Jednoho dne se dostanou do sporu s ostrahou obrněného vlaku, který pravidelně sbírá tržbu z pokladen metra, když jeho ostraha zastřelí mladého lupiče, kterého bratři pronásledovali. Zatímco John žije spořádaným životem, Charlie je věčně zadlužený hazardní karbaník, pronásledovaný smůlou. Tak se také stane, že peníze, které mu bratr půjčil, prohraje v kartách s majitelem nočního podniku Brownem a před vyhazovem z mrakodrapu ho v poslední chvíli zachrání John. Jako by nestačilo, že se bratři hádají kvůli Charlieho potížím, nastoupí k jejich jednotce atraktivní kolegyně Grace Santiago, do které se oba zamilují. Moudřejší John sice dívku přenechá bratrovi, ta si však vybere jeho. Ani s penězi nemá Charlie štěstí. John mu sice dal 15 tisíc pro Browna, o ty ho však okradla nenápadná stařenka, když v metru zatýkal kapesního zloděje. Poté, co jsou falešně obviněni z toho, že ukradli 25 000 z vlaku, kde vypomáhali jako ostraha, přivede to Charlieho na myšlenku vlak skutečně vyloupit. John je však proti. Charlie se ale dostává do stále horších potíží, a tak se rozhodne jít do přepadení vlaku sám. John z jeho vzkazu pochopí, co má bratr v úmyslu, a spěchá za ním, aby ho zastavil. (TV Nova)

BoPo

Takých je. A nie málo. Vďaka tomuto filmu je však zachytené, že Jennifer Lopez ani zďaleka nepatrí medzi výrazne krásne ženy. Tu je ukázaná v plnej "kráse", teda ako latino priemer. Takýchto Jennifer by ste našli tuny. Dievča má však šťastie na dobu, kedy krása nie je tou krásou ako kedysi. Dnes každá obyčajná môže spraviť kariéru s nálepkou krásky. ()

Torgal

Nevydarená buddy akčná komédia. Harrelson a Snipes robia policajtov v metre kde chytajú drobných zlodejov. Nejaká väčšia zápletka tu nie je, väčšinou po sebe títo dvaja len ziapu a potom sa objímajú, lebo Harrelson má problém s gamblingom a má zálusk na novú kolegyňu, ktorej sa ale páči Snipes. Toto romantické tokanie s neherečkou Lopezovou len ďalej riedi aj bez toho celkom nezáživný film. Akcie je málo, ale keď na nejakú dôjde je natočená výborne a kineticky (a má ohromný 90’s feeling). Scenár je však tak idiotský a má tak hrozné postavy, že sa o nejakom pozitívnom hodnotení nedá uvažovať. Dokonca aj ten vlak z názvu sa rieši len v posledných dvadsiatich minútach. 5-/10 ()

tron

„No dobre, ale ty si mi rodina, ty ma urážať smieš.“ Wesley Snipes a jeho „brat“ Woody Harrelson (a pravdupovediac ani Jennifer Lopez) nepatria medzi mojich najobľúbenejších hercov, napriek tomu sa mi Vlak plný peňazí vždy páčil už tým, že sa ani nesnažil vyhlasovať sa za jeden z najlepších akčných filmov 90. rokov. V tomto smere sa na nič nehrá, tvorcovia si evidentne veľmi dobre uvedomovali svoje limity (a rozpočet... a scenár). Toto proste nie je ďalší T2, Nebezpečná rýchlosť, Skala, Con Air, ani Matrix (v najakčnejšej scéne je na pľaci desať hercov a jeden ošarpaný vlak). Napriek pomerne malému rozpočtu táto svieža buddy kriminálka má rytmus, i atmosféru. Môžu za to predovšetkým svižné dialógy, šťavnaté podporné roličky (rasistický šéf, pyroman) a zaujímavé prostredie podzemného metra. ()

Anderton

Čakal som tú najtupejšiu tuctovú nudu, akú som si vtedy dokázal predstaviť. To viete, mladý človek na gymnáziu, ktorý objavuje art filmy, aby si dokázal svoju inteligenciu a automaticky opovrhuje všetkým komerčným. Vlak plný peňazí má tuctový scenár, ale má zaujímavé postavy, ktoré žijú a nie sú čiernobiele (nemyslím vizuálne, pretože to sú) a to hlavne vďaka ich predstaviteľom. Záver je už otrepaná akcia, ktorá ale nenudí a nakoniec nám ukáže, že film sa nesnažil byť až tak psychologický, ako sa miestami zdalo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Až to bude za námi, připomeň mi, že tě mám zabít." Bílý bratr, černý bratr i nahnědlá sestra mě bavili skoro stejně dobře, jako štvali ředitele vlaku Pattersona. Prostě to mezi nimi parádně jiskřilo a já jsem si přitom málem nevšiml toho, že je to hrozná hovadina. Ale poučná hovadina, protože já jsem do zhlédnutí tohoto snímku nevěděl, mimo jiné, že ze vztahových problémů je nejlepší vyboxovat se s partnerkou. A přitom to dává takový smysl. ()

• Vlakový vůz R22 byl po natáčení věnován Automobilovému muzeu v New Yorku. (Terva)
  • Pro natáčení byl použit vlak R22 vyrobený automobilovou a vlakovou společností ze sídlem v Sant Louis. Stejný vlak byl použit i při filmování snímku Přepadení vlaku z Pelhamu (1974). (Terva)