Kaginado

• Japonsko かぎなど
Japonsko, (2021–2022), 2 h (Minutáž: 5 min)

Série(2) / Epizody(24)

Jeoffrey

Nebyl jsem zrovna fanoušek těchto čibi kolabů, kde se vezmou postavy ze známých seriálů a vrazí se do společného prostředí, ideálně na nějakou obyčejnou střední školu, kde spolu budou interagovat a víceméně jen odkazovat na své originální seriály. Nebo spíš jsem to nevyhledával. Vždyť jsem zatím ani neviděl Isekai Quartet a to znám všechny postavy a seriály, které se v něm objeví a isekai žánr je mi momentálně blíž, než romantická dramata a vizuální novely od studia Key. Na Kaginado jsem původně neměl v plánu se dívat, ale díky jistým pracovním důvodům jsem rychle změnil názor. A nakonec mě to vlastně bavilo, protože ty příběhy jsou vtipně a svižně napsané, znám mnohé zdejší postavy, a i po těch letech chápu většinu vtípků a odkazů, co se tu objeví. Dokonce jsem nabyl dojmu, že i všichni ti hlasoví herci, kteří se vrátili do svých rolí, si tenhle seriál užívají. A užívali si to i scénáristé, kteří si tu prostě jen hráli s nejrůznějšími nápady. První série byla taková v pohodě jednohubka, které bych dal nějakých 6/10, druhá byla díky příchodu hrdinů z Angel Beats ještě o chloupek lepší, ale 4* dojem to na mě pořád nemá, takže 6,3/10. Ovšem jsem rád, že jsem Kaginado viděl, říkám si teď totiž, že bych neměl podobné projekty rovnou zavrhovat, a i ten Isekai Quartet někdy brzo zkusit. ()

• Protože je Kaginado crossoverem, ve kterém vystupují postavy hned z několika anime založených na dílech od společnosti Key a do sedmé epizody se v něm vystřídalo skoro 50 hlasových herců, tak je osmý díl hodně výjimečný, jelikož všechny postavy, které se v něm sejdou, mluví Keiko Suzuki. Ta si zde zopakovala následující role: Futaki Kanata, Saigusa Haruka (obě ze seriálu Little Busters!, od r. 2012), Kanako, Sakagami Takafumi (oba Clannad, od r. 2007), Nakacu Šizuru (Rewrite, od r. 2016) a Jumemi Hošino (Planetarian, od r. 2016). (Jeoffrey)