Láďo, ty jsi princezna! (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 59 min

Tento způsob nakládání s pohádkovou klasikou jeví se mi býti poněkud nešťastný a při " modernizaci" spočívající v tom, že na královském plese se tančí disko se dodnes ošívám, navíc Jan Hrušínský je, obávám se, z celého rodinného klanu nejslabší herec, na druhou stranu ...Když vezmu v potaz výkony ostatních herců , pár chytlavých písniček a hlavně polistopadovou pohádkovou tvorbu, která průměr posunula blíž suterénu, tak to na 50% celkového dojmu postačí.(1.5.2007)

Obnovená a modernizovaná Princezna Lada, která nemá to naivní kouzlo své stařičké předchůdkyně, má ale vlastní půvab, taky má půvabnou princeznu a královnu, které na kouzlu neubírá ani to, že je už řadu let poněkud zcepenělá. Proč to nemohla klasicky být jen kmotřička víla je mi záhadou, ale když královna tak královna. Mladý Hrušínský ve své ukníkané topornosti je přesně tak ňoumovatý princ, jakého bylo do příběhu třeba, otázka je, jak dlouho po svatbě začal princezně lézt na nervy, jako že začal, ale to už je úplně jiná pohádka. Škoda, že prince nehraje Zich, jenže to by princezně závidělo několik generací divaček.(9.3.2014)

• zette

Tak tuhle modernu jsem nepobral:-).(17.1.2016)

"Kdo chce v životě něco dokázat, nemá nikdy prázdniny !!" ;) (1.9.2013)

Mě vůbec navadilo moderní zpracování pohádky. Dokonce můžu říct, že mi přišlo vtipné, i když disco na královském plese považuju za celkem šílené. Ale do této pohádky zapadlo. Také samozřejmě dávám přednost klasickým pohádkám. Stopáž je velmi příjemná. Všechno jde jak po másle.(15.8.2011)

• - Natáčení probíhalo na zámku Průhonice. (Janek2002)

• - Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)