Dobrodružství kriminalistiky - Série 1 (1989) (série)

Střela (S01E05)

(epizoda)
  • Západní Německo Die Sprache der Waffen - England 1928 (více)

Kriminální příběh nás zavede do Anglie dvacátých let minulého století. Majitelka krásného panství se špatně vdala. Její muž byl opilec, karbaník a nevěrník, který málem prohýřil celé její jmění. Navíc si udělal svou neomalenou a drsnou povahou řadu nepřátel. A tak nebylo divu, že byl muž jednoho dne nalezen zastřelený v lese. Podezřelých bylo mnoho a k dopadení viníka byla tentokrát použita nová metoda, balistika. Podle střely, která v těle mrtvého uvízla, odborník na střelné zbraně našel bez jakýchkoli pochybností tu pravou pušku a pachatel byl usvědčen. (Česká televize)

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tentokrát tu máme sňatek z rozumu, akorát že obráceně. Ochlasta, kurevník a karbaník Petr Čepek okouzlil paničku v nejlepších letech, která už nadále nechtěla býti starou pannou, leč ON ani tak netoužil po jejím těle, jako spíš majetku a podle toho se pak začal chovat. Jenže se choval jako prase ke všem okolo sebe a tak když ho odbouchli, bylo těch podezřelých hned několik. Vrah to měl celkem promyšlené, ale světlo světa spatřila balistika, která coby nová metoda začala teprve nedávno nabírat první slávu a i tentokrát dopomohla chytit pachatele. Čepek byl excelentní, to se musí nechat, Maciuchová – Brodský – Munzar – Vaculík však rovněž odvedli slušnou práci a k pousmání byl i manželský pár chudáků a to neustálé vyčítání Valérie Zawadské… ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tak tu boli nesympatickí takmer všetci a možno aj preto je táto časť nie príliš zábavná a skôr sa sleduje s nepríjemným pocitom. Lenže nepríjemný pocit a vražda majú čosi málo spoločné a Moskalyk znova preniesol konkrétny prípad na obrazovku najlepšie, ako sa dalo. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tady bylo krásně vidět, jak důležité je správné herecké obsazení. Zatímco Pavel Zedníček působil v předchozí epizodě jednoznačně směšně, Haně Maciuchové jsem anglickou majitelku panství bez problému věřil a Petr Čepek se pro bezcharakterní postavy snad narodil. Příběh navíc fungoval jako typická detektivka, takže nebyl důvod ke snižování hodnocení. ()

• Za zakladatele balistiky je považován armádní důstojník Američan Calvin Hooker Goddard. Puškař Robert Churchill (Luděk Munzar) ji pouze přivezl do Anglie. (sator)
  • V příběhu chybí scéna, že by někdo informoval Terezu Ryanovou (Hana Maciuchová), že byl její manžel zavražděn. (sator)
  • Natáčelo se na zámku Sychrov, Liberci, Lučanech nad Nisou a v Praze na Starém Městě. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)