Kriminální příběh nás zavede do Anglie dvacátých let minulého století. Majitelka krásného panství se špatně vdala. Její muž byl opilec, karbaník a nevěrník, který málem prohýřil celé její jmění. Navíc si udělal svou neomalenou a drsnou povahou řadu nepřátel. A tak nebylo divu, že byl muž jednoho dne nalezen zastřelený v lese. Podezřelých bylo mnoho a k dopadení viníka byla tentokrát použita nová metoda, balistika. Podle střely, která v těle mrtvého uvízla, odborník na střelné zbraně našel bez jakýchkoli pochybností tu pravou pušku a pachatel byl usvědčen. (Česká televize)

Anderton

Tak tu boli nesympatickí takmer všetci a možno aj preto je táto časť nie príliš zábavná a skôr sa sleduje s nepríjemným pocitom. Lenže nepríjemný pocit a vražda majú čosi málo spoločné a Moskalyk znova preniesol konkrétny prípad na obrazovku najlepšie, ako sa dalo. ()

SOLOM.

Tentokrát tu máme sňatek z rozumu, akorát že obráceně. Ochlasta, kurevník a karbaník Petr Čepek okouzlil paničku v nejlepších letech, která už nadále nechtěla býti starou pannou, leč ON ani tak netoužil po jejím těle, jako spíš majetku a podle toho se pak začal chovat. Jenže se choval jako prase ke všem okolo sebe a tak když ho odbouchli, bylo těch podezřelých hned několik. Vrah to měl celkem promyšlené, ale světlo světa spatřila balistika, která coby nová metoda začala teprve nedávno nabírat první slávu a i tentokrát dopomohla chytit pachatele. Čepek byl excelentní, to se musí nechat, Maciuchová – Brodský – Munzar – Vaculík však rovněž odvedli slušnou práci a k pousmání byl i manželský pár chudáků a to neustálé vyčítání Valérie Zawadské… ()

Necrotongue

Tady bylo krásně vidět, jak důležité je správné herecké obsazení. Zatímco Pavel Zedníček působil v předchozí epizodě jednoznačně směšně, Haně Maciuchové jsem anglickou majitelku panství bez problému věřil a Petr Čepek se pro bezcharakterní postavy snad narodil. Příběh navíc fungoval jako typická detektivka, takže nebyl důvod ke snižování hodnocení. ()

topi

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, ne-li nejoblíbenější a nejlepší. Herecký koncert Hany Maciuchové a Petra Čepka. Bróďa, Sklenčka, Munzar, Novotný, Vala, Zawadská, Kodet, Vlach, Vaculík, Richter, taktéž bezchybní. Je sakra poznat, když je díl obsazen pouze českými aktéry a neruší tak předabování německých herců, právě těmi našimi. Budování atmosféry, skvělé vyprávění, napínavá dramaturgie a rozuzlení, tady úplně poznávám Moskalykův styl a um. K tomu výborná hudba Karla Svobody a já nemám, co víc dodat. Perfektní! ()

BoredSeal

Díky komplet českému obsazení, plnému kvalitních herců a slušnému příběhu tato epizoda patří k lepším. Čepek klasicky prvotřídní bezcharakterní týpek. ()

ArthasKarfa

Včerejší odchod paní Maciuchové určitě zasáhl všechny diváky našich krásných filmů a seriálů. Ke zmínce určitě patří tento díl kultovního seriálu, kde paní Maciuchová hrála noblesní hraběnku, vlastně ji nehrála, paní Maciuchová své role žila. Ať je Vám země lehká. ()

raduna01

Nesympatický Čepek a spousta podezřelých, kteří všichni měli zájem na jeho smrti. A ten závěr ze soudní síně, takhle by měla vypadat správná kriminálka. ()