poster

The Book of Henry

 • Slovensko

  Henryho denník

 • Velká Británie

  The Book of Henry

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (51)

 • tron
  **

  Začalo sa to vtieravo, pateticky a zaliečavo, ale tak zas kto má rád feel good filmy, mal by si prísť na svoje. Ja ich síce tiež mám rád, ale tu mi „sladko-horká“ atmosféra pripadala predsa len už až príliš. Ale OK, prečo nie. Potom ale nastane šokujúci zvrat (ak ste nevideli trailer) a po ňom sa dej začne uberať dosť absurdným smerom (zbrane, sused...). 50%(27.10.2017)

 • xxmartinxx
  ****

  Dost jsem se těšil, přece jenom jde o film, o jehož neschopnosti komunikovat s divákem se píšou a natáčejí celé eseje - na selhání Colina Trevorrowa (které je takřka veřejným konsenzem) je zřejmě něco fascinujícího, vzhledem k tomu, kolik prostoru mu lidé věnovali. Ale moje zjištění je veskrze pozitivní. Úplně chápu, kde vzniká disonance. Podivně a nepřesvědčivě profilované postavy, brutální dějové skoky, které by vyžadovaly přeskočení do jiného žánru, aniž by to však film jakkoliv akcentoval, struktura neodpovídající klasickému aktovému plánu ani ne tak absencí aktů, jako spíš jejich disharmonií. Jde o scénář přepisovaný dvacet let a je to poznat. Asi je dobře, že jsem celkem věděl, co a proč je filmu vytýkáno, tak jsem se na to mohl připravit. Nikdy bych nikomu nevytýkal tenhle film vysmát a odmítnout - dává to až moc velký smysl, ten film je bizarní a jen velmi těžko uchopitelný. Ale z jiného úhlu pohledu to je nejzajímavější možná podívaná.(4.3.2018)

 • choze
  ***

  Začíná to jako dětský Equalizer, ale v polovině se to nečekaně zlomí. Hodně slzopudný a přitažený za vlasy, ale taky milý, napínavý, překvapující a prvoplánová očekávání neuspokojující film. Námět zajímavý, se scénářem už je to horší (chtělo by to víc prostoru pro záporáka, taky jsem čekal, že Henryho plán bude rafinovanější), ale vyústění nese jasné poselství, a Jaeden Martell jako Henry a Naomi Watts jako jeho matka výborní.(5.8.2018)

 • Tuxedo
  **

  Několik žánrových filmů smíchaných dohromady. Tvůrci nejenže nejsou schopní přecházet mezi těmito rozličnými tóny tak, aby to neskřípalo, ony i ty jednotlivé segmenty jsou odvyprávěny hrozně, s podivnými přechody a velmi špatnými dialogy, což jde bohužel ruku v ruce s potřebou vše verbalizovat. Soused je zlý, ale Dean Norris ho nedokáže s tím titěrným materiálem, co má k dispozici, zahrát, tak to musí Naomi Watts nahlas říct. Klukovi se líbí holka, ale holka je herecký dřevo, tak to musí Naomi Watts nahlas říct. Hlavní hrdina jde zachránit svého bratra z rukou tyrana, ale po Naomi Watts není ani vidu, ani slechu, tak tyran svou motivaci k šikanování osvětlí sám ("Ty jsi aspoň chytrej, ale co on? Je k ničemu!"). Možná by to všechno fungovalo, kdyby se tolik nespěchalo. Naomi Watts by si tak nemusela projít všemi stádii vyrovnání se se smrtí naráz, v jedné scéně (moment jak ze Simpsonových), a Trevorrow by byl nadále považován za nadějného režiséra. Po téhle školácké práci jsem rád, že z angažmá u Star Wars nakonec nic nebude.(20.9.2017)

 • Spiker01
  ****

  Prosím, koukněte na to někdo. Zdejší hodnocení je vyloženě otřesné a potřebuji, aby mi dal někdo za pravdu. Spousta lidí se zřejmě nepřeneslo přes fakt, že příběh v druhé půlce vygraduje do absolutního nesmyslu a těžko se tam pak hledá hlubší feel good poselství. Jenomže mě to právě v druhé půlce vytrhlo z letargie, způsobené zřejmě tím prvoplánově a neškodně očividným klasickým dětským příběhem, kterých tu bylo již mnoho a lehce zapadnou v záplavě alternativ na E.T. Tady jsem se velice dobře bavil hlavně díky obsazení, sympatickému soundtracku, který lehce splynul s perfektním vyprávěním Colina Trevorrowa (sakra, čím je všechny v Hollywoodu tak naštval!?) a dojemným koncem, který mě k mému překvapení ohromil. No doufám, že to u těch 60 hodnocení nezůstane a snímek si najdou o něco melancholičtější lidé. PS : Neskutečně mě překvapil Lee Pace, o kterém jsem doposud neměl valné mínění, ale zde je prostě skvělý.(12.10.2017)

 • D.Moore
  ****

  Musel jsme počkat pár dní, abych zpětně zjistil, že se mi film vlastně líbil. Navzdory tomu, že byl úplně jiný než jsem čekal a než naznačovala jeho první zhruba půlhodina, navzdory tomu všemu, co se dělo v jeho druhé polovině... Ano, líbil se mi. Je to zvláštní podívaná, která si ale jde svou cestou a je jí úplně jedno, co to provede s divákem, a to oceňuji. A Colin Trevorrow nasbíral spoustu plusových bodů při finále, za které by se nestyděl ani Hitchcock.(24.3.2020)

 • Davies182
  odpad!

  Štvala mě skoro každá minuta, kterou jsem musel s touhle donebevolající rozněžněnou trapárnou strávit. Filmy dokoukávám za všech okolností, tohle mi ale vážně trhalo duši. Hrozná blbost.(21.10.2017)

 • pepo
  *

  Krátka verzia a zhrnutie prvých dojmov kocke: To bola taká strašná pi*ovinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Dlhá verzia: Prvý akt bol veľmi fajn. Technicky veľmi slušne urobený, VYNIKAJÚCO zahraný s relatívne dobre rozdanými kartami. Potom dostane divák emočnú facku, ktorá je tak neskutočne necitlivo urobená, že som ten film prestal mať rád. To som však ešte stále netušil o čom ten film naozaj je. A to teda fakt (ne)stojí za to. Totálne WTF zápletka ako z nejakého filmu Leslie Nielsenom sa tvári smrteľne vážne a navyše majú tvorcovia evidentne pocit, že chcú niečo vážne povedať. Nevedel som či sa mám smiať, dávať si facepalmy alebo chuť písať gratulačné listy Disneymu, že Treworrovovi zobrali Star Wars. Po tomto výkone by si totiž nezaslúžil točiť ani ďalší Kameňák. Veľmi slušná technická stránka síce ostala a občas sa nájde aj OK moment, ale celé to je tak strašná pi*ovinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale akože fakt strašná, že .....a vlastne sa mi o tom ani nechce písať a už na ten film vôbec myslieť 3/10(17.10.2017)

 • kingik
  **

  Solidní nepodarek a propadák v jednom. Tomuhle filmu prostě není pomoci. Neuspěl u kritiky, diváci o něj v kinech neprojevili zájem. Po jeho zhlédnutí se ani nedivím. Colin Trevorrow jím prakticky pohřbil svoji režijní kariéru. Film je to příšerný. Jedenáctiletý Henry byl za svého života geni(t)ální chlapec, až mu tumor do jeho přechytralé mozkovny vyžral díru, ale jeho genitálie zůstaly gracilní. Hoch po sobě zanechal deník, do kterého vepsal velice zvláštní posmrtné přání: zabít svého souseda. Soused, policejní komisař, týrající svoji nevlastní dceru, má sice perfektní krytí u policejních úřadů, ale ve svém domě si už takový pozor nedává, neb svoji dceru trestá vždy u svého okna a před zraky malého šmíráka a práskače Henryho, který ho z protilehlého okna sleduje. Stane se tak za film dvakrát. Jednou ho vidí Henry, podruhé Henryho matka. Souseda ani jednou nenapadne podívat se do protilehlého okna (!!!). Stupiditám nebyl konec. Henry byl za života koumák, nechybělo moc a s máti sjel i celou Kámasútru, na tu vyzobanou slunečnici už stejně žádný pták nešel, tak když už hoch vedl její účetnictví, charakterně ji nechal pařit na konzoli, co by ji nemohl i píchat. Došlo to však ještě dál. Pomyslný incest byl nahrazen úkolem, který nelze nesplnit. Vražda souseda je na spadnutí. Henry všechny potřebné instrukce pro svoji matku nahrál před smrtí na diktafon. Stupiditám stále není konec. Matka chce přání splnit, ať klukovi stojí i po smrti, v nebi, v pekle, kdekoliv. Šprcky mu dodá vodovodním potrubím. Scénář psal patrně idiot, ještě horší, když se rozněžněl, s ním i režisér, a bylo hotovo. Absolutně nemá smysl studovat a bádat nad pravděpodobností příběhu, film nefunguje ani v rovině thrilleru. Že tam na deset minut v lesíku udělají z Naomi Watts sniperku, to nelze uznat za plnohodnotnou thrillerovou náplň. Film má stejně úplně jiný cíl. Prostě uondat diváka na citečky, narvat mu do hlavy, že Henry, který za film stihl být tím nejnesympatičtějším vzorkem z plotu, prostě stojí za zmáčení kapesníku. A závěr je optimistický. I v USA mají soudkyni Barbaru, neb adopce týraného děvčete proběhla zdárně na první stání. Ne, je to opus stupidum. Dvě stoupající dětské hvězdy, Jaeden Lieberher a Jacob Tremblay, moc povyku nenadělaly. První lépe zapadl do party z To, druhý má patrně absťák z Rumu. Naomi Watts to podržela svojí končící periodou. 4/10(5.11.2017)

 • eLeR
  ***

  Príbeh, o ktorom si poviete, že také niečo sa môže prihodiť len vo filme, trošku pritiahnutý za vlasy ... lenže obaja chlapci ma nesmierne bavili, páčila sa mi aj hudba, aj vizuál filmu, aj pán neurológ, aj snajperka mama, aj mamina kámoška, aj Maddie - Sia - Ziegler pekne zatancovala ... aj dva Petrove svetre s nórskym vzorom ... takže neriešim. 3,5*(27.10.2017)

 • Anderton
  ***

  Odmietnutie kritiky a obecenstva tohto filmu, ktorý by na prvý pohľad mal osloviť relatívne široké vrstvy, vrátane kritiky, súvisí zrejme s jeho absolútnym vytrhnutím z reality. Potešenie, alebo ak chcete, "previnelé potešenie" z filmu súvisí s neočakávaným vývojom, kedy sa dostávame k dôležitému zvratu v polovici a kedy sa komletne otáča jeho smerovanie. Bohužiaľ to nefunguje ani ako experiment, pretože tu nefunguje logika takto nastaveného fikčného sveta. Navyše tu máme výborné scény v kontraste s tými skutočne wtf, a to sa týka aj hereckých výkonov. Niekedy je Naomi výborná, inokedy musí pred kamerou hovoriť veľmi trápne vety a keď hrá videohry, je to skutočne smiešne. No a najhoršie na celej veci je to, že Henryho chcete od začiatku zabiť... Hviezda navyše za Naomi, každopádne. 50%(26.12.2019)

 • silentname
  ****

  "The Book Of Henry" by som ohodnotil ako veľmi zaujímavý, zvláštne spracovaný, no súčasne príjemný film. Neviem ako sa to v rámci toho príbehu dokázalo skombinovať, ale taká je skutočnosť. Podľa mňa má film veľmi dobré herecké výkony, dostatočne originálny príbeh a dobré postavy, ktoré som chcel sledovať od začiatku až do konca filmu. V strede filmu sa síce udeje niečo, čo celkom prevrátilo moje pocity, no nemyslím to v zlom. Len to bol zvrat, na ktorý som nebol úplne pripravený. Ale zapasoval do filmu veľmi dobre a spravil z toho niečo silnejšie. Takže nemyslím si, že to bol zlý nápad. Občas je to možno trošku melodramatické, no celkovo si myslím, že film je veľmi príjemne vyvážený a má dobrú atmosféru. Čo ale úplne nechápem sú určité momentky v dialógoch, ktoré nie sú dobré spracované a pôsobia trošku nasilu. Najmä keď si človek uvedomí, že spôsob, akým postavy potom komunikujú je trošku zvláštny a nie úplne uveriteľný. A nie, nebudem hvooriť viac, lebo by to boli veľké spoilery. Celkovo musím povedať, že som si film užil, neviem či by som si ho pozrel znovu. Najmä keď už človek vie, kam to bude smerovať. Ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Vyzeral dobre, herci sú skvelí, réžia je dobrá a atmosféra funguje. Myslím si, že stojí za pozornosť. Hodnotenie: B(26.11.2017)

 • Marze
  **

  Film se tváří, že je určen pro náročného diváka, ale je to v prvé řadě nudné, sentimentální a trochu zmatené. Taková směs žánrů.(22.10.2017)

 • filmfanouch
  **

  Je vidět že u Jurského světa asi opravdu hodně dohlížel Spielberg. Trevorrovůw nový film je totiž celkem solidní katastrofa a v podstatě jediný co ho jakkoliv zachraňuje je stále úžasná Naomi Watts a šikovní dětští herci především Jaden Lieberher a Jacob Tremblay. Scénář, režie a uchopení snímku které se nedokáže úplně uchopit ale geniálně kazí zážitek. Jurský svět je pořád v mé TOP 10 nejoblíbenějšíčh filmů, avšak tohle je v prozatimní TOP 10 nejhorších filmů roku. A nakonec jsem rád, že Trevorrow Star Wars 9 dělat nebude...(13.10.2017)

 • Britney75
  *

  První půlka mě bavila, ale ten zbytek ... absurdní ... celek : kravina(12.11.2017)

 • scroochy
  **

  První polovina není špatná, ale pak se to zvrhne v totální nesmysl. Každopádně tleskám dojemnému hereckému výkonu Jacoba Tremblaye.(24.2.2020)

 • Derek
  **

  strasne divny film (ktoreho scenar bol napisany pred 20 rokmy), kde dieta-genius naplanuje chladnokrvnu vrazdu suseda ktory sexualne zneuziva svoju nevlastnu dceru a na vykonanie tohto cinu prinuti svoju mamu. znie to strasne divno ale taky je cely film. tazko zaraditelny a divny (to nemyslim ako pochvalu). ja som sa vacsinu casu nudil a neveriacky krutil hlavou...(24.9.2017)

 • kaylin
  ***

  Co ten snímek vlastně chce říct? Chce být dojemný? Chce být napínavý? Chce být drsný? Chce být lidský? Chce vás rozesmát? Já nevím, ale jako kdyby chtěl tohle všechno, což se prostě nemohlo povést. Herecky je to dobré, ale formou je to tak podivně rozhárané, že vás to popravdě dokáže klidně odradit.(27.9.2017)

 • Morholt
  ****

  Zvláštní a zároveň krásný film. Bavily mě vlastně obě dvě jeho části. Ta první, věnující se velechytrému chlapci, byla poutavá už pro samotný projev Jaedena Lieberhera. Ten svého génia podal přirozeným a naprosto důvěryhodným způsobem a nechyběl mu lidský rozměr. Druhá část svým způsobem sklouzla do bizarnosti, ale nějakým záhadným způsobem na tu předcházející skvěle navazovala. Herecky tu tentokrát vládla Naomi Watts a bylo hezké jí zase po delší době vidět v nějaké pořádné roli. Závěrečná cca čtvrthodina vzbudila trochu rozpaky, ale také slušnou vlnu emocí, takže mít šnuptychl po ruce je pro citlivější povahy povinnost. Nebude to asi pro každého, ale já jsem víc než spokojen. 85%(16.10.2017)

 • Aljak
  ***

  Spočiatku ma príbeh o dvoch bratoch celkovo zaujal a v podstate ma to aj bavilo. Ale po tom ako sa dej zlomil do tej krimi zápletky, tak postupne môj záujem upadal. Určite bolo treba, aby sa konečne príbeh konečne pohol nejakým smerom (predsa len, už to zostávalo v takej monotónnej slepej uličke), ale toto nebolo zrovna to, čo by ma potešilo. Celé mi to prišlo ako prílišné tlačenie na pílu, nehovoriac o tom, že to, k čomu Henry svoju matku nabádal, bolo absolútne prehnané a o morálnosti celého činu ani nehovorím. To ako vážne Henryho nič fundovanejšie nenapadlo? A že génius... Odhliadnuc od toho, film mal dobrý spád, relatívne originálny scenár (aj keď je škoda, že tu nebol zvolený nejaký racionálnejšie vyzretý spôsob "pomsty"), takže aspoň z tohto pohľadu sa to udržalo na hranici priemeru.(9.1.2020)

<< předchozí 1 2 3