První detektivní sbor (S02E02) (epizoda)

• Západní Německo

Kopfgeldjäger - London 1747

Prvý detektívny zbor

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 49 min

• Jara.Cimrman.jr

"Obhajoba zloděje Vám nepřinese ani slávu ani peníze." Jak krátkozraké. Pár stovek let je pryč a z řečeného se stal jeden z nejlepších byznysů. Ale zpátky k případu. Advokát Fielding prohrál případ, takže se stal soudcem, aby ho mohl znovuotevřít a vyhrát. Bezva finta. A použil k tomu sehranou dvojku - kameníka a důchodce, což byl patrně ten základ Scotland Yardu. Já tedy nevím, ale mě se to nelíbilo o nic víc než žít v době, ve které by mě svědectví bezúhoných občanů přivedlo na šibenici, i kdybych byl v době činu o tři státy jinde.(8.2.2017)

V titulcích filmu uvedeno: název První detektivní sbor. Anglie (1747); koprodukce Československo / Německo; rok výroby 1991.(17.6.2017)

Život v Anglii musel být svého času pěkně adrenalinovým zážitkem (dnes už zase asi taky), když člověk při odchodu z domu netušil, jestli nebude zakrátko namátkově obviněn z libovolného zločinu. Po dvou epizodách se každopádně nemůžu zbavit dojmu, že byla první řada přece jen lepší.(2.11.2019)

Bohužel bych ublížil všem předchozím dílům, kdybych řekl, že i tento příběh měl nadprůměrnou kvalitu. Neměl. Nešlo o špatný díl, úvodní vražda byla velmi dobře zahrána a mělo to i slušnou atmosféru, ale místy mi některé scény přišly až „ochotnické“. Líbila se mi však ta „soudružnost“ a ochota předchůdců policistů, stejně jako drzost Stropnického a naivita Prachaře. Takže ve finále se tentokrát přikláním k průměrnému ohodnocení, ale i 3 hvězdy jsou slušné…(13.12.2019)

Tak niekde tu môžeme vidieť počiatok toho, čo si dnes nazývame inštitúciou, ktorá má pomáhať a chrániť. Časť, kde vnímame snahu o spravodlivosť ako vopred prehratý boj s veternými mlynmi, aby sme nakoniec skonštatovali, že kde je vôľa, tam je cesta. Petr Haničinec tu absolútne kraľuje. A jeho tím s ním.(16.10.2016)

• - Natáčelo se v Pardubicích, Kutné Hoře a na zámku Zdiby. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)