Cesta byla suchá, místy mokrá (TV film)

Komedie / Drama

Česko, 2003, 84 min

Nutno přiznat, že námět je trochu přitažený za vlasy, ale pokud přistoupíme na ten nápad, pak postavy se v rámci svých rolí chovají přirozeně a na inscenaci je poznat rukopis typický pro režiséra Kachyňu, tzn. vysoká míra citlivosti, s jakou ke svým hrdinům přistupuje, a určitá poetičnost. Celkový dojem: 60 %.(15.7.2007)

• Pitryx

Hluboká poklona panu Tokošovi. Bohužel scénář nebyl nic moc, spíše bych řekl, že byl „kravský“, ale budiž. To, že nemám rád coury, je má osobní věc a namyšlené coury jako hrdinka filmu už vysloveně nesnáším. Hnal bych svini od válce až třeba někam. Nuž, jak však ohodnotit snímek, který nenudil, nabídl kapku hanbatého těla, ovšem byl slabý příběh, jako takový? Domnívám se, že dvě hvězdy /čtyři kousky/ neurazí nikoho a zároveň je to až dost.(26.10.2015)

Karel Kachyňa mě ani ve svém bohužel posledním počinu nezklamal a navíc potvrdil jednu mojí hříšnou myšlenku, že tento starý pán měl rád mladé dívky... A rád je ve svých filmech nechal svlékat... To není asi žádná novinka, ale Kláře Issové to nejenom sluší, ale i poměrně obstojně hraje. Ve srovnání s výborným Luborem Tokošem je však jen malým zpestřením...(16.7.2007)

Zajímavá road movie a jistě jeden z těch lepších filmů, které u nás za posledních pět let (nejen v televizi) vznikly. Jemný humor, smutnější okamžiky a tři příjemní herci z toho podívanou udělali. Škoda jen, že tento film je labutí písní Karla Kachyni a Lubora Tokoše. Na lepší hodnocení to není, ale v každém případě je to dobrý film. Takže za ten válec alespoň půl hvězdičky nahoru.(18.7.2007)

Sice to není ani Kachyňův standart, ale kvalitou to stále nad zbylou tuzemskou produkcí celkem ční i tak. Nevadí televizní výprava ani to, že krom Lubora Tokoše nenachází u herců oporu. Co ovšem vadí, a hodně, je scénář, který je pouhým slepencem náhodně poskládaných scén. Pokus o netradiční road-movie, který se sice tak úplně nezdařil, ale rozhodně jde o důstojné rozloučení tohoto našeho Pana Režiséra s kariérou a životem vůbec.(15.7.2007)

• - Poslední film režiséra Karla Kachyni. (M.B)