Emil Dreesen (Jonathan Berlin) sa vracia z prvej svetovej vojny a traumu zo zákopov chce hodiť za hlavu. Na rozdiel od svojho nacionalistického otca Fritza (Benjamin Sadler), ktorý sa vo svojom hoteli vzbúril proti francúzskym okupantom, sa hotelierov syn Emil chce s Francúzmi vyrovnať a zmieriť sa. Aby prilákal nových hostí, 21-ročný mladík sa s podporou svojej mladšej sestry Ully (Pauline Rénevier) spolieha na kultúru a zábavu. Podporu dostane od svojej starej mamy Adelheid (Nicole Heesters), ktorá je majiteľkou hotela. Emil sa môže spoľahnúť aj na svojho kamaráta Roberta (Jesse Albert) z čias vojny. Týchto dvoch spája tajomstvo, ktoré môže byť kedykoľvek vyzradené. Keď sa objaví bývalý spolubojovník, aby Emila vydieral, dostane nečakanú podporu od slúžky Elsy (Henriette Confurius). Oddaná komunistka, ktorá bojuje za práva služobníc, je však tŕňom v oku jeho rodičov. (Arsenal83)

jungewolf

I když je to fiktivní příběh, /s výjimkou A.Hitlera, Ch.Chaplina, německého prezidenta F.Eberta jsou totiž ostatní postavy víceméně fiktivní/, vychází ze situace v poraženém Německu po 1.světové válce. Včetně snah porýnských separatistů o odtržení - VIZ Rýnská republika (stručná informace na cs.wikipedia.org : Rýnská republika a Výmarská republika). Perlička: trochu mě překvapilo, že služebná Elsa ("rudá Elsa", komunistka a milenka mladého Emila Dreesena) měla krajkovou podprsenku. Jenže : v Evropě se začaly sériově už od r.1912=dva roky před začátkem 1.světové války (1914-1918). Upřesnění podtitulku: tento dvoudílný film (1.díl : ČT 2,neděle 30.4.2023,20h, 2.díl: ČT 2, pondělí 1.5.2023,20h-oba dostupné na webu Č.televize) byl natočený v koprodukci s Polským filmovým institutem. 1.díl : 5 * a 73 % . ()