate tridy zakladni skoly.Herci delaji,co muzou,ale casto to vyzniva trapne.O nejakem humoru nemuze byt ani reci-skutecne divoky film.Davam 10% za krasnou Marketu Hrubesovou-to je ale dobre,ze mame takove krasne herecky!!!!(24.11.2010)

• - Markéta Hrubešová (Dobromila/Evelína) niekoľkokrát natáčala scénu, v ktorej musela po studenej kamennej dlažbe behať nahá v pivovarskej pivnici, kde boli maximálne dva stupne Celzia. (Raccoon.city)

• - Samostatnou kapitolou filmu bol jeden z prvých pražských "mafiánov", Ivan Jonák (Jonáček), ktorý vo filme hral vlastne sám seba. Neustále pri sebe mal svoju milenku, bol ovešaný zlatom a jazdil vo svojom vlastnom veľkom Mercedese. Pol roka po dokončení filmu bol odsúdený na osemnásť rokov za nájomnú vraždu svojej manželky. (Raccoon.city)

• - Film Divoké pivo bol natáčaný v Treboni. (dyfur)