Filmy z vězeňského prostředí to já můžu navíc, které se zaryjou a mají smysl, jako tenhle.Bylo tu precizně zachyceno, jak se normálnímu člověku, které mu nic v životě nechybí, dokáže změnit jeho život během pár okamžiků a on ho příjme a umí v něm přežít a stává se nebezpečný pro okolí. Respekt Nikolaj Coster-Waldau, jak to zahrál a za finální scénu, kterou ukázal, že to má pod palcem on. Dávám 100%(19.8.2017)

Jaime Lannister jako člen neo náckovského zločineckého syndikátu. Inu, však blonďáček to je. Shot Caller je v podstatě takový obrácený Kult hákového kříže. Vcelku dobře vyobrazuje, jak se charakter člověka může zcela změnit, pokud se plně, v zájmu vlastního přežití, přizpůsobí tvrdému a nemilosrdnému životu ve věznici s těmi největšími bídáky. Retrospektivní podání mi nepřišlo špatné, ovšem myslím, že by mě možná víc bavilo, kdybych postupnou změnu hl. protagonisty viděl v lineární formě, plus sekvence s věznicí určitě mohly být delší. Nejedná se ani tolik o krutý film, je to spíše smutné drama o jedinci, který ztratil sám sebe, jenže nalézt se už znovu nezkouší, protože ví, že to prostě nemá smysl. Nebýt těch pár hluchých pasáží a příliš krátké (ale dost podstatné) sekvence ve věznici, jednalo by se o vynikající záležitost. Slabší 4*(4.8.2017)

Víte co? Možná to je unáhlené, ale já těch 5 hvězd nakonec uděluji. Jedná se o pozoruhodně pojatý vězeňský thriller, v němž hraje prim vývoj hlavní postavy. Jak je patrné, Nikolaj si podobné charaktery velice rád vybírá. Co vybírá? Především je brilantně odehraje. Tomuto "progresu" pomáhá i způsob vyprávění, který si účinně pohrává s retrospektivou, přičemž si uchovává smysl pro přehlednost. Na snímku rovněž oceňuji poměrně vydatnou brutalitu a dřeňovou hudbu. Tyto všechny aspekty podporují celkové vyznění díla, které je velmi depresivní...(4.8.2017)

Netvrdím, nebolo tu všetko dokonalé, no celkovo ide o milé prekvapenie. Pekne budovaný príbeh o človeku, ktorému jedna sekunda zmenila život. K tomu ešte slušná, potemnelá atmosféra (hlavne z väzenia) a zaujímavé rozuzlenie na záver, viac na výbornú krimi drámu nie je treba. Samozrejme nemôžem zabudnúť na výborne hrajúceho Nikolaja, ktorému som toho drsňáka aj celkom uveril. Slušný nadpriemer. 80/100(11.8.2017)

Drsné, akční, náročné, zajímavé, bolavé, tvrdé. Teda! Shawshank se po shlédnutí tutoho filmu jeví jako krásná pohádka se šťastným koncem. Děj je celkem náročný a tvrdý, s občasnými brutálně rychlými krvavými akcemi. Herecké výkony Jamieho Lannistera jsou vážně bravurní. Dobrý film. Občas jsem se trošku nechytala, ale jsem ženská, co byste chtěli. ..teď tady tomu velím já.. (15.8.2017)