Zabiják v pláštěnce: Past na korejského predátora

(TV seriál)
  • Jižní Korea The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea
Dokumentární / Krimi
Jižní Korea, 2021, 2 h 25 min (Minutáž: 43–54 min)

Tvůrci:

Epizody(3)

Yoo Young-chul na začátku 21. století vraždil svoje oběti kladivem. Dokumentární seriál o pátrání po tomhle sériovém vrahovi, který rozséval strach po celém Soulu. (Netflix)

Soundtrack

Policii se přizná podezřelý k dvaceti vraždám a oni mu nevěří a chtějí ho pustit na svobodu. WTF? Nedlouho poté zahraje epileptický záchvat, tak mu sundají pouta, nechají ho chvíli o samotě a on odejde hlavními dveřmi. WTF? Byl by to dobrý dokument, ale poslouchat tři hodiny popis od neschopných policistů, je docela otravné. Mohlo tam být víc reálných záběrů. ()

gonga

Dost natahovaná nuda a neschopnosti korejské policie té doby. Jeden když sleduje korejské krimi a vidí, jak zobrazují tamní policii, nevěří, že je možné, jak moc je neschopná a ono jo. ()

Warhorr

Možná zatím nejzajímavější true crime letoška. Nightstalker nebo Rozparovač to sice pořád není ale asi je to od těchto dvou dokumentů nejlepší počin Netflixu ohledně sériového vraha. Trochu mi vadil ten pohled do minulosti Koree, jak to bylo po válce, jak na tom byla ekonomika v daných letech apod. Tohle mě prostě v typu takového dokumentu vůbec nezajímá. Já chci vidět záběry z místa činu, svědecké výpovědi, soudní síň atd. Kromě soudu tady vesměs máme všechno důležité ale pořád jsem tak nějak čekal, že by se z toho dalo vyšťavit ještě více. Určitě ale hodnotím pozitivně. ()

rublik05

Zajímavý případ, dokumentu by však prospěla kratší stopáž a svižnější tempo, ale především poutavější zpracování. V tomto ohledu se jedná o čistě průměrnou podívanou, kterou hravě zastíní spousta lepších true crime projektů z produkce Netflixu. 6/10. ()