Volný cyklus o kriminalistice nás tentokrát zavede do Rakousko-Uherska před sto lety. Poblíž Českého Krumlova tehdy zmizely tři děti. Případ vyvolal velký rozruch a pátrání se ujali dva inspektoři. Smyčka se nakonec začala stahovat kolem potulného truhlářského tovaryše Klementa, který už byl jednou vyšetřován pro podezření z vraždy. Soud však neměl dostatečné důkazy, a proto byl Klement tehdy osvobozen. Tentokrát však k odhalení pachatele přispěje metoda rozlišení zvířecí a lidské krve, jejímž autorem byl mladý berlínský biochemik. (Česká televize)

MM_Ramone

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Šiesta epizóda z prvej série televízneho kriminálneho seriálu "Dobrodružstvá kriminalistiky" sa volá "Krv". V roku 1902 prichádza do Českého Krumlova mladý, ambiciózny vyšetrovateľ z Prahy, aby pomohol objasniť zmiznutie troch maloletých chlapcov. Ukáže sa, že v tomto kraji vyčína sadistický pedofilný vrah. Čoskoro vypátrajú podozrivého. Ten však svoju účasť na týchto zločinoch popiera. Usvedčiť sa ho podarí vďaka novej metóde, pomocou ktorej je možné identifikovať ľudskú krv. **** ()

sportovec

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Klasické postupy kriminalistiky jsou zpracovány s bravurou, která i v tomto případě má dnes již klasickou hodnotu okořeněnou lehce chlapeckým darebáctvím začínajícího kriminalisty v podání Vladimíra Dlouhého. A režii Antonína Moskalyka. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Šestá epizoda patří dlouhodobě k mým oblíbeným. Její děj se odehrává u nás (i když tenkrát to vlastně ještě bylo u nich), a přes veškerá humorná odlehčení jsem stále cítil tu nepříjemnou tísnivou atmosféru, která pátrání provázela. Přitom je zajímavé, že se kromě ovcí zrovna v tomto dílu neobjevila jediná mrtvola. ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V mých očích jde zatím o nejlepší díl tohoto seriálu. Nejen že nás napříč příběhem doprovází správně ponurá atmosféra (zmizení dětí, vraždění ovcí), ale i důkaz toho, že je občas potřeba obejít zákon i pro policisty a inspektory, aby jim tento prohřešek dopomohl dopadnout pachatele a to já schvaluju. Jak Dlouhý tak Vinklář předvedli vynikající herecké výkony. Bylo tu i humorné odlehčení – no prostě šestý díl mě bavil od začátku až do úplného konce se vším všudy. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V šiestej epizóde si tvrocovia spomenuli, že zločiny sa páchali aj na našom území a hneď sú v centre pozornosti tie najstrašnejšie zločiny, zločiny na deťoch. Dobová atmosféra znova dokonalá, záverečné lapanie páchateľa patrí k najpamätnejším sekvenciám celého seriálu. ()

• Děj se odehrává v roce 1902, ale policejní prezident (Josef Větrovec) příjíždí do Českého Krumlova ve voze značky Laurin a Klement. Automobily se pod touto značkou začaly vyrábět až v roce 1905. (cundak)
  • Tento díl se inspiruje sériovým vrahem Ludwigem Tessnowem, který se v letech 1898–1901 dopustil nejméně čtyř vražd dětí v Německu. V Českém Krumlově ani v Linci tento vrah naštěstí nepůsobil... (alanwilder)