Pinkertonova detektivní agentura (S03E01) (epizoda)

Pinkertonova detektívna agentúra

Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický

Československo / Západní Německo / Francie, 1991, 49 min

Vždy, keď počujem slovo tvrdohlavosť, tak sa mi vybaví Ladislav Mrkvička v tomto dieli. Svojim spôsobom celkom smutný diel. Nie je jediný, pri ktorom je nám niektoré chybujúce postavy ľúto.(16.10.2016)

V titulcích filmu uvedeno: název Pinkertonova detektivní agentura (USA 1850); koprodukce Československo / Německo; rok výroby 1992.(17.6.2017)

Slabý díl, bez detektivní zápletky. Škoda času.(17.2.2017)

(4x) Dojemné drama z prostředí chovu koní a dostih, odehrávající se polovině 19.století, o obětě a skrytého smyslu života. Ač točeno pravděpodobně na českém nebo německém prostředí, divák by věřil, že se to opravdu odehrává v Americe. Patří k nejkrásnějším dílům celé série (ač zrovna krimi žánr zde moc přítomný není). Z té historicko-vědecké stránky je tu zajímavá technika obrazové dokumentace v době počátcích fotografií, svým způsobem velmi přínosný objev, ač právě i on v tomto příběh zapříčiní smutný osud hlavního hrdinu. Postava Harveye je jakoby psaná Ladislavu Mrkvičkovi na tělo, který svou roli zahrál s plnou grácií.(4.1.2017)

Dostihové závody jsou mi cizía použití fotografie u koně je dost málo na celý díl jinak pěkného seriálu. Také v roli Pinkertona by mi seděl charismatický Radek Brzobohatý mnohem více, než dabovaný Němec.(28.2.2017)

• - Natáčeno na dostihovém závodišti v Karlových Varech a obci Pecínov. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)