Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka Boženy Němcové "Princezna se zlatou hvězdou na čele" posloužila jako předloha pro komediální podívanou s písničkami. Základní dějový půdoris je zachován, je však rozehrán netradičním způsobem, se smyslem pro nadsázku, která tradičním pohádkovým postavám ku podivu svědčí. (oficiální text distributora)

Recenze (32)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Obnovená a modernizovaná Princezna Lada, která nemá to naivní kouzlo své stařičké předchůdkyně, má ale vlastní půvab, taky má půvabnou princeznu a královnu, které na kouzlu neubírá ani to, že je už řadu let poněkud zcepenělá. Proč to nemohla klasicky být jen kmotřička víla je mi záhadou, ale když královna tak královna. Mladý Hrušínský ve své ukníkané topornosti je přesně tak ňoumovatý princ, jakého bylo do příběhu třeba, otázka je, jak dlouho po svatbě začal princezně lézt na nervy, jako že začal, ale to už je úplně jiná pohádka. Škoda, že prince nehraje Zich, jenže to by princezně závidělo několik generací divaček. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Hezká pohádka, která má moderní vtipný scénář, jenž podtrhuje vynikající herecké obsazení. Velice mě potěšila především hraběnka v podání Heleny Růžičkové (jak moc se změnila za ty 4 roky, kdy už byla paní Škopkovou), Jožo Koumes a jeho novoty a také celkem hezká hudba. I když, disco na plese a Jan Hrušínský byl možná krok vedle. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Tento způsob nakládání s pohádkovou klasikou jeví se mi býti poněkud nešťastný a při " modernizaci" spočívající v tom, že na královském plese se tančí disko se dodnes ošívám, navíc Jan Hrušínský je, obávám se, z celého rodinného klanu nejslabší herec, na druhou stranu ...Když vezmu v potaz výkony ostatních herců , pár chytlavých písniček a hlavně polistopadovou pohádkovou tvorbu, která průměr posunula blíž suterénu, tak to na 50% celkového dojmu postačí. ()

dogrose 

všechny recenze uživatele

Na téhle pohádce se mi dodnes nelíbí dvě věci: princezna nemá na čele hvězdu, ale jakousi ulitu (moc by mne zajímalo, jak to bylo zařízeno s tím svícením), a disko hudba, na niž se tančí na plese. Jinak tuhle variantu princezny Lady oceňuju, líbí se mi scéna i nápad situovat pohádku do novověku (nejen aby mohla princezna jezdit na kole, ostatně proč ne). Dodnes se bavím tím, jak Růžičková měla jídlo na klobouku a jabko na krku (tytéž šaty měla na sobě v jednom z menšíkovských Silvestrů). Je to skvěle obsazeno, je mi sympatický klidný a vyrovnaný projev paní Janžurové, hraná nervozita pana Nárožného a civilní projev mého oblíbence Bohumila Šmídy. Pro fanoušky: na pár vteřin se objeví dirigent Vávlav Hybš jako kuchař hrající na trubku. Pohádka neobtěžuje umělou natahovaností, za hodinu není co řešit. Oceňuju i natáčení v exteriérech, ještěže máme Průhonice. A vždycky se mi líbily kostýmy: šaty, uniformy a hlavně klobouky! ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

pohádku jsem si pamatovala ještě z dětství, což je docela dobrý základ. Samozřejmě je nutné odhlédnout od srovnávání s předlohou. Sama za sebe pohádka jakžtakž obstojí, některé vtípky jsou povedené a vztah dvou ještě napůl dětí napůl puberťáků mezi sebou i k světu vůbec se myslím povedlo zachytit docela trefně. Hudba na plese byla fakt divoká, stejně jako ten tanec, mne osobně pobavily kostýmy, které na plese zahrnuly od secese po současnost všechny možné módní směry a trendy na jedné hromadě. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve studiu č. 4 na Kavčích horách a v parku v Průhonicích. (Janek2002)
  • Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)
  • Oba strážce hrají v obou královstvích stejní herci. Rozdíl je jenom v tom, že v jednom království jsou v černém a ve druhém v bílém oblečení. (Spanker_CZ)

Reklama

Reklama