Krev (S01E06) (epizoda)

Die Farbe des Blutes: Österreich-Ungarn 1902

Krv

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 51 min

Kouzelný Český Krumlov v případu násilí na dětech. Snad i díky němu, známému prostředí, temné atmosféře a přece jen i českému nadhledu nezapomenutelný díl.(21.2.2017)

Šestá epizoda patří dlouhodobě k mým oblíbeným. Její děj se odehrává u nás (i když tenkrát to vlastně ještě bylo u nich), a přes veškerá humorná odlehčení jsem stále cítil tu nepříjemnou tísnivou atmosféru, která pátrání provázela. Přitom je zajímavé, že se kromě ovcí zrovna v tomto dílu neobjevila jediná mrtvola.(1.11.2019)

Šiesta epizóda z prvej série televízneho kriminálneho seriálu "Dobrodružstvá kriminalistiky" sa volá "Krv". V roku 1902 prichádza do Českého Krumlova mladý, ambiciózny vyšetrovateľ z Prahy, aby pomohol objasniť zmiznutie troch maloletých chlapcov. Ukáže sa, že v tomto kraji vyčína sadistický pedofilný vrah. Čoskoro vypátrajú podozrivého. Ten však svoju účasť na týchto zločinoch popiera. Usvedčiť sa ho podarí vďaka novej metóde, pomocou ktorej je možné identifikovať ľudskú krv. ****(1.2.2018)

V mých očích jde zatím o nejlepší díl tohoto seriálu. Nejen že nás napříč příběhem doprovází správně ponurá atmosféra (zmizení dětí, vraždění ovcí), ale i důkaz toho, že je občas potřeba obejít zákon i pro policisty a inspektory, aby jim tento prohřešek dopomohl dopadnout pachatele a to já schvaluju. Jak Dlouhý tak Vinklář předvedli vynikající herecké výkony. Bylo tu i humorné odlehčení – no prostě šestý díl mě bavil od začátku až do úplného konce se vším všudy.(12.12.2019)

V šiestej epizóde si tvrocovia spomenuli, že zločiny sa páchali aj na našom území a hneď sú v centre pozornosti tie najstrašnejšie zločiny, zločiny na deťoch. Dobová atmosféra znova dokonalá, záverečné lapanie páchateľa patrí k najpamätnejším sekvenciám celého seriálu.(16.10.2016)

• - Natáčelo se v Komárově, Českém Krumlově, bývalém lomu Alkazar u Srbska, Praze - Starém Městě a Malé Straně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Děj se odehrává v roce 1902, ale policejní prezident (Josef Větrovec) příjíždí do Českého Krumlova ve voze značky Laurin a Klement. Automobily se pod touto značkou začaly vyrábět až v roce 1905. (cundak)