Bez tváře (TV film)

Psychologický

Česko, 2008, 80 min

Takové ty samoúčelné rádobyzásadní prvky (hřbitov, pískající sob - nebo co to bylo...) mě nechaly v klidu, takže z toho zbyl docela zajímavý TV film s normálními herci. Škoda, že si tvůrci ukousli až příliš velké sousto a nesthli se věnovat ničemu pořádné, takže mi to ve výsledku připadalo takové plytké. Ale shlédl jsem se zájmem a mírným překvapením.(25.6.2012)

Tak, podíval jsem se na tento film opět po roce a musím říci, že mé nadšení se vůbec nezměnilo a pokud bych mohl dát hvězdičku šestou, dal bych jí. Je to opravdu nádherné, křehké a na výsost realistické. Skvělý scénář a tradiční lidský příběh. Nádherná poetická kamera, hudba i Lenka Zahradnická... skvělý konec, vše podle mého gusta. Přítomnost Hraběty a Vladyky je skvělé koření a herectví Lenky a Petra a vůbec všech je krásné pohlazení. A hudba? Jé, vždyť ten Brousek to prostě umí !!! ****** škoda, že ho Krejčí tenkrát nedotáhl do kin, byl by to skvělej debut !(10.4.2011)

• Morien

Celou dobu jsem si říkala, kdo proboha takovej kapitulální blábol napsal. A ejhle, on to sám pan Krejčí spolu s Markem Epsteinem. No to mi podrž tašku. Film má v profilu napsáno psychologický, ale z vnitřního světa postav se v nedozvíme nic, jenom z toho vnějšího (a ještě se jedná většinou o soulože nebo aspoň sténání). A ačkoliv jsem volnomyšlenkář, tak tady bych za nejednoznačný konec dala facku.(18.4.2010)

• TheRaven

Cítím se trochu jako kazík, když mé dvě hvězdy zahnaly film do modrého (jako kdyby to nebylo uplně jedno jakou má film "barvu"), ale nemohu si pomoct. Záčátek byl v podtstatě odpadem, naštěstí však v průběhu došlo k výraznému zlepšení po dějové i dramatické stránce a nebýt těch prvních trapných 20-30 minut, asi bych bez okolků hodnotil jako ostatní, tedy 3-4 hvězdami, ale takto film po vcelku zajímavém závěru zůstal na nějakých 50%, z kterých se už nestihnul dostat. (FNR Písek 2009)(9.8.2009)

• waits

Distributorovo patetické shrnutí děje (dík, mám se na to ještě vůbec divát, když už všechno vím?) naznačuje, že se pohroužíme do niter postav, budou námi třást nervní dilemata zúčastněných a celé nás to zavede minimálně do altmanovského světa plného jemné pychologie a nutnosti zaujmout morální hodnocení . Místo toho sledujeme povrchně vyprávěný příběh, ve kterém spí ten s tím, ten zas s oním a který nemá daleko k zašmodrchaným nekonečným seriálům, zde jen milostivě zkráceným na 80 minut.(26.6.2012)

• - Název filmu souvisí s rozpracovaným obrazem, na němž se Katka (Lenka Zahradnická) pokouší zachytit portrét svého muže. (Lynette)

• - Scény u zatopeného hřbitova se natáčely v Paskově nedaleko stejnojmenného dolu. Jeho těžní skipová věž byla v létě roku 2013 postupně rozebírána. Stejně tak na místě ve skutečnosti žádný zatopený hřbitov není a nikdy nebyl, nachází se zde motokrosová dráha. Dále probíhalo filmování na Ostravsku. (Zilin)

• - Tomáš Krejčí chtěl film původně natočit pro kina, a ohledně účasti dokonce oslovil Irène Jacob. (Taninaca)