poster

Láďo, ty jsi princezna! (TV film)

Pohádka

Československo, 1979, 59 min

 • rakovnik
  ***

  Hezká pohádka, která má moderní vtipný scénář, jenž podtrhuje vynikající herecké obsazení. Velice mě potěšila především hraběnka v podání Heleny Růžičkové (jak moc se změnila za ty 4 roky, kdy už byla paní Škopkovou), Jožo Koumes a jeho novoty a také celkem hezká hudba. I když, disco na plese a Jan Hrušínský byl možná krok vedle.(31.12.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Obnovená a modernizovaná Princezna Lada, která nemá to naivní kouzlo své stařičké předchůdkyně, má ale vlastní půvab, taky má půvabnou princeznu a královnu, které na kouzlu neubírá ani to, že je už řadu let poněkud zcepenělá. Proč to nemohla klasicky být jen kmotřička víla je mi záhadou, ale když královna tak královna. Mladý Hrušínský ve své ukníkané topornosti je přesně tak ňoumovatý princ, jakého bylo do příběhu třeba, otázka je, jak dlouho po svatbě začal princezně lézt na nervy, jako že začal, ale to už je úplně jiná pohádka. Škoda, že prince nehraje Zich, jenže to by princezně závidělo několik generací divaček.(9.3.2014)

 • gudaulin
  ***

  Tento způsob nakládání s pohádkovou klasikou jeví se mi býti poněkud nešťastný a při " modernizaci" spočívající v tom, že na královském plese se tančí disko se dodnes ošívám, navíc Jan Hrušínský je, obávám se, z celého rodinného klanu nejslabší herec, na druhou stranu ...Když vezmu v potaz výkony ostatních herců , pár chytlavých písniček a hlavně polistopadovou pohádkovou tvorbu, která průměr posunula blíž suterénu, tak to na 50% celkového dojmu postačí.(1.5.2007)

 • otík
  ***

  Naprosto klasická televizní pohádka, která zcela nepokrytě kopíruje a zjednodušuje nestárnoucí Princeznu se zlatou hvězdnou na čele. Což o to, není špatný nápad obléci starou pohádku do nového hávu, přidat pár celkem chytlavých písniček a obsadit kvalitní herce, ale přeci jen mi přišlo, že se při sledování cítím za herce trapně, jak přehrávají (Nárožný, Kostelka). Ale na nedělní poobědovou siestu je to slušné pokoukáníčko.(3.5.2007)

 • dogrose
  *****

  Na téhle pohádce se mi dodnes nelíbí dvě věci: princezna nemá na čele hvězdu, ale jakousi ulitu (moc by mne zajímalo, jak to bylo zařízeno s tím svícením), a disko hudba, na niž se tančí na plese. Jinak tuhle variantu princezny Lady oceňuju, líbí se mi scéna i nápad situovat pohádku do novověku (nejen aby mohla princezna jezdit na kole, ostatně proč ne). Dodnes se bavím tím, jak Růžičková měla jídlo na klobouku a jabko na krku (tytéž šaty měla na sobě v jednom z menšíkovských Silvestrů). Je to skvěle obsazeno, je mi sympatický klidný a vyrovnaný projev paní Janžurové, hraná nervozita pana Nárožného a civilní projev mého oblíbence Bohumila Šmídy. Pro fanoušky: na pár vteřin se objeví dirigent Vávlav Hybš jako kuchař hrající na trubku. Pohádka neobtěžuje umělou natahovaností, za hodinu není co řešit. Oceňuju i natáčení v exteriérech, ještěže máme Průhonice. A vždycky se mi líbily kostýmy: šaty, uniformy a hlavně klobouky!(4.1.2013)

 • - Natáčení probíhalo na zámku Průhonice. (Janek2002)

 • - Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace