Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 12

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (8)

Dobrodružství kriminalistiky (1989)

Výborný seriál o vývoji kriminalistických metod. Zaujme plno hereckých osobností a krásné reálie. V podstatě každý díl jako plnohodnotný (krátký) film. Jediné, co mi trošku vadí (v každém českém filmu či seriálu) jsou dabovaní herci - cizinci. ()

Bertillonáž (1989) (S01E03)

Příjemný a zajímavý díl, ale zapálený úředníček Ondřeje Havelky mi nesedl. Zato jeho usedlá žínka se povedla. ()

Krev (1989) (S01E06)

Kouzelný Český Krumlov v případu násilí na dětech. Snad i díky němu, známému prostředí, temné atmosféře a přece jen i českému nadhledu nezapomenutelný díl. ()

Mechanoskopie (1990) (S02E06)

Ženy, pivo, zpěv...ryze český díl. ()

Paprsek (1990) (S02E08)

Díky své neakčnosti trochu zdlouhavý, nicméně poutavě podaný příběh. Dle fotografií byl van Meegeren spíše drobnější postavy, ale Andrej Hryc si roli tohoto padělatele evidentně užil. ()

Pinkertonova detektivní agentura (1991) (S03E01)

Dostihové závody jsou mi cizía použití fotografie u koně je dost málo na celý díl jinak pěkného seriálu. Také v roli Pinkertona by mi seděl charismatický Radek Brzobohatý mnohem více, než dabovaný Němec. ()

Portrét duše (1993) (S04E03)

Politika a kriminalisté, čili příběh, který je Čechům blízký. Až na Korteho dobře obsazené role. ()

Vlas (1993) (S04E04)

Pěkná výprava a celkem milá dvojice detektivů v příběhu, který mi pohodovou atmosférou připomínal Rozpuštěného... ()