Tým (S01E08) (epizoda)

Der Schrecken von Braunschweig - Deutschland 1928

Tím

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1989, 51 min

Výborně promyšlené finále první série. To, co zatím divák viděl v jednotlivých epizodách, se tady sešlo v jednom dílu a musím uznat, že se to tvůrcům seriálu povedlo. Zřejmě kvůli vlivu německých spolupracovníků se nástup nacistů k moci nikterak neprojevil, a KriPo se tak jevila jako běžná policejní složka (což z větší části i byla, ale...).(1.11.2019)

Tým je dalším slušným dílem, leč mezi TOP nepatří. Přesto jsem se u něj bavil od první minuty až po tu poslední. Přestože totožnost pachatele známe celkem brzo, bylo zajímavé sledovat všechny ty kriminalistické metody a techniky, jak mu postupně dokazovali jeden zločin za druhým. Akorát jsem nechápal, proč když byl tak výborný kutil a měl toho tolik načteného (pachatel) udělat tak zásadní chybu, že všechno důležité naházel do jednoho mělkého potoka a proč chodil vykrádat kabinky na plovárně. To byl vážně chuj a přestal být ostražitý (navíc kdyby střelil to zlato a šperky – mohl být v balíku), jenže když ON to dělal hlavně pro zábavu…Jiří Adamíra si tu zase střihl roli pana rady, akorát tentokrát ne toho pražského. 70%(13.12.2019)

Záver prvej série v sebe sklbuje všetko, v čom bol doposiaľ seriál tak silný. Perfektná dobová atmosféra, vynikajúci casting, vhodne zvolené prípady demonštrujúce tú konkrétnu metódu....proste skvelá tímová práca všetkých tvorcov.(16.10.2016)

Bylo příjemné se opět shledat s Viktorem Vrabcem alias Viktorem Hájkem, ředitelem Radiany z nedoceněného seriálu Zákony pohybu. Epizoda i tak slušná, ale tu pátou dávám právě za něj.(17.3.2020)

Velmi zajímavý případ, navíc vyšetřovaný spolehlivě sympatickým a charizmatickým Jiřím Adamírou.(15.12.2019)

• - Natáčelo se v Mariánských Lázních, na nádraží v Křižanech, viaduktu Novina, Praze - Strašnicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Wernera Possardta nadaboval Petr Kostka. (cundak)