Pořádných dramat z vězení je poslední dobou ještě méně než hezkých prostitutek a o to více jsem příjemně překvapen, že se letos za oceánem urodila hned dvě. Brawl in Cell Block 99 na to šel více psychologicky a minimalisticky představil zrůdnou cestu k morálnímu ospravedlnění, Shot Caller je komplexním příběhem o velkém časovém rozhraní, kde sice najdeme více klišé, ale zároveň nás pozadí na zadek promyšlené narativní schéma, díky němuž film výborně graduje a nechává otazníky až k inteligentní závěrečné pointě. Vrstevnatý děj nijak nebrzdí nastolené tempo, naopak dynamicky rozvíjí motivace hlavní postavy a vytváří silný podklad pro finále, v němž se vyprávění stabilizuje na hlavní časové rovině. Vykreslení vězeňské hierarchie mi sice přijde trochu absurdní a tým detektivů nedostává tolik prostoru, aby situaci ještě více zdramatizoval, ale jinak hodně cool záležitost s hodně cool Nikolajem v čele.(3.12.2017)

Netvrdím, nebolo tu všetko dokonalé, no celkovo ide o milé prekvapenie. Pekne budovaný príbeh o človeku, ktorému jedna sekunda zmenila život. K tomu ešte slušná, potemnelá atmosféra (hlavne z väzenia) a zaujímavé rozuzlenie na záver, viac na výbornú krimi drámu nie je treba. Samozrejme nemôžem zabudnúť na výborne hrajúceho Nikolaja, ktorému som toho drsňáka aj celkom uveril. Slušný nadpriemer. 80/100(11.8.2017)

Životní výkon Nikolaje Costera-Waldaua, jenž tuhle psychologickou sondu do života jednoho zhrzeného a vězeňským systémem semletého člověka povyšuje na brilantní filmový zážitek. Herecká one-man show, které zdánlivě nic nechybí, jen do kolonky vězeňských filmů nepřináší v podstatě nic neviděného a jede jen v zajetých scenáristických kolejích. Díky takřka bezchybné režii a výborným hereckým výkonům si však Shot Caller nezaslouží být přehlíženým a jen tak zapomenutým vězeňským snímkem. 8/10 Mou kompletní recenzi si můžete přečíst na webu Filmový Guru.(17.9.2017)

Věta: Nikdo mi nebude sahat na rodinu, získala nový rozměr. Trestanec mě bavil od prvního záběru po ten poslední. Film šikovně balancuje na hraně různých klišé, tak aby do nich nespadl, ale zároveň je divákům dopřává. Další věc co mě bavila je ta, že snímek je více méně čisté drama s neotřelým dějem, šikovně umístěnými flashbacky a chytrým závěrem, díky kterýmu si budu film pamatovat. Jediný co ,tak casting mohl Nikolajovi přihrát hezčí manželku, aby měl aspoň trošku důvod se snažit vrátit. 90 procent a plnej počet.(5.1.2018)

Ric Roman Waugh ještě není nijak známý, ale nemůže se mu upřít, že filmy z vězeňského prostředí opravdu umí. Dokázal to Zločincem a vylepšil právě Trestancem. Přestože se ve výsledku jedná o béčko a přerod hlavního hrdiny v obávaného gangstera, nepůsobí úplně věrohodně. Na druhou stranu má film velice příjemné tempo, kdy se neustále něco děje a většina scén z věznic působí dost reálně i díky výborně vybraným "ksichtům".(2.4.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 17. června 2017 na Los Angeleském FF. (Varan)

• - Jedno z tetování, které má na sobě Frank 'Shotgun' (Jon Bernthal), je hákový kříž. (Varan)

• - Frank (Jon Bernthal) má Chevrolet El Camino SS z roku 1970. (J.F.B.)