Hollington Drive

• Velká Británie Hollington Drive

Epizody(4)

Když se ztratí desetiletý Alex Boyd, Hollington Drive zachvátí smutek. Sestry Theresa a Helen se snaží udržet rodinu pohromadě, protože po tragédii začínají vyplouvat na povrch tajemství. (HBO Max)

Anderton

Miniséria by sa mohla volať aj Príbeh dvoch sestier, ale to sme tu už mali v ázijskom balení. Jedna je dominantná a sebavedomá a tá druhá, trochu clumsy, sa jej chce úspechom priblížiť, čo sa jej aj darí, avšak veľká sestra je stále veľká sestra. Toto všetko má pre dej tejto psychologickej detektívky podstatný význam a ono tak ide v prvom rade skôr o drámu v bergmanovskom štýle, než že by sa hľadali poirotovské stopy na ceste po dolapení vraha. Veľmi kvalitná, skôr artová záležitosť, ktorá si rozhodne zaslúži pozornosť a tým pádom aj väčšie než malé, zatiaľ doslova nulové, množstvo komentárov. ()

Skeksis

Vždy som tvrdila, že domy ako z lega sú pre psychopatov. Áno, veľmi pekný trávniček na centimeter presný, ale vedľa má sestra s nefunkčným manželstvom sestru s podobne nefunkčným manželstvom a všetci spolu miestami zdieľajú svoje trápenie. Celkovo fajn dráma, ale záver bol na hovno. ()

*CARNIFEX*

Veľmi solídna, vzťahová záležitosť so štipkou krimi nádychu. Ono, človek tak nejak tušil, že to nebude tak číre ako sa to spočiatku zdá, no a treba dodať, že chvála bohu, lebo toto určite nie je jedna z tých všedných mini sérii, ktoré tak nejak plynú bez povšimnutia. Lepší priemer. Dobrý námet, uveriteľný a koniec koncov aj dobre zrežírovaný. ()

NikiVai

Nejvíc, co mě na této minisérii upoutalo byly herecké výkony, hlavně Anna Maxwell Martin je naprosto vynikající, občas jsem měla chuť s ní zatřást, ať se už probere :))) Vraha jsem odhalila hned v první části, tak už jsem jen čekala na to, abych se dozvěděla jak a proč. ()

Chrustyn

Absolutně nezajímavé postavy, nulové napětí a žádná gradace. V rámci toho, kolik existuje výborných britských thrillerů a kriminálek, je tohle naprostá ztráta času. ()