Písmo (S02E01) (epizoda)

• Západní Německo

Mord ohne Leiche - Frankreich 1697

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 50 min

Ukázka drastických, raně novověkých vyšetřovacích metod, nic pro slabé povahy. Vzorové zobrazení zneužití moci. Detektivní příběh v polovině dílu rozřešen.(31.1.2017)

"Pomohu ti sepsat udání." Ten vyšetřující soudce Bonnet byl ale dobrák. Pomohl sepsat udání, na mučidlech získal kvalitní svědky a ještě se málem stihl pomstít. Ten chlap mi byl velmi sympatický a pokud by po mně chtěl, abych mu popsal smrt skandálního obšourníka markýze Ludvíka de la Pivardiere, tak mu perfektně popíšu, jak ho otrávila manželka a pak mu převor usekl hlavu sekerou. Tak to bylo, je to svatá pravda a to, že markýz stále žije, není v žádném rozporu s mou výpovědí. Nicméně Bonnet se mě nezeptal, tak jsem mohl v poklidu sledovat zajímavý a dostatečně dramatický případ, ve kterém zaváleli hlavně písmoznalci v mučírně.(8.2.2017)

Možno podobnými príbehmi mal začať seriál už v prvej sérii, je ale chvályhodné, že sa odhodlal ísť až takto ďaleko do minulosti. Časť je to celkom depresívna, proste 17. storočie a trochu iné hodnoty, ako dnes. Výprava a atmosféra znova bez chyby, západný look, aký by možno nedokázala vykúzliť ani francúzska produkcia.(16.10.2016)

Tvůrci tohoto vynikajícího seriálu nezaváhali ani v dramatickém příběhu z Francie na konci 17. století.(31.1.2017)

V titulcích filmu uvedeno: název Písmo. Francie (1685-1687); koprodukce Československo / Německo; rok výroby 1991.(17.6.2017)