Stopa (S01E01) (epizoda)

Seitenwechsel - Frankreich 1816

Stopa

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 50 min

"Chce snad pan Vidocq nakydat na nás další bláto?" Kdepak bláto, sádru. A mě toto položení prvního chatrného základu trasologie dost bavilo. Ovšem při vzpomínce na to, jak mizerně kdysi dopadl můj první pokus o vytvoření sádrového odlitku, musím konstatovat, že ve Francii měli buď kvalitnější sádru nebo šikovnější ruce, což tímto zároveň vylučuju. Muselo to být v té sádře.(7.4.2017)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, skvostné herectví i příběh. Pozoruhodné, kolik děje se vměstnalo do tak krátkého filmu.(31.1.2017)

Prvý diel a jeden z najlepších. Parížska galérka si nič nezadala s tou Pražskou a že ju hrajú českí herci, na atmosfére Francúzska 19. storočia nič neuberá. Záverečný súd je vynikajúci, proste nie je ani zďaleka taký naleštený a nóbl, ako sme z filmov a seriálov zvyknutí.(16.10.2016)

Fascinující příběh E.F. Vidocqa v podání famózního Borise Rösnera. Skvěle vystavěné a parádně zahrané - vedle hlavní postavy mě vždycky bavil Ladislav Mrkvička jako Coco a Vlastimil Zavřel jako natvrdlý policejní agent. Triumf u soudu je bezchybně vypointovaná napínavá podívaná ...(3.10.2018)

V titulcích filmu uvedeno: název Stopa (Francie 1816-1817); koprodukce Československo / Západní Německo.(16.6.2017)

• - Natáčelo se v klášteře Chotěšov, Praze Na Příkopě, Uhelném trhu, Perlově ulici a na Starém Městě. Točilo se také v Malé pevnosti Terezín a kaolínových dolech Kaznějov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)