Mezinárodní podvodník Van Hekken se chystá do „výslužby“, ještě předtím ale chce podniknout poslední velkou akci, a sice krádež diamantů v bankovním trezoru v Tokiu. Angažuje bývalého vojáka Carla Mersena, dalším komplicem se stává inženýr Merigne, jehož vynález bude nutný k provedení loupeže. Situaci ale komplikuje Merignův labilní psychický stav, o jeho manželku Françoise se navíc začne zajímat Mersen. Rozkolu mezi Van Hekkenovými lidmi se chystá využít místní japonská mafie.
Jeden z prvních titulů významného francouzského filmaře Jacquese Deraye zdařilým způsobem naznačil režisérovo další směřování v žánru kriminálních filmů. Ačkoliv byl jako režisér začátečníkem, podařilo se mu angažovat mezinárodní herecké obsazení v čele s matadorem francouzského filmu Charlesem Vanelem, ze zahraničních osobností připomeňme i u nás známého německého herce Karlheinze Böhma. Film měl ve Francii premiéru 29. března 1963, a i když dodnes je vnímán jako solidní gansterka převyšující průměr své doby, v tehdejších francouzských kinech jej vyhledalo jen něco málo přes 800.000 diváků. (argenson)