Antropologie (S02E04) (epizoda)

 • Západní Německo

  Das rätselhafte Skelett - Deutschland 1922

 • Slovensko

  Antropológia

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1990, 50 min

 • Necrotongue
  ****

  Čtvrtá epizoda mi sedla mnohem víc než předchozí rozpačitý díl. Pravda, manželé Emckeovi se chovali vskutku podivně, ale na druhou stranu potom, co jsem viděl německé komedie a německé porno, mě jejich jednání vlastně ani nepřekvapuje. Holt, jiný kraj...(2.11.2019)

 • Anderton
  *****

  Jeden z tých príbehov kriminalistiky s tajomstvom....ale na to je tu tá antropológia, aby sa záhada rozumne vysvetlila. Dobrodružstvá kriminalistiky zrejme zaujali aj v Nemecku, keďže sa do rozsiahleho ansámblu pridala aj vychytená nemecká herečka Katja Riemann a perfektne sem zapadla.(16.10.2016)

 • CSSML
  *****

  Skvělý detektivní díl s napínavou zápletkou ze vzdálenější minulosti a jedním tajemství ponechaným ke zvážením divákům.(31.1.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "To jsou všechno nějaký nesmysly, kterejm nerozumím. Můj syn nebo vlastní žena mě zabijou a já jsem živej." Kdybych vykopal mrtvolu na své zahradě, tak ji neponesu tajně na hřbitov a určitě se nebudu přiznávat k její vraždě. Jenže sedlák a dubová palice Emcke přesvědčil sám sebe, komisaře i státního zástupce, že je vinen a já jsem mu snad i přál, aby si vraždu svého žijícího otce odseděl. Ale to je jedno, protože tady jde o antropologii, která dostala asi pět minut prostoru k tomu, aby prokázala, že ten živý není mrtvý a ten mrtvý měl zemřít někdy jindy úplně jinde. Chápu, že nějak se začít musí, ale tohle mě moc nebavilo.(15.2.2017)

 • SOLOM.
  ***

  Díl, ve kterém dost haprovala logika i racionální smýšlení normálních lidí / vyšetřovatelů, ale když ono to bylo tak rodinně pojato, že mi málem i slza ukápla. Bába Tutovka / Smrtka Kaplanová se tu sice moc neohřála, ale své rodině zadělala na pěkný průser. Nechápu toho vidláka, proč kryl svou matku a hodil vraždu sám na sebe, když už byla po smrti a ON za to mohl klidně dostat provaz, souhlasím i s názory, že ona slavná metoda Antropologie tu moc prostoru nedostala. Nicméně nejvíc se mi líbila Katja Riemann a to nejen svým výkonem – pěkná kobra to byla. Jiří Schmitzer coby až moc hodný detektiv / policista – to se jen tak nevidí. No a v neposlední řadě Stanislav Fišer měl po dlouhé době slušnou roli a nehrál žádného zmrdečka…60%(16.12.2019)