Škriatok

Režie:

Ľubo Kocka

Scénář:

Jana Kákošová

Táňa Pauhofová, Emil Huraj, Zuzana Tlučková, Vanda Tureková - Cinkotová, Stanislav Dančiak, Marián Slovák, Augustín Gráf, Vladimír Jedľovský, Libuša Trutzová-Balková, Betka Stanková (více)

Seriál o dvoch deťoch a počítačovom škriatkovi. Peter a Evka práve vďaka počítačovej technike pochopia hodnoty ľudskej tvorivosti v literárnych dielach klasickej svetovej tvorby pre deti, akými sú Dobrodružstvá Toma Sawyera, Traja mušketieri, Peter Pan, V púšti a v pralese a mnohé iné. Vstupom súčasných detí do klasickej literatúry sa pôvodné príbehy začnú meniť. Peter a Evka "píšu" svoje vlastné na pôde známych situácií. Zažívajú okamihy konfliktov, nedorozumení, nebezpečenstva, ale aj zbližovania a pochopenia jeden druhého. Ich večne zaneprázdnené mamy sú prinútené uveriť neuveriteľnému. Aby svoje deti zachránili, musia tiež vojsť do sveta literatúry a detskej fantázie. Až touto skúškou môžu znova získať dôveru svojich detí a objaviť v sebe schopnosť krásneho a pre ľudský život tak prepotrebného snívania. (oficiální text distributora)

Kwaichi

Klasika z detských čias, na ktorú vždy rád spomínam. Dve deti sa prostredníctvom počítača stávajú súčasťou napínavých príbehov, o ktorých predtým mohli len čítať a fantazírovať. Keď sa nad tým zamyslíte to isté prežíva aj dnes väčšina hráčov - hrajú počítačové hry, aby sa stali súčasťou veľkých príbehov. Dnešná technológia zaručuje, že vnem z hrania s sledovania filmov už nemá ďaleko od reality. No ešte si musíme dáky ten rôčik počkať aby to bolo tak ako v Škriatkovi. ()

MM_Ramone

Nápad na tunajšie pomery dosť originálny, aj scenár je v poriadku, ale to spracovanie je na zaplakanie. Strohá, lacná televízna produkcia a primitívne filmové triky. No najhoršie sa mi pozeralo na herecké výkony prakticky všetkých zúčastnených. Zuza Tlučková a Vanda Tureková sú otrasná dvojica, ale to je nič oproti tomu, čo tam predvádza, vtedy dvanásť ročná, Pauhofová. Už ako decko mi bola vrcholne nesympatická. Tak isto aj ten druhý smrad, Emil Huraj. Tomu našťastie týmto seriálom skončila jeho krátka kariéra detskej hviezdičky. * ()

2Pac

Vazeni, toto je pravdepodobne prvy slovensky film vyuzivajuci a zaoberajuci sa Hi-Tech. Uz len to same o sebe stoji za pozornost. Navyse tam hraje pekna a sikovna Tanicka...a to je dalsie plus ;-) po x rokoch menim a zlepsujem vyrazne hodnotenie, lebo zub casu ukazal, ze toto je jedna z poslednych dobre urobenych veci... ()

JohnnyD

Hovorí sa, že politici nemajú kontakt s priemernými občanmi. A potom mám, čo povedať o slovenských scenáristoch? Na jednej strane dávajú svojim postavám mená, ktoré vyčarujú úsmev na tvári asi každého (hlavní hrdinovia - rodina Húskovcov), ale nedokážu napísať ani PRIEMERNÉ dialógy. Mám takú otázku: Keď sa rozprávate s priateľmi, tak v každej druhej vete vyslovujete jeho meno? Nechcem nejako obviňovať tento seriál, to bolo viac menej na celú slovenskú tvorbu. Avšak i tento seriál ma FAKT strašné dialógy a herecké výkony nie sú o nič lepšie ... každopádne oceňujem fakt, že aj na Slovensku sa robilo niečo, čomu by sa dalo priradiť slovko "detské fantasy". Námet bol skvelý, len to spracovanie .... Samotný produkt by si zaslúžil možno aj odpad, keďže ten scenár je fakt amatérsky, ale preto, že to malo celkom dobrý nápad, narozdiel od iných slovenských vecí je to viac-menej pozerateľné a ako detská zábava to nemôže zaškodiť, dávam tomuto seriálu 2* ... ak by niekto schopný urobil remake, alebo pokračovanie, nebol by som proti :) ()

Arsenal83

V tom čase sa mi seriál páčil a musím povedať, že ani som netušil, že to bude premiéra liberálnej radodajky Táničky Pauhofovej. Mala 12 rokov a ešte nemusela ukazovať kozy v rámci svojho hereckého umenia. A vlastne jej od tých 12 rokov ani nenarástli. ()

Z0oMb3E

Prvotina Pauhofovej. Windows 95 a tam 3D hlava. Nie, nie žaidna hra ale celkom vydarený slovenský seriál pre deti. Ako malý som to žral, na nepokazenie si tohto pocitu už nechcem vidieť ani jednu časť. ()

retroslovak

Naozaj veľmi pekná spomienka na detstvo. Aj po toľkých rokoch sa mi to veľmi páčilo a neodolal som a dal som 5 hviezdičiek. Mne sa to naozaj veľmi páčilo. ()

Jaňo

Spomínam s veľkou nostalgiou a strašne rád by som si to pozrel znovu. Pevne verím, že raz sa mi to ešte podarí, pretože tento seriál bol naozaj vynikajúci. ()

punk_zero

Zaujalo, pobavilo a potešilo. Ako dieťa som tento serial pozeral rád. Škoda, že to malo iba toľko časti. PS: Pauhofovej táto rola sekne ako uliata ... ()

kamil.i

Za predvedené herecké výkony, scenár a filmové triky objektívne dve hviezdičky. Za nostalgiu a potešenie z tohto seriálu v detstve pribudla tretia. ()

LakiyL

Videl som to ako malé dieťa a veru netuším aké hodnotenie by som dal keby seriál zhliadnem dnes. Viem len toľko že som sa vždy tešil na novú časť :D ()