Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volný cyklus o kriminalistice nás tentokrát zavede do Rakousko-Uherska před sto lety. Poblíž Českého Krumlova tehdy zmizely tři děti. Případ vyvolal velký rozruch a pátrání se ujali dva inspektoři. Smyčka se nakonec začala stahovat kolem potulného truhlářského tovaryše Klementa, který už byl jednou vyšetřován pro podezření z vraždy. Soud však neměl dostatečné důkazy, a proto byl Klement tehdy osvobozen. Tentokrát však k odhalení pachatele přispěje metoda rozlišení zvířecí a lidské krve, jejímž autorem byl mladý berlínský biochemik. (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šiesta epizóda z prvej série televízneho kriminálneho seriálu "Dobrodružstvá kriminalistiky" sa volá "Krv". V roku 1902 prichádza do Českého Krumlova mladý, ambiciózny vyšetrovateľ z Prahy, aby pomohol objasniť zmiznutie troch maloletých chlapcov. Ukáže sa, že v tomto kraji vyčína sadistický pedofilný vrah. Čoskoro vypátrajú podozrivého. Ten však svoju účasť na týchto zločinoch popiera. Usvedčiť sa ho podarí vďaka novej metóde, pomocou ktorej je možné identifikovať ľudskú krv. **** ()

sportovec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Klasické postupy kriminalistiky jsou zpracovány s bravurou, která i v tomto případě má dnes již klasickou hodnotu okořeněnou lehce chlapeckým darebáctvím začínajícího kriminalisty v podání Vladimíra Dlouhého. A režii Antonína Moskalyka. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V mých očích jde zatím o nejlepší díl tohoto seriálu. Nejen že nás napříč příběhem doprovází správně ponurá atmosféra (zmizení dětí, vraždění ovcí), ale i důkaz toho, že je občas potřeba obejít zákon i pro policisty a inspektory, aby jim tento prohřešek dopomohl dopadnout pachatele a to já schvaluju. Jak Dlouhý tak Vinklář předvedli vynikající herecké výkony. Bylo tu i humorné odlehčení – no prostě šestý díl mě bavil od začátku až do úplného konce se vším všudy. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šestá epizoda patří dlouhodobě k mým oblíbeným. Její děj se odehrává u nás (i když tenkrát to vlastně ještě bylo u nich), a přes veškerá humorná odlehčení jsem stále cítil tu nepříjemnou tísnivou atmosféru, která pátrání provázela. Přitom je zajímavé, že se kromě ovcí zrovna v tomto dílu neobjevila jediná mrtvola. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V šiestej epizóde si tvrocovia spomenuli, že zločiny sa páchali aj na našom území a hneď sú v centre pozornosti tie najstrašnejšie zločiny, zločiny na deťoch. Dobová atmosféra znova dokonalá, záverečné lapanie páchateľa patrí k najpamätnejším sekvenciám celého seriálu. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (7)

  • Tento díl se inspiruje sériovým vrahem Ludwigem Tessnowem, který se v letech 1898–1901 dopustil nejméně čtyř vražd dětí v Německu. V Českém Krumlově ani v Linci tento vrah naštěstí nepůsobil... (alanwilder)
  • Natáčelo se v Komárově, Českém Krumlově, bývalém lomu Alkazar u Srbska, Praze - Starém Městě a Malé Straně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama