Dobrodružství kriminalistiky

• Západní Německo Täter unbekannt - Sternstunden der Kriminalistik (více)
TV spot 10

Hudba:

Karel Svoboda

Série(4) / Epizody(26)

Recenze uživatele CSSML k tomuto seriálu (25)

Dobrodružství kriminalistiky (1989)

Kdysi jsem viděl sám první dvě série a nedávno jsme s manželkou dokoukali všechny čtyři série, u některých dílu jsme se bavili, jiné spíš přetrpěli. Všechny díly jsem zvlášť ohodnotil a okomentoval. Jsem rád, že toto dílo vzniklo, je to určitě nejlepší český detektivní seriál. ()

Stopa (1989) (S01E01)

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, skvostné herectví i příběh. Pozoruhodné, kolik děje se vměstnalo do tak krátkého filmu. ()

Jed (1989) (S01E02)

Herci dobří, příběh podaný nezáživně, vrah od začátku jasný. ()

Bertillonáž (1989) (S01E03)

Herci nejsou špatní, ale příběh je velmi nezáživný a detektivní zápletka není skoro žádná. ()

Otisk (1989) (S01E04)

Zřejmě nejlepší díl seriálu, dokonalá detektivka. ()

Střela (1989) (S01E05)

Není to špatný díl, do dobré detektivky mu však něco chybí. ()

Krev (1989) (S01E06)

Velmi povedená detektivka s dost temnou zápletkou. Hláška dílu: Uši na mazlení! ()

Rekonstrukce (1989) (S01E07)

Celkem povedený díl, ty dvě babky byly pěkně otravné. ()

Tým (1989) (S01E08)

Hezká dokumentace práce zločince a moderních detektivů, nicméně jako detektivka slabé. ()

Písmo (1990) (S02E01)

Ukázka drastických, raně novověkých vyšetřovacích metod, nic pro slabé povahy. Vzorové zobrazení zneužití moci. Detektivní příběh v polovině dílu rozřešen. ()

Modus operandi (1990) (S02E03)

Spíše než o velkou detektivku se jedná o velkou exhibici protřelého vyšetřovatele, který používá neortodoxní metody. ()

Antropologie (1990) (S02E04)

Skvělý detektivní díl s napínavou zápletkou ze vzdálenější minulosti a jedním tajemství ponechaným ke zvážením divákům. ()

Krevní skupina (1990) (S02E05)

Klasická detektivka s malými nedokonalostmi v ruském podání. Parodie nefunkčnosti policie pobavila. ()

Identifikační kresba (1990) (S02E07)

Povedené zachycení činů jednoho velkého podvodníka a snahy o jeho dopadení, klasická whodunit to ovšem není. ()

Paprsek (1990) (S02E08)

Skvělý díl, který je mi tématem obzvláště blízký. Propojení výtvarného umění a analytické chemie bylo jedno z mých zvažovaných zaměření. U nás se jím zabývá Akademická laboratoř materiálového průzkumu malířských děl (ALMA). ()

Pes (1992) (S03E03)

Vrah je předem známý, takže žádné pátrání a napětí, kdo jím byl. Celkově slabší. ()

Duplikát (1992) (S03E04)

Žádné detektivní pátrání a napětí, kdo za podvodem stojí. Jen chronologický popis událostí. Navíc pokud je vám cizí svět neexistujících peněz krytých dobrým slovem, budete velkou část dílu tápat, o čem je řeč. ()

Padělek (1992) (S03E05)

Opět jeden lepší díl s detektivním pátráním, zajímavé zapojení pokažených rodinných vztahů na obě strany zákona. ()