The Book of Henry

The Book of Henry

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 105 min

Začíná to jako dětský Equalizer, ale v polovině se to nečekaně zlomí. Hodně slzopudný a přitažený za vlasy, ale taky milý, napínavý, překvapující a prvoplánová očekávání neuspokojující film. Námět zajímavý, se scénářem už je to horší (chtělo by to víc prostoru pro záporáka, taky jsem čekal, že Henryho plán bude rafinovanější), ale vyústění nese jasné poselství, a Jaeden Martell jako Henry a Naomi Watts jako jeho matka výborní.(5.8.2018)

• kingik

Solidní nepodarek a propadák v jednom. Tomuhle filmu prostě není pomoci. Neuspěl u kritiky, diváci o něj v kinech neprojevili zájem. Po jeho zhlédnutí se ani nedivím. Colin Trevorrow jím prakticky pohřbil svoji režijní kariéru. Film je to příšerný. Jedenáctiletý Henry byl za svého života geni(t)ální chlapec, až mu tumor do jeho přechytralé mozkovny vyžral díru, ale jeho genitálie zůstaly gracilní. Hoch po sobě zanechal deník, do kterého vepsal velice zvláštní posmrtné přání: zabít svého souseda. Soused, policejní komisař, týrající svoji nevlastní dceru, má sice perfektní krytí u policejních úřadů, ale ve svém domě si už takový pozor nedává, neb svoji dceru trestá vždy u svého okna a před zraky malého šmíráka a práskače Henryho, který ho z protilehlého okna sleduje. Stane se tak za film dvakrát. Jednou ho vidí Henry, podruhé Henryho matka. Souseda ani jednou nenapadne podívat se do protilehlého okna (!!!). Stupiditám nebyl konec. Henry byl za života koumák, nechybělo moc a s máti sjel i celou Kámasútru, na tu vyzobanou slunečnici už stejně žádný pták nešel, tak když už hoch vedl její účetnictví, charakterně ji nechal pařit na konzoli, co by ji nemohl i píchat. Došlo to však ještě dál. Pomyslný incest byl nahrazen úkolem, který nelze nesplnit. Vražda souseda je na spadnutí. Henry všechny potřebné instrukce pro svoji matku nahrál před smrtí na diktafon. Stupiditám stále není konec. Matka chce přání splnit, ať klukovi stojí i po smrti, v nebi, v pekle, kdekoliv. Šprcky mu dodá vodovodním potrubím. Scénář psal patrně idiot, ještě horší, když se rozněžněl, s ním i režisér, a bylo hotovo. Absolutně nemá smysl studovat a bádat nad pravděpodobností příběhu, film nefunguje ani v rovině thrilleru. Že tam na deset minut v lesíku udělají z Naomi Watts sniperku, to nelze uznat za plnohodnotnou thrillerovou náplň. Film má stejně úplně jiný cíl. Prostě uondat diváka na citečky, narvat mu do hlavy, že Henry, který za film stihl být tím nejnesympatičtějším vzorkem z plotu, prostě stojí za zmáčení kapesníku. A závěr je optimistický. I v USA mají soudkyni Barbaru, neb adopce týraného děvčete proběhla zdárně na první stání. Ne, je to opus stupidum. Dvě stoupající dětské hvězdy, Jaeden Lieberher a Jacob Tremblay, moc povyku nenadělaly. První lépe zapadl do party z To, druhý má patrně absťák z Rumu. Naomi Watts to podržela svojí končící periodou. 4/10(5.11.2017)

• filmfanouch

Je vidět že u Jurského světa asi opravdu hodně dohlížel Spielberg. Trevorrovůw nový film je totiž celkem solidní katastrofa a v podstatě jediný co ho jakkoliv zachraňuje je stále úžasná Naomi Watts a šikovní dětští herci především Jaden Lieberher a Jacob Tremblay. Scénář, režie a uchopení snímku které se nedokáže úplně uchopit ale geniálně kazí zážitek. Jurský svět je pořád v mé TOP 10 nejoblíbenějšíčh filmů, avšak tohle je v prozatimní TOP 10 nejhorších filmů roku. A nakonec jsem rád, že Trevorrow Star Wars 9 dělat nebude...(13.10.2017)

• Tuxedo

Několik žánrových filmů smíchaných dohromady. Tvůrci nejenže nejsou schopní přecházet mezi těmito rozličnými tóny tak, aby to neskřípalo, ony i ty jednotlivé segmenty jsou odvyprávěny hrozně, s podivnými přechody a velmi špatnými dialogy, což jde bohužel ruku v ruce s potřebou vše verbalizovat. Soused je zlý, ale Dean Norris ho nedokáže s tím titěrným materiálem, co má k dispozici, zahrát, tak to musí Naomi Watts nahlas říct. Klukovi se líbí holka, ale holka je herecký dřevo, tak to musí Naomi Watts nahlas říct. Hlavní hrdina jde zachránit svého bratra z rukou tyrana, ale po Naomi Watts není ani vidu, ani slechu, tak tyran svou motivaci k šikanování osvětlí sám ("Ty jsi aspoň chytrej, ale co on? Je k ničemu!"). Možná by to všechno fungovalo, kdyby se tolik nespěchalo. Naomi Watts by si tak nemusela projít všemi stádii vyrovnání se se smrtí naráz, v jedné scéně (moment jak ze Simpsonových), a Trevorrow by byl nadále považován za nadějného režiséra. Po téhle školácké práci jsem rád, že z angažmá u Star Wars nakonec nic nebude.(20.9.2017)

• pepo

Krátka verzia a zhrnutie prvých dojmov kocke: To bola taká strašná pi*ovinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Dlhá verzia: Prvý akt bol veľmi fajn. Technicky veľmi slušne urobený, VYNIKAJÚCO zahraný s relatívne dobre rozdanými kartami. Potom dostane divák emočnú facku, ktorá je tak neskutočne necitlivo urobená, že som ten film prestal mať rád. To som však ešte stále netušil o čom ten film naozaj je. A to teda fakt (ne)stojí za to. Totálne WTF zápletka ako z nejakého filmu Leslie Nielsenom sa tvári smrteľne vážne a navyše majú tvorcovia evidentne pocit, že chcú niečo vážne povedať. Nevedel som či sa mám smiať, dávať si facepalmy alebo chuť písať gratulačné listy Disneymu, že Treworrovovi zobrali Star Wars. Po tomto výkone by si totiž nezaslúžil točiť ani ďalší Kameňák. Veľmi slušná technická stránka síce ostala a občas sa nájde aj OK moment, ale celé to je tak strašná pi*ovinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ale akože fakt strašná, že .....a vlastne sa mi o tom ani nechce písať a už na ten film vôbec myslieť 3/10(17.10.2017)

• - Film bol natočený za 36 dní. (Paldiny)