První detektivní sbor (S02E02) (epizoda)

• Západní Německo

Kopfgeldjäger - London 1747

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 49 min

Další zajímavé pokračování!!(3.2.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Obhajoba zloděje Vám nepřinese ani slávu ani peníze." Jak krátkozraké. Pár stovek let je pryč a z řečeného se stal jeden z nejlepších byznysů. Ale zpátky k případu. Advokát Fielding prohrál případ, takže se stal soudcem, aby ho mohl znovuotevřít a vyhrát. Bezva finta. A použil k tomu sehranou dvojku - kameníka a důchodce, což byl patrně ten základ Scotland Yardu. Já tedy nevím, ale mě se to nelíbilo o nic víc než žít v době, ve které by mě svědectví bezúhoných občanů přivedlo na šibenici, i kdybych byl v době činu o tři státy jinde.(8.2.2017)

V titulcích filmu uvedeno: název První detektivní sbor. Anglie (1747); koprodukce Československo / Německo; rok výroby 1991.(17.6.2017)

Tak niekde tu môžeme vidieť počiatok toho, čo si dnes nazývame inštitúciou, ktorá má pomáhať a chrániť. Časť, kde vnímame snahu o spravodlivosť ako vopred prehratý boj s veternými mlynmi, aby sme nakoniec skonštatovali, že kde je vôľa, tam je cesta. Petr Haničinec tu absolútne kraľuje. A jeho tím s ním.(16.10.2016)

• - Natáčelo se v Pardubicích. (M.B)