Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pohádka Boženy Němcové "Princezna se zlatou hvězdou na čele" posloužila jako předloha pro komediální podívanou s písničkami. Základní dějový půdoris je zachován, je však rozehrán netradičním způsobem, se smyslem pro nadsázku, která tradičním pohádkovým postavám ku podivu svědčí. (oficiální text distributora)

Recenze (30)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Tento způsob nakládání s pohádkovou klasikou jeví se mi býti poněkud nešťastný a při " modernizaci" spočívající v tom, že na královském plese se tančí disko se dodnes ošívám, navíc Jan Hrušínský je, obávám se, z celého rodinného klanu nejslabší herec, na druhou stranu ...Když vezmu v potaz výkony ostatních herců , pár chytlavých písniček a hlavně polistopadovou pohádkovou tvorbu, která průměr posunula blíž suterénu, tak to na 50% celkového dojmu postačí. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Naprosto klasická televizní pohádka, která zcela nepokrytě kopíruje a zjednodušuje nestárnoucí Princeznu se zlatou hvězdnou na čele. Což o to, není špatný nápad obléci starou pohádku do nového hávu, přidat pár celkem chytlavých písniček a obsadit kvalitní herce, ale přeci jen mi přišlo, že se při sledování cítím za herce trapně, jak přehrávají (Nárožný, Kostelka). Ale na nedělní poobědovou siestu je to slušné pokoukáníčko. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Hezká pohádka, která má moderní vtipný scénář, jenž podtrhuje vynikající herecké obsazení. Velice mě potěšila především hraběnka v podání Heleny Růžičkové (jak moc se změnila za ty 4 roky, kdy už byla paní Škopkovou), Jožo Koumes a jeho novoty a také celkem hezká hudba. I když, disco na plese a Jan Hrušínský byl možná krok vedle. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Obnovená a modernizovaná Princezna Lada, která nemá to naivní kouzlo své stařičké předchůdkyně, má ale vlastní půvab, taky má půvabnou princeznu a královnu, které na kouzlu neubírá ani to, že je už řadu let poněkud zcepenělá. Proč to nemohla klasicky být jen kmotřička víla je mi záhadou, ale když královna tak královna. Mladý Hrušínský ve své ukníkané topornosti je přesně tak ňoumovatý princ, jakého bylo do příběhu třeba, otázka je, jak dlouho po svatbě začal princezně lézt na nervy, jako že začal, ale to už je úplně jiná pohádka. Škoda, že prince nehraje Zich, jenže to by princezně závidělo několik generací divaček. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické +2* Po krátkém zopakování této veselé televizní pohádky ji musím trochu pochválit. Jde o moderní variaci pohádky Princezny se zlatou hvězdou s mnoha písničkami. Herecké obsazení zejména ve vedlejších rolích je slušné a její humor s lehkou nadsázkou zakryje její nedostatky. Ve srovnání s mnohými dnešními pohádkami u mě rozhodně vyhrává – a uvědomuji si, že to může být i ze sentimentality či infantilnosti ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ... A zase nutné BLÁBOLENÍ BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA nakonec, kvůli zdejšímu novému a omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • Oba strážce hrají v obou královstvích stejní herci. Rozdíl je jenom v tom, že v jednom království jsou v černém a ve druhém v bílém oblečení. (Spanker_CZ)
  • Ve filmu ztvárnil malou roli slavný dirigent Václav Hybš. Objevil se jako jeden z kuchařů královské kuchyně hrající na trubku. (Tommassi3)
  • Natáčení probíhalo ve studiu č. 4 na Kavčích horách a v parku v Průhonicích. (Janek2002)

Reklama

Reklama