Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh jedné vraždy se odehrává v Americe na začátku minulého století. Jistý bankéř, který půjčoval peníze a byl známý jako tvrdý byznysmen, je nalezen na golfovém hřišti mrtev. Místní šerif zjistí, že byl otráven přírodním jedem, který mu musel někdo přimíchat do přenosné lahvičky. V podezření je barman, měl příležitost a motivem mohla být neutěšená finanční situace jeho bratra, farmáře, který byl u bankéře zadlužen. Je z činu obviněn, ačkoliv přímé důkazy nejsou a ani lahvička se nenašla. Bratr obviněného však věří v jeho nevinu a najme si soukromou detektivní službu. A jsou to otisky prstů, které pravého pachatele nakonec usvědčí. Novátorská metoda – daktyloskopie – našla své uplatnění. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

Gimli 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle bylo docela slabé, nepříliš dobrý scénář a často slabí herci (např. Zedníček) to navzdory dobrým výkonům jiných (např. Somr) táhnou k zemi. Působí to na mě spíš jako hraní si na kovboje než skutečná detektivka. Ale je třeba uznat, že druhá půlka s Petrem Kostkou už je koukatelnější. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvý krát sa v rámci seriálu pozrieme za oceán a neprekvapivo to funguje rovnako dobre, ako návšteva Francúzska 19. storočia. Navyše napínavá detektívka z prostredia high society odohrávajúca sa v golfovom klube. Samozrejme by ma zaujímalo, či toto bol skutočne ten prípad, kedy daktyloskopia započala svoju "hviezdnu kariéru", ale o toto konkrétne tvorcom nikdy nešlo a je to dobre. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Příběh čtvrté epizody byl velice dobrý, jeho zpracování se mi velmi líbilo, na rozdíl od předchozího dílu se tady neustále detektivovalo, takže jsem byl hodně spokojen, a přesto jsem pátý kousek nepřidal. Na rozdíl od evropských epizod mi vadili čeští herci v rolích Američanů. No, vadili... Když se na obrazovce poprvé objevil Steve, neubránil jsem se smíchu, a takhle mi to vydrželo až do konce. Pavel Zedníček ve stetsonu je prostě legrační. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Otisky prstů jsou stejně „dobrým důkazem“ jako taková rtěnka na límci košile. To je pak panečku pěkný průser. Tento díl nepolevil z kvality svých předchůdců, takže i zde jsem byl velmi potěšen. Sice jsem tvůrcům moc nežral ono vyobrazení toho, že se děj odehrává v USA, ale budiž. Herecké výkony byli dobré, tady si určitě stěžovat nemůžu. Co se samotné zápletky týče, tak pár slabších míst by se tu našlo (třeba fakt, že šerif neprohledal okolí kvůli placatce a na to přijdou až borci ze soukromé agentury…), ale i tak opět nadprůměrná záležitost. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V roku 1989 sa začal natáčať koprodukčný televízny kriminálny seriál "Dobrodružstvá kriminalistiky". Počas štyroch rokov boli vyprodukované štyri série, ktoré spolu obsahovali dvadsať šesť častí. Každá z nich sa zaoberala niektorou z dôležitých etáp vývoja vyšetrovania a technických postupov v oblasti kriminalistiky. Štvrtá epizóda z prvej série nesie názov "Odtlačok". Príbeh sa odohráva začiatkom dvadsiateho storočia v Spojených štátoch amerických. Bohatý bankár Lofter je usmrtený otrávenou whisky v golfovom klube počas hry. Je viacero podozrivých, ktorí mohli namiešať jed do jeho nápoja. Skutočný páchateľ je usvedčený vďaka novej kriminalistickej metóde. Odhalia ho odtlačky prstov. Do dejín kriminalistiky vstupuje daktyloskopia. **** ()

Galerie (19)

Zajímavosti (7)

  • Ačkoliv se děj příběhu odehrává v roce 1912, tak ve scéně, kdy šerif (Radoslav Brzobohatý) na pile vyslýchá Haycocka (Josef Somr), zazní v mimo obraz zvuk projíždějící motorové lokomotivy s vlakem. (Ganglion)
  • Natáčelo se v golfovém klubu v Mariánských Lázních, zámku Myštěves, Praze na Příkopě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Joseph A. Faurot (Petr Kostka), policista z New Yorku, který ve Spojených státech zavedl používání otisku prstu, není v historii daktyloskopie zmiňován. Jako první je zmíněna Anglie v osobě Williama Herschela. Argentina byly první, která daktyloskopii uznala. Na našem území začal pracovat s touto metodou jako první štábní kapitán Josef Povondra. V roce 1907 založil první četnickou daktyloskopickou sbírku v českých zemích a od roku 1911 do ní začaly daktyloskopické karty osob zasílat i další četnické stanice mimo Prahu. (sator)

Reklama

Reklama