Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Volavka je v kriminalistickém žargonu výraz dosti známý. Dá se říci, že označuje svým způsobem nejefektivnější formu pátrání po zločincích – ovšem formu, která stojí na samém pokraji etické propasti. Od slova volavka totiž nemusí být daleko ke slovu oběť. Často se stává námětem napínavých akčních příběhů. Tento se odehrává v Holandsku třicátých let 20. století a vypráví o rozbití zločinné sítě obchodu se ženami. (Česká televize)

(více)

Recenze (13)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V závěru příběhu kdy málem přišlo o život mnoho lidí, se kaje americký policista Jim McEachen  (Ralf Richter) holandskému šéfu kriminálky (Miroslav Moravec) za zapackaný případ. Jenže byl to právě holandský policista který vstoupil do případu takovým způsobem, že sedmiletou přípravu na velký zátah americkému kolegovi překazil a ohrozil tím mnoho životů. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obchod s bílým masem – nic nového pod sluncem a jde vskutku o dost výnosný obchod – společně s drogami se policajti snaží po celém světě již desítky let tento „zločin“ vymýtit, leč marně. Já patřím k těm, kterým se tento případ líbil a to opravdu dost. Nejen kvůli zajímavému zpracování, ale i pohledné Vendule Křížové – její trénink byl rozhodně lepší, než to až ochotnické finále při osvobozování, ale to byl jen malý škraloup na jinak slušné podívané. 70% ()

Reklama

Matti.Granad 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak sem to nějak vůbec nepobrala. Proč? Jaký byl důvod pro výběr tohohle "příběhu" do série Dobrodružství kriminalistiky. Řekněme, že to nějak zajímavě začíná, pak se to nějak vyvíjí, ale ten konec mi přišel chaotický, zmaten, nesmyslný, nevedl k logickému závěru, naopak díky policii selhalo políčení a co tímhle měli té madam prokázat? Viděla sem tucty filmů s tématem volavka natočené líp. Když v dobrodružství kriminalistiky nevyjde závěr a tady nevyšel, tak si nezaslouží žádné hvězdy. Sem se smilovala a jednu tomu dala. Vůbec celá čtvrtá série vypadá, že je nanic. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Druhá epizoda ve mně zanechala smíšené dojmy, i když ty kladné převládly. Díl to byl velice akční, pořád se něco dělo a nuda v žádném případě nehrozila, na druhou stranu jsem měl dojem, že dialogy místy zaskřípaly a děj byl občas neuvěřitelný a nechtěně vtipný. Anetin výcvik byl fakt humorný, ale to nejlepší předvedli zdravotníci Pat a Mat- jejich akci s nosítky jsem si pustil opakovaně:-DDD ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ako súčasť iného seriálu by som hodnotil zrejme za plný počet, v rámci Dobrodružstiev ak treba vybrať aj niektoré diely za štyri aby to nebolo stereotypné, tak nim priradím aj Volavku. Trochu šteklivejší diel (čo je super), milostná zápletka k tomu (možno trochu zbytočne) a celkovo slušný napinák. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se v pražských čtvrtích Bubeneč a Holešovice, na zámku Filipov a v Čáslavi. (M.B)
  • Po naložení zraněné na nosítka se zřízenci nedomluvili a každý šel na jinou stranu. (sator)

Reklama

Reklama