Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)
Trailer 2

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

playboxguest

A přesně proto se celý život vyhýbám rodinným sešlostem... Film, kde každá postava perfektně připomene někoho, koho osobně, nebo alespoň od vidění, znáte. Hlášky pobaví, hlavně s přibývajícími promilemi hlavních postav, ale ty ksichty, ty jsou čecháčkovsky naprosto přesný. Herecky tak super, že ani slabší místa nejsou úplně o ničem. ()

Anderton

Prekvapivo funkčná dramedy odohrávajúca sa v podstate iba v jednom, značne retro, byte, alebo v jeho najbližšom okolí. Je to celé nakrútené v štýle Carnage, ale so zámerom diváka najmä zabaviť, čo nie vždy scenár umožňuje. Našťastie sú herci výborní a to bez výnimky a ani obmedzený priestor na ich manévre im nebráni zažiariť. Len som skrátka čakal, že sa budem smiať o niečo viac, respektíve že sa niekedy zasmejem nahlas. Čiže ako dramedy s "temnejším pozadím", ktorá pripomenie niektoré normalistické klasiky podobného rangu, Hádkovi fungujú celkom obstojne. 70% ()

Stanislaus

Hádkovi na první pohled připomínají snímek Bůh masakru, ale zatímco Polanskému se podařilo využít žánr komorní konverzační tragikomedie takřka na výbornou, Moravec ve svém filmu klouže spíš jen po povrchu. Herci a herečky skvěle pasovali ke svým rolím, tudíž chválím casting, nicméně jim to všechno kazil plytký scénář, který ani z půlky nevyužil potenciál původního námětu. Při sledování jsem očekával, že se budu smát a/nebo že mě bude z interakce postav mrazit - ani jedno z očekávání se však nenaplnilo, až na pár ušklíbnutí. ()

claudel

Lepší než Matky, tři hvězdičky jsou silnější než u Matek. Nevěděl jsem, do čeho jdu, takže mě divadelní forma rozhodně potěšila. Jenže to je taky jedna z nejtěžších disciplín a každý tvůrce, který si na ni troufne, se ocitá na tenkém ledě. A v tomto případě se úspěch dostavil jen zčásti. Některé scény byly zbytečné, hluché nebo trapné. Jako celek málo úderné. Naopak herecky vyzdvihuji nejvýše Sandru Novákovou, která nejenže vypadá skvěle, výtečně artikuluje a znamenitě ztvárňuje primitivní husičku. Sekundárně opět nezklamal Ondřej Pavelka, jemuž divadelní forma svědčí. Ostatní hrají slušně, nepřekvapí. V zásadě pozitivní dojem. ()

Bordoshut

Pokaždé, když si říkám, že český film už nemůže klesnout hlouběji, vždycky nakonec vyjde nějaká čerstvá novinka a mně nezbývá než pomýleně kroutit hlavou a konstatovat: „Ano, oni to dokázali.“ Nový počin Vojtěcha Moravce je přímým, jednoznačným a nezvratným důkazem, že možné je cokoliv. Jeho noví Hádkovi, totiž nejsou jen debilní film. Jsou dokonalým ztělesněním stupidity, jaké by snad nedokázala stvořit ani bohatá fantazie matky přírody. Tak ještě že máme Moravce a sebranku českých pseudocelebrit. Více ZDE. ()

D28

Nenudila som sa ani chvíľlu a zvlášť oceňujem fakt, že všetci predstavitelia členov rodinného stretnutia sa dokázali skvelo sústrediť na vysoko autentické vykreslenie svojej postavy a zároveň si to nesmierne užívať.As poň to je môj hlavný pocit z filmu, ktorému pomohla aj výstižná hudba a veselá bojová scénka. Tvorcom sa podarilo poštekliť divákovi aj bránicu, a niektorým snáď trošku i svedomie. ()

husokachna

Pěkně se jim to hádalo, jen co je pravda. Začnu pozitivy. Pěkně napsaný, životný, vytvořit takové karikatury bez toho, aby to šustilo papírem to už chce něco umět. Zároveň dokáže film na malé ploše (rozuměj časem i prostorem) vytvořit drama i konflikt a působí to na sílu opravdu jen občas. Všichni si odvádí takovej ten svůj hereckej standard, až na Čvančarovou, která prostě podle mě neumí hrát. Hlavně bradavky Sandry Novákové ať už prostetické nebo real deal si kradou scénu vždycky pro sebe. Když pak manželka v autě přišla s tím, že se trochu viděla v postavě Sandry Novákové a mě v postavě Prachaře, musel jsem jí dát za pravdu a působilo to až strašidelně. A k režii - natočit film tohoto typu, kdy to pořád šlape, neexistuje žádná dementní výplň (dívám se na vás, všichni ostatní čeští režiséři celovečeráků) a všechno záleží na precizním timingu, kloubouk dolů. No a na závěr...ten BYT, to je teda designová retro pecka, až nevěřím, že by ještě něco takovýho mohlo existovat. A teď trochu toho horšího. Pořád je to jenom česká komedie, která se často spoléhá na jednoduchý humor, celá ta rodina je taková trochu umělá vykonstruovaná a všechno tlačí dopředu to, že ženský jsou krávy a mrchy a chlapi hovňousci, takže opět takovej ten českej standard. Když se nakonec vytvoří konflikt i mezi hlavními mužskými postavami, působí to jako pěst na oko a vychtěně....ať teda můžeme udělat nějakou tu závěrečnou katarzi. Jinak ale dobrý, někdy jsem se smál i proti své vůli (hlavně díky Sandře, která je boží) a užil si tu hodinu a půl nepřetržité hádky. Tři velmi napěchovaný busty Lenina. ()

Solverino odpad!

Otřesná záležitost! Pokud jste viděli trailer, viděli jste to nejlepší a už nic dalšího vidět nepotřebujete. Trailer je pytlík Pigi čaje, který je v celém filmu vymáchán asi 100x a už nic dalšího zajímavého neuvidíte. Snad vyjma bradavek a hýždí Sandry Novákové. ()

Raskoslav

Další cringe pokus o vtipnou komedii parodující české domácnosti.  Hvězdička za finální sprdnutí, a že se celou dobu dalo aspoň koukat na Sandru Novákovou. Jinak bída. ()

Slepejsek

Brutálně černá komedie - jestli se tomu komedie vůbec dá říct - když nezůstanete na povrchu, uvidíte hodně kruté zrcadlo sebe sama. Jestli se před rokem všichni natřásali nad VLASTNÍKY, tak tohle je méně umělá, méně intelektuálská, avšak o to divočejší a živočišnější forma. ()

Redyx1

Tak naprosté zklamání a stejně jako další lidé v kině jsme nevěřícně po odchodu kroutili hlavama,neboť celý film se odehrává jen v bytě a na balkoně.Nechápu,že takovou slátaninu,jinak kvalitní herci natočili. ()

AnaLangova

Stejný námět už po milionté "rodinná haha komedie", stejní herci (Čermák, Prachař, Nováková...) a tak pořád dokola! Česká kinematografie by si mohla, tak na 10 let dát pauzu a nikomu by nechyběla. Bylo mi trapně jenom se na to dívat (a platit za to). ()

Alden_Larson

Od tvůrců filmu Matky jsem toho opravdu moc nečekal, ale nakonec mě tento film mile překvapil. Je mnohem lepší než Matky ve všech aspektech. Děj i postavy jsou zajímvé, prezentace je fajn a hudba je dobrá. Herecké výkony byly taky dobré, ale Jakub Prachař má pořád jeden problém, přijde mi, že on v každém filmu hraje sám sebe. Film je vtipný, ale ke konci v něm nastane jedna politická debata, jejíž dialog mi přišel hrozně vnucený. Slow-motion souboj si taky mohli odpustit. 7/10 ()

Klik

… dle maleho zajmu o hodnoceni, bude navstevnost slaba, dalsi televizni film, co v kine nema co delat, mozna by zabodoval na Prime v pondeli vecer, ale proc tyto slaboduche pokusy kina jeste vubec berou. Klik ()

Amabolliki

Pět hvězdiček, kdo viděl Bylo nás pět nelze jinak. Původně jsem na film šel kvůli pí. Čvančarové, ale to jsem nevěděl, že tam bude i pí. Nováková s bradavkami a v kraťáskách. Akorát pí. se to asi nelíbilo, protože na dotaz, jestli se jí to líbí se na mě zase shovívavě podívala. ()

gogo77

9/10... wou...ako je mozne ze ti cesi stale produkuju taketo skvele filmy.... ak sa vam pacil film Vlastnici tak toto je dramedy pre vas... len si film pozrite v dobrej nalade lebo ak mate momentalne depku tak toto vas poriadne udupe.... dvaja bratia "podpapuciaci" so svojimi manzelkami "slepicami" sa neplanovane stretnu v byte svojho dedka ktoremu idu nakrmit korytnacku.... dedko umiera tito supi sa zlietaju aby vymerali a zacali rozdelovat majetok... absurdne rodinne chvile, stare nezhody a vsadepritomna nenavist vas smiechom cez slzy zrealni az tak ze sa mozno budete obcas citit ako pri hadke vo vlastnej rodine... ale vsetci sa tam najdeme ()