• perutman
  *****

  Vynikající britský seriál s výborným Chrisem Barriem v hlavní roli. Ten je u nás známý především postavou Rimmera ze seriálu "Červený trpaslík", ale v Británii je velmi populární i jako Gordon Brittas. On sám pak rozdíl mezi svými nejslavnějšími postavami vidí takto: "Rozdíl mezi Brittasem a Rimmerem je ten, že Brittas žije v iluzi, že všechno co dělá a říká je úžasné, zatímco Rimmer o sobě ve skrytu duše ví, že je mamlas. Navenek jsou to oba arogantní hlupáci." Oproti trpaslíkovi zde Barrie dostal větší prostor a tak se příběh točí kolem něj, čímž připomene například Cooganovu postavu Alana Partridge. Hoši v ČT by se měli vážně zamyslet a zařadit do vysílání místo průměrných britcomů nějaký kvalitní, jako je tento, "I'm Alan Partridge" nebo Wrightův a Peggův "Spaced". Vedle těchto skvostů vypadá takový "Kancl" naprosto trapně. Pro mě jasných 97% a to jen proto, že "I'm Alan Partridge", "Spaced" nebo MPFC jsou o trošku lepší.(24.8.2007)

 • noriaki
  ****

  "Strávil si den jako služba na lince důvěry a čtyři lidi spáchali sebevraždu. A to si jeden chudák spletl číslo! Volal si o výsledky kriketu." Nic nevystihuje Gordona Brittase víc, než tyhle tři věty z Červeného trpaslíka. Přesto jsou postavy entuziastického vedoucího volnočasového centra, a druhého technika Rimmera úplně odlišné. Nesnesitelní jsou ovšem oba stejně. Chriss Barrie má obrovský komediální talent, a v klidu udržel tenhle nekonečný sled jednotvárných gagů na čtyřech hvězdičkách.(23.6.2013)

 • Thomick
  ***

  Pfu, nikdy bych neřekl, že lze stvořit ještě otravnější postavu, než jakou byl Rimmer. No, a právě z tohohle konstatování docela přirozeně vychází notně násilná, egomaniakální komika stavící na obyčejnym "italskym" bordelu, respektive na šňůře více či méně provázaných katastrof. Vlastně, ještě jinak ... kdyby se Funésovky daly převést do seriálový podoby, nejspíš by vypadaly nějak takhle. (A dost by ztratily na kvalitě bohužel). --- Barrie má fakt dokonalou angličtinu, doporučuju bez titulek.(14.6.2013)

 • rawen
  ***

  OK, první série, příjemné překvapení a nášlap ke kultu, druhá série = kruté vystřízlivění a propad někam k prvoplánové šaškovitosti. Dokud pana rimráka Brittase všichni nenáviděli a on sám byl synonymem pro katastrofu, bylo to zábavné a zajímavé, bohužel pak už bylo nutné jej trošku polidštit a učinit z něj postavu snesitelnější, sympatičtější a oblíbeníhodnou a to už pak celý seriál může jít k čertu protože nemá na čem stát. Až se budu hodně nudit tak si pustím další díly (prý to má hrome sedm sérií!) a bude se vidět... Zatím dávám v dobré víře 5 kopyt na boty z deseti(21.6.2010)

 • mcleod
  ***

  Dneska nemůžete dát někomu padáka jen proto, že je budižkničemu. Takže je pěkně doporučil k povýšení, tak dostali ty skvělé reference. Tak se stalo, že se Gordon Brittas stal minulým zaměstnavatelem chváleným, leč neschopným manažerem sportovního areálu, který o sobě má až příliš dobré mínění schopného a stmelujícího šéfa. Seriál je vcelku vtipný, i když by se dalo říct, že jde pouze o jakési přenesení Rimmera z Červeného trpaslíka (včetně herce, kterému tato role opět výborně sedla) do současné doby. Dokonce je v seriálu jeden vtip o práci na lince důvěry, který je zkopírovaný z Trpaslíka (nebo naopak?). Přesto tento seriál, i když se Trpaslíkovi nemůže ani v nejmenším rovnat, stojí za shlédnutí, je to většinou příjemně vtipný sled neuvěřitelných katastrof.(18.6.2013)

 • - Natáčení probíhalo převážně ve studiu, některé scény byly však filmovány v Hamphire nebo místním rekreačním středisku. (Listeroman)

 • - Chris Barrie začal natáčet seriál Červený trpaslík (od r. 1988) ve stejnou dobu jako tento seriál. (Listeroman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace