Reklama

Reklama

Telefon pana Harrigana

  • USA Mr. Harrigan's Phone
Trailer

VOD (1)

Malý kluk a boháč v letech se sblíží díky knihám i svým prvním iPhonům. Jejich záhadné přátelství pak přetrvá i po starcově smrti. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (132)

misterz 

všechny recenze uživatele

Začiatok ešte ušiel, ale paradoxne ako sa starý pán porúčal na odpočinok a malo to začať byť zaujímavé a atmosféra naštartovať na plné obrátky, tak to dopadlo presne naopak. To jediné hororvé tu bola nevýraznosť dotiahnutá do obludných rozmerov. Mal som čo robiť, aby mi očné viečka nerozbili čelusť. Veľmi slabý podpriemer. 30/100 ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

ačkoliv sem Kingovu ne zrovna dlouhou povídku četl a dost se mi líbila, trochu sem se obával jak si tvůrci poradí s jejím převedením na plátno, navíc v ne úplně krátký film. Moje obavy se naštěstí ukázaly být liché a filmové zpracování Telefonu pana Harrigana se povídky drží dost věrně, nevymýšlí v ní žádná zbytečná cingrlátka navíc a zachovává její původní kouzlo, které tkví hlavně v přátelství malého chlapce/mladého muže s navenek nerudným starcem (bez dvojsmyslů). Navíc je tu i něco málo k zamyšlení okolo mobilních telefonů, které můžou být dobrým sluhou, ale zlým pánem. Onen nadpřirozeným prvek sem stejně jako v povídce slušně zapadá, nicméně kdo by snad očekával horor v pravém slova smyslu, bude zklamán...75% ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Jedno je jisté, pro příznivce strašidelných hororů tohle...zkrátka není. Jsem velmi mile překvapen, jak skvěle se podařilo (v což jsem nijak nedoufal) převést Kingovu povídku do filmové řeči. Kdo zná jeho tvorbu, dobře ví, že King je především vypravěč a mistr psychologického dramatu. To hlavní stojí na dialozích postav a jejich následném jednání. Sledovat naslouchajícího Harrigana a předčítajícího Craiga a jejich následné rozhovory bylo tak dokonalé, až mi bylo líto, když jejich setkání skončila. Lehce Faustovské téma, zodpovědnost, vina, moc peněz, přátelství, porozumění, samota, hledání a nacházení. Hrůza zde není prvoplánová, nýbrž je tak trochu pod kůží. A naprosto rozumím nepochopení filmu i tomu, že kdo čekal nějakou bubákovinu, která se nabízela, ale naštěstí zůstal snímek při zemi, musí být zklamán. Ale ať psal King o upírech, vlkodlacích nebo monstrech z vesmíru, tak vždy byl na prvním místě příběh lidí konajících dobro či zlo, mýlících se, hledajících a mnohdy troskotajících. Výborný vizuál a slušná hudba. Spokojenost, ale těm, co by chtěli prvoplánovou hrůzu, film nedoporučuji. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Až teď, když otvírám ČeskoSlovenskou Filmovou Databázi, s úmyslem napsat své hodnocení, se dozvídám, že jde a adaptaci povídky Stephena Kinga. To ledacos vysvětluje, ale rovnou musím dodat, že jde o jednu z nejslabších „Kingovek“, které jsem kdy viděl. Bez atmosféry, bez emocí, bez akce. Vůbec jsem se nedokázal ukotvit v nějaké rovině. Chvilku jsem si připadal jako v románu Charlese Dickense, pak v reklamě na mobilního operátora, občas i ten King byl cítit a najednou zase ne. Nevím, jestli to nazvat jedním z mála pozitiv, ale Telefon pana Harrigana je z těch filmů, kterému nemusíte věnovat 100% pozornost….dalo by se říct, že ho stačí poslouchat a sledovat jenom jedním očkem. Ale na druhou stranu, je to to co chceme? ()

Kienast 

všechny recenze uživatele

Rodinný souboj ve zfilmování "telefonních povídek" vyhrává ten černý od Joe Hilla. Horor v kolonce žánru je za mě úlet. Tohle mystery drama je zbytečně dlouhé, utahané, vlastně bez pořádného příběhu, až je mi vlastně líto Martella a Sutherlanda, kteří se opravdu snaží a jen díky nim jsem koukal na obrazovku TV, místo do mobilu. Nemastné neslané. Víc emocí ve vás vyvolá jakýkoliv díl Věřte Nevěřte. 4/10 ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

Související novinky

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (více)

Reklama

Reklama