Epizody(6)

Řetězová reakce v evropské elektrické síti způsobí výpadek proudu na celém kontinentu. Hacker Pierre Manzano si uvědomuje, že je na vině kód, který napsal. V Německu vede národní krizový tým Frauke Michelsenová. Blíží se katastrofa. (HBO Max)

Eluin

Předlohu jsem nečetl, seriál jako takový mě ale bavil. Je možné, že některé věci nebyly z technického hlediska moc možné (nebo krajně nepravděpodobné), ale to mě moc netrápilo. Atmosféra je vystižena dobře, herci působí víceméně podle mě autenticky a takové to mrazení z toho, že něco podobného je dost reálné se předat určitě podařilo. ()

M.i.k.e

adaptace knížky Marca Elsberga (kterou sem taky nečetl ač jí mám v knihovně už nějakou dobu) je ucházející polo postapo, které sice vyloženě nenadchne a klidně by si mohlo odpustit různá rodinná dramata se ztracenými dětmi atd. , ale díky tomu, že je v mnoha ohledech celkem uvěřitelné se dá zkouknout bez většího přemlouvání. Jediné co mi lehce nesedělo a přišlo mi to trochu naivní je ona možnost, že by se dala takto položit celá evropská síť na "jedno kliknutí". ...60% ()

fixaman

Škoda, že se tvůrci rozhodli pro tolik změn oproti knižní předloze. Prakticky všechny totiž byly k horšímu a celé způsobení Blackoutu kvůli nim působilo dost neuvěřitelně a naivně. I tak to ale mělo napětí, tempo a slušné herecké výkony. Jen doufám, že nedojde na druhou řadu, ke které si taky zcela nesmyslně nechali otevřená vrátka. ()

Tipko

Trochu to pripomína scenár s nedávnou, kontroverznou coronou a často tvrdými, až absurdnými obmedzeniami na Slovensku a inde. Bývalý krízový štáb, zákaz vychádzania, black out Slovenska, zomieranie ľudí, lebo mnohí lekári ich odmietli liečiť a zabezpečiť operácie, atď... akurát v seriáli vypnutie spoločnosťi nastalo krachom  elektriny a to nie zo strany vlád, ale anti globalistov, anarchistov. Žeby sme v blízkej budúcnosti mali opäť niečo také zažiť? Nie je aj zrejme v nastávajúcej dobe chystajúce sa obmedzenie kúrenia, či nedostatok potravín prípravou na ďalšiu vlnu podrobenia si verejnosti predovšetkým zo strany svetových vlád, alebo aj anti globalistov, ktorí sú však v podstate spojení s elitami? ()

Skeksis

Som si istá, že nik by nedokázal úplne odpojiť elektrickú energiu v celej Európe na základe nejakého kódu, čiže o tom ani nechcem písať. Celá katastrofa vyznievala trochu podobne ako Melancholia od Larsa von Triera. Čiže nereálne, ale zaujímavo. Celkom dobre spracovaný seriál s uveriteľnými postavami, ktoré sa navzájom prepojili. Ale nerealistický dej ako v námete, tak aj v scénach (pardon – prestrelia mu nohu v treťom dieli, a stále je v pohode ďalšiích päť, aj keď mu guľku vyberie, ešte s takou nohou uteká... a podobné nezmysly). Sentimentálny koniec. A v podstate sentimentálne všetko. ()