Reklama

Reklama

The Brittas Empire

(seriál)
všechny plakáty
Komedie
Velká Británie, (1991–1997), 26 h (Minutáž: 30 min)

Hudba:

Frank Renton

Hrají:

Chris Barrie, Harriet Thorpe, Michael Burns, Tim Marriott, Russell Porter, Pippa Haywood, Jill Greenacre, Judy Flynn, Julia St. John, Guy Siner, (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(52)

Obsahy(1)

Britský sitcom, který běžel na BBC v letech 1991 až 1997. Seriál se točí kolem osoby Gordona Brittase, ředitele centra volného času ve Whitbury New Town, příšerně nesnesitelného tvora… s těmi nejlepšími úmysly. V roce 2004 se tento seriál dostal na 47.místo ankety o nejlepší britský sitcom v BBC. (Angie.fan)

Recenze (17)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Další geniální britský sitcom. Viděl jsem dvě série a (jak je u britských seriálů dobrým zvykem) je to díl od dílu lepší. Chris Barrie je geniální (ale co si budem, rozdíly mezi Brittasem a Rimmerem vlastně žádné nejsou, dokonce Brittas pár hodin pracoval na lince důvěry, po kterých několik lidí spáchalo sebevraždu a to jeden volal omylem, když si psal o výsledky kriketu). Vynikající a originální prostředí, skvělé panoptikum postav, z nichž každá je zábavná a těším se na každý její výstup (Carole, Colin, Helen) a zápletky a situace jsou ve všech dílech skutečně dovedené k dokonalosti ať už jde o o auto zalité v betonu, nohy zalité v betonu a nebo (a na to obzvlášť pozor) naprosto geniální a famózní celé první tři díly druhé řady (a zejména pak první a třetí). Brittasovo impérium bych jednou moc rád viděl celé (titulky bohužel nejsou) a v dabingu, to ale po České televizi chci příliš mnoho. Nicméně, to, co jsem viděl, je rozhodně za 100%. A není to jen zásluha Chrise Barrieho, i když ten může za mnohé a nikdo by v té roli nebyl lepší, než on. ()

rawen 

všechny recenze uživatele

OK, první série, příjemné překvapení a nášlap ke kultu, druhá série = kruté vystřízlivění a propad někam k prvoplánové šaškovitosti. Dokud pana rimráka Brittase všichni nenáviděli a on sám byl synonymem pro katastrofu, bylo to zábavné a zajímavé, bohužel pak už bylo nutné jej trošku polidštit a učinit z něj postavu snesitelnější, sympatičtější a oblíbeníhodnou a to už pak celý seriál může jít k čertu protože nemá na čem stát. Až se budu hodně nudit tak si pustím další díly (prý to má hrome sedm sérií!) a bude se vidět... Zatím dávám v dobré víře 5 kopyt na boty z deseti ()

Reklama

noriaki 

všechny recenze uživatele

"Strávil si den jako služba na lince důvěry a čtyři lidi spáchali sebevraždu. A to si jeden chudák spletl číslo! Volal si o výsledky kriketu." Nic nevystihuje Gordona Brittase víc, než tyhle tři věty z Červeného trpaslíka. Přesto jsou postavy entuziastického vedoucího volnočasového centra, a druhého technika Rimmera úplně odlišné. Nesnesitelní jsou ovšem oba stejně. Chriss Barrie má obrovský komediální talent, a v klidu udržel tenhle nekonečný sled jednotvárných gagů na čtyřech hvězdičkách. ()

mcleod 

všechny recenze uživatele

Dneska nemůžete dát někomu padáka jen proto, že je budižkničemu. Takže je pěkně doporučil k povýšení, tak dostali ty skvělé reference. Tak se stalo, že se Gordon Brittas stal minulým zaměstnavatelem chváleným, leč neschopným manažerem sportovního areálu, který o sobě má až příliš dobré mínění schopného a stmelujícího šéfa. Seriál je vcelku vtipný, i když by se dalo říct, že jde pouze o jakési přenesení Rimmera z Červeného trpaslíka (včetně herce, kterému tato role opět výborně sedla) do současné doby. Dokonce je v seriálu jeden vtip o práci na lince důvěry, který je zkopírovaný z Trpaslíka (nebo naopak?). Přesto tento seriál, i když se Trpaslíkovi nemůže ani v nejmenším rovnat, stojí za shlédnutí, je to většinou příjemně vtipný sled neuvěřitelných katastrof. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Pfu, nikdy bych neřekl, že lze stvořit ještě otravnější postavu, než jakou byl Rimmer. No, a právě z tohohle konstatování docela přirozeně vychází notně násilná, egomaniakální komika stavící na obyčejnym "italskym" bordelu, respektive na šňůře více či méně provázaných katastrof. Vlastně, ještě jinak ... kdyby se Funésovky daly převést do seriálový podoby, nejspíš by vypadaly nějak takhle. (A dost by ztratily na kvalitě bohužel). --- Barrie má fakt dokonalou angličtinu, doporučuju bez titulek. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo převážně ve studiu, některé scény byly však filmovány v Hamphire nebo místním rekreačním středisku. (Listeroman)

Reklama

Reklama