Rekonstrukce (S01E07) (epizoda)

Der Wannenmörder - England 1915

Rekonštrukcia

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 50 min

Siedma epizóda z prvej série televízneho kriminálneho seriálu "Dobrodružstvá kriminalistiky" sa volá "Rekonštrukcia". Príbeh sa odohráva v roku 1915 v Anglicku. V malom, útulnom penzióne sa ubytujú manželia Lloydovci. Pani Lloydovú po pár dňoch pobytu najdej jej manžel mŕtvu vo vani. Utopila sa. Zdá sa, že podľahla svojej vrodenej srdcovej vade, ktorá sa skomplikovala chrípkou. Lenže dôsledná policajná rekonštrukcia ukáže, že bola zabitá. Stala sa obeťou úkladnej vraždy. ****(1.2.2018)

Nebýt obou neskutečně otravných oznamovatelek, hodnotil bych i tentokrát za pět hvězdiček, protože případ patří mezi ty velmi zajímavé a tvůrci ho zpracovali k mé spokojenosti. Proč ale zakomponovali do děje ty dva rušivé elementy, to jsem fakt nepochopil.(1.11.2019)

Dostat od doktora na předpis proti obyčejné chřipce nějaké vitamíny a nepatrné množství heroinu – tak to už v dnešní době nepůjde. Nicméně mě tato možnost ve staré Anglii celkem překvapila. ON celkově je tento díl rovněž zajímavý svou pointou zákeřným sériovým vrahem (novomanželem), kterému by to možná i prošlo, nebýt dvou otravných babek, které byly vážně na ránu – zase se ale postaraly o polovinu zábavy. Jo jo on totiž tento případ měl i své humorné stránky. Vašut coby inspektor slavného Scotland Yardu si nevedl vůbec špatně a rekonstrukce vražd se ukázala býti rovněž velmi důležitou a nepostradatelnou „pomůckou“ při vyšetřování a získání klíčových důkazů.(12.12.2019)

Celkem povedený díl, ty dvě babky byly pěkně otravné.(31.1.2017)

Tento diel mi bohvie prečo pripadá veľmi vtipný. Vrah vám bude svojim spôsobom sympatický a niet divu, že nemá problém stále znova a znova si zohnať novú manželku: obeť. Len tí vyšetrovatelia boli trošku spomalení (kľučka, samotný spôsob vraždenia nie je až tak komplikovaný), ale koniec dobrý, všetko dobré.(16.10.2016)