Modus operandi (S02E03) (epizoda)

• Západní Německo

Verbrechen auf Bestellung - New York 1877

Modus Operandi

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 50 min

Spíše než o velkou detektivku se jedná o velkou exhibici protřelého vyšetřovatele, který používá neortodoxní metody.(31.1.2017)

Keď niekde uplatniť nižšie hodnotenie ako obvykle, tam medzi tie relatívne slabšie diely osobne budem radiť Modus operandi. Thomas Byrne bol proste svojráz a jeho drzosť nie je vždy úplne na mieste a zrejme taký aj bol. Čo dosvedčuje aj záverečný dovetok. Roztekaný nie je iba on, ale aj celá časť.(16.10.2016)

"Máš na krku pět vloupaček. Za to už ti soudce ušije mundúr nejmíň na desetiletí." Anebo tě propustí, když budeš mí schopného advokáta. Inspektor Byrnes tímto případem vstoupil do dějin a světa velké politiky, což se mi líbilo, ale tam pozitiva končí. Celý slavný "modus operandi" totiž tentokrát znamenal pouze to, že Byrnes poznal práci Pašáka Guse a hlukové podmínky, za kterých je vykonávána. Za největší průšvih považuju to, že padouši Bendžo, advokát Hummel i starosta mi byli mnohem sympatičtější než úlisný Byrnes.(8.2.2017)

Opět skvělé , ale obsazení Ladislava Lakomého ve dvou dílech za sebou není zrovna šťastné!!(3.2.2017)

V titulcích filmu uvedeno: název Modus operandi. USA (1877); koprodukce Československo / Německo; rok výroby 1991.(17.6.2017)

• - Natáčelo se na zámku Kačina a v Praze. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)