• noriaki
  ****

  "Strávil si den jako služba na lince důvěry a čtyři lidi spáchali sebevraždu. A to si jeden chudák spletl číslo! Volal si o výsledky kriketu." Nic nevystihuje Gordona Brittase víc, než tyhle tři věty z Červeného trpaslíka. Přesto jsou postavy entuziastického vedoucího volnočasového centra, a druhého technika Rimmera úplně odlišné. Nesnesitelní jsou ovšem oba stejně. Chriss Barrie má obrovský komediální talent, a v klidu udržel tenhle nekonečný sled jednotvárných gagů na čtyřech hvězdičkách.(23.6.2013)

 • johník
  *****

  Moc povedený seriál, opravdu škoda že se do české televize asi nikdy nepodívá. Chris Barrie zde hraje fantasticky, tak jak mu to jde nejlépe (arogantně, sobecky, natvrdle), ale asi přibyla ta starostlivost oproti trpaslíkovi, konečně má zde funkci a může rozkazovat. Jenom zde postrádám někoho jako Lister kdo by ho setřel :). Na druhou stranu je tu vždy "nechutný" Colin a ten má taky něco do sebe. Celkově tento seriál "pro mě" 5*(19.1.2010)

 • rawen
  ***

  OK, první série, příjemné překvapení a nášlap ke kultu, druhá série = kruté vystřízlivění a propad někam k prvoplánové šaškovitosti. Dokud pana rimráka Brittase všichni nenáviděli a on sám byl synonymem pro katastrofu, bylo to zábavné a zajímavé, bohužel pak už bylo nutné jej trošku polidštit a učinit z něj postavu snesitelnější, sympatičtější a oblíbeníhodnou a to už pak celý seriál může jít k čertu protože nemá na čem stát. Až se budu hodně nudit tak si pustím další díly (prý to má hrome sedm sérií!) a bude se vidět... Zatím dávám v dobré víře 5 kopyt na boty z deseti(21.6.2010)

 • mcleod
  ***

  Dneska nemůžete dát někomu padáka jen proto, že je budižkničemu. Takže je pěkně doporučil k povýšení, tak dostali ty skvělé reference. Tak se stalo, že se Gordon Brittas stal minulým zaměstnavatelem chváleným, leč neschopným manažerem sportovního areálu, který o sobě má až příliš dobré mínění schopného a stmelujícího šéfa. Seriál je vcelku vtipný, i když by se dalo říct, že jde pouze o jakési přenesení Rimmera z Červeného trpaslíka (včetně herce, kterému tato role opět výborně sedla) do současné doby. Dokonce je v seriálu jeden vtip o práci na lince důvěry, který je zkopírovaný z Trpaslíka (nebo naopak?). Přesto tento seriál, i když se Trpaslíkovi nemůže ani v nejmenším rovnat, stojí za shlédnutí, je to většinou příjemně vtipný sled neuvěřitelných katastrof.(18.6.2013)

 • maldoror16
  ***

  První série hodně příjemná s momentky našlapujícími k parádnímu sitcomu (myslím, že to nejlepší bylo ve 3. a 4. díle), ale kvalita a vtipnost až moc sinusoidní. Nicméně Chris Barrie naprosto perfektní a excelující. Pak přišel útlum a druhá série už byla vesměs hodně průměrná... Dál jsem se nedostal, neb se mi zdálo, že už (mně) to nemá co nabídnout. Škoda...50%(30.1.2012)

 • - Chris Barrie začal natáčet seriál Červený trpaslík (od r. 1988) ve stejnou dobu jako tento seriál. (Listeroman)

 • - Natáčení probíhalo převážně ve studiu, některé scény byly však filmovány v Hamphire nebo místním rekreačním středisku. (Listeroman)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace