Stopa (S01E01) (epizoda)

Seitenwechsel - Frankreich 1816

Stopa

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 50 min

"Chce snad pan Vidocq nakydat na nás další bláto?" Kdepak bláto, sádru. A mě toto položení prvního chatrného základu trasologie dost bavilo. Ovšem při vzpomínce na to, jak mizerně kdysi dopadl můj první pokus o vytvoření sádrového odlitku, musím konstatovat, že ve Francii měli buď kvalitnější sádru nebo šikovnější ruce, což tímto zároveň vylučuju. Muselo to být v té sádře.(7.4.2017)

Třicet let stará záležitost, a pořád se mi na ni dívá stejně dobře, jako když šla v televizní premiéře. Za celou epizodu si tvůrci zasloužili lepší čtyři hvězdičky, protože měla slušné tempo i akci a líbil se mi vlastně celý způsob zpracování Vidocqova příběhu. A pátý kousek jde za Borisem Rösnerem, který u mě strčil do kapsy všechny francouzské podoby Francoise Vidocqa a překonal ho až Vincent Cassel.(31.10.2019)

Prvý diel a jeden z najlepších. Parížska galérka si nič nezadala s tou Pražskou a že ju hrajú českí herci, na atmosfére Francúzska 19. storočia nič neuberá. Záverečný súd je vynikajúci, proste nie je ani zďaleka taký naleštený a nóbl, ako sme z filmov a seriálov zvyknutí.(16.10.2016)

"Experiment ?? Chcete snad říci důkaz, pane Vidocqu ?!"(3.9.2019)

Dámy a pánové a takhle vznikl jeden z nejlepších československých krimi seriálů všech dob. Je na stejné úrovni jako Hříšní lidé – možná ještě o chloupek lepší. A právě Dobrodružství kriminalistiky mě provázelo mým dětstvím. Nikdy jsem však neviděl úplně všechny díly, což teď samozřejmě hodlám napravit. Až se mi nechce věřit, že v režisérském křesle seděl Antonín Moskalyk, který dva roky předtím točil Panoptikum (které se moc nepovedlo a šlo o šedý průměr). V tomto prvním díle se podíváme na to, jak vzniklo odlívání stop coby důkaz k usvědčení pachatele. Vynikající Boris Rösner zde zcela exceloval, Simona Stašová uhranula nejednoho diváka svým napěchovaným dekoltem. Velmi povedený díl se slušnou zápletkou.(11.12.2019)

• - Natáčelo se v klášteře Chotěšov, Praze Na Příkopě, Uhelném trhu, Perlově ulici a na Starém Městě. Točilo se také v Malé pevnosti Terezín a kaolínových dolech Kaznějov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)