Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Soudní proces s Ivanem Roubalem postoupil do závěrečné fáze. A policisté stále nemají důkazy, které by před soudem obstály. Daniela řeší morální dilema. V rukou drží trumf. Vynese ho? Schová? Zvrátí vývoj případu a s ním i celý svůj život? (Voyo)

Recenze (16)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Roubal (Hynek Čermák) říká že místo na Šumavě kde má statek nazval Pohádka, ale toto místo se tak jmenovalo dávno předtím. A je zaneseno do mapy jako takzvané pomístní pojmenování. Původně nesla osada jméno Christlhof a vznikla v 16. století, postupně zde byly postaveny tři statky. Původní německý název se dá přeložit jako křesťanská naděje. Statek se nachází v katastrálním území Javorná na Šumavě má adresu  Javorná 58, je v dezolátním stavu a filmaři v něm ale netočili. O negativitě místa bylo natočeno několik dokumentů. Statek vlastní společně  dvě rodiny. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nějakého výrazného napětí nebo nápaditosti se nedočkáme, ale s vyvrcholením minisérie jsem spokojený. Zároveň mi bylo už dřív jasné, že nepůjde o nějaký zajímavý vhled do kontroverzní Roubalovy mysli. Hynek Čermák je sice skutečně působivý, ale vesměs je pořád na vedlejší koleji. Čím byl tak zajímavý a proč tak dlouho unikal spravedlnosti, tvůrci obloukem obejdou. Koncipientka a studentka práv mezitím dostala vlastní kancelář, ale záhy se rozjede její odbojová činnost. Celé to pak vyvrcholí v soudní síni skoro až v americkém stylu. Nějakého emocionálního vrcholu se ovšem nedočkáme. A já pořád nevím, zda se mi hlavní hrdinka ztvárněná Kamilou Trnkovou, kterou kamera tu a tam smyslně obkrouží, líbila nebo nikoliv. Ale to sem asi nepatří. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Třetí a závěrečná epizoda mě na rozdíl od předchozího dílu tolik neiritovala svou nablblostí, přestože se i tady dalo něco najít. Děj byl asi na úrovni pilotní epizody, jen ho srážela odbojová činnost zrzavé, statečné a unylé skoroadvokátky. Abych nikoho nemátl, slovo zrzavá bylo míněno jako kompliment, mně příjdou zrzky zajímavé (pokud nejsou unylé). Tak či tak, německá bojovka byla fakt úletem tvůrců, kterým si u mě pošramotili už tak nevalné hodnocení. Takže za sebe můžu čistě subjektivně prohlásit, že šlo o lepší pokus než v předchozím případě, ale horší než tomu bylo v úvodním dílu. ()

roswelll 

všechny recenze uživatele

Když pominu námět scénáře, kdy se masový vrah představuje jako mučedník, tak celkově tento seriál zůstal za očekáváním. Čekal bych větší napětí vzhledem k tématu, kterým se film zaobírá. Většina herců odehrála svůj standard, včetně hlavní postavy Roubala, svým výkonem nezklamali, ale ani nenadchli. Pouze výkonem paní Dáši Veškrnové-Havlové jsem zklamán, znovu mě přesvědčila o tom, že jí vážné role nesedí a měla by se vrátit k rolím komediálním, ve kterých vždy excelovala. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdepak, žádný "last second save" se nekoná - poslední epizoda jen podtrhuje definici průměru, přičemž je smutný, že i přidaný dramatický prvky končí v brutálně předvídatelný úsečce (týká se pochopitelně příběhu Daniely, jehož nejpravděpodobnější vyústění se nabízí už v půlce první epizody a... ono to tak vážně dopadne, aniž by se byť jen na chvilinku uhnulo z cesty). Věčná škoda, protože tohle téma zasloužilo víc prostoru, prostředků i tvůrčího ošetření. 5/10 ()

Zajímavosti (1)

  • V části, kdy vyšetřovatelé přichází k hrobce, je za zdí olšanského hřbitova vidět část obchodního domu Atrium Flora. Tento obchodní dům byl však postaven až v roce 2003, a tak v době, kdy se odehrává seriál, tam stát nemohl. (ArthasKarfa)

Reklama

Reklama