Reklama

Reklama

Dobrodružství kriminalistiky - Série 4 (1993) (série)


Portrét duše (S04E03)

(epizoda)
  • Slovensko Portrét duše
Krimi / Drama / Dobrodružný / Historický
Československo / Západní Německo / Francie, 1993, 49 min

Obsahy(1)

V tísnivé atmosféře Polska padesátých let minulého století, v době z hlediska dějin vědecké kriminalistiky velmi nedávné, se odehrává další příběh televizního cyklu z dějin zločinu a jeho potírání. Pokusil se vystihnout složitou a pro naši rozpornou přítomnost typickou cestu, po níž se k sobě přibližovaly dva významné obory, přímo související s člověkem a jeho chováním – tedy kriminalistika a psychologie. Společensky a časově zarámovaný příběh cyklu vypráví o tom, že i naše doba, považovaná námi samými za vrchol svobody poznání, zřejmě měla a má svá tabu... (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak to byl další kvalitní kousek. Tvůrcům se podařilo skvěle přiblížit atmosféru padesátých let minulého století, mocně k tomu přispěl kapitán "StB" ("Gestapo", "KGB"- vyberte si přezdívku podle nálady) Pioterek v podání Marka Vašuta. Pátrání po žháři vytvářelo jen pozadí pro střet ideologie s filosofickým pohledem na svět. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Coby vyšetřovat Scotland Yardu v jednomu z předchozích dílů tohoto seriálu podal Marek Vašut slušný výkon a tady coby slizký STBák si rovněž nevedl špatně. Vlastně by se dalo říci, že byl tím nejzajímavějším. Trojan i Vávra předvedli své standarty – co jim umožnily jejich postavy a Miroslav Táborský zvládl svou roličku taky s přehledem. Problém byl však v tom, že se mi líbila hlavně první polovina tohoto příběhu, ta druhá byla až moc zdlouhavá. I z toho důvodu se tentokrát přikláním spíš k průměrnému ohodnocení… ()

Reklama

blezg 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi hmatatelná hustá až mrazivá atmosféra, atmosféra strachu ze spravedlnosti socialisticky smýšlejícího zřízení a jejích vykonavatelů. Ten náznak, že pokud se nenajde viník, vezmeme někoho, kdo se nám hodí, a ten to odskáče, byl tak věrohodný, až z toho mrazí v zádech. Jediné, u čeho jsem se musel pousmát, bylo zobrazení násilných aktů, myslím bití, které nebylo vůbec věrohodné, spíš jak ve školním filmu. Jinak jsem se tedy nesmál. Hodnotím jako jeden z nejlepších dílů a výjimečný kousek. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podľa mňa vôbec najlepšia Vašutova úloha jeho kariéry. Tento diel je akýsi dôkaz toho, že trpezlivým premýšľaním a chápaním vecí do hĺbky vždy zájdeme ďalej, ako tupým násilím. Veľmi sa mi páčil záver a profesorova reakcia na Vašutovu ponuku odvozu do mesta. Atmosféra je poriadne hustá a nechcel by som byť pri tomto vyšetrovaní na dedine ako jej obyvateľ, ani ako náhodný turista. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Novější série už nemají tak objevný potenciál jako v prvních sériích, které diváka seznamovaly s velkými objevy a novátorskými inovacemi na poli kriminalistiky. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama