Dobrodružství Arséna Lupina

• Francie Arsène Lupin (více)
všechny plakáty
Francie / Kanada / Švýcarsko / Itálie / Rakousko / Západní Německo / Belgie / Nizozemsko, 1971, 26x52 min

Předloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Georges Descrières, Roger Carel, Jacques Toja, Fritz Muliar, Héléna Manson, Marthe Mercadier, Pascale Roberts, Nadine Alari, François Maistre (více)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.1.1973, réžia českého znenia (ČST Praha) = MIROSLAV KRATOCHVÍL (7.2.2009) epizódy: 1. Srdcová dáma, ZÁHADNÉ SÍDLO (SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 10.4.1977)+epizóda ARSEN LUPIN NA DOVOLENKE (SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 18.5.1977) ()

ferika

Serial mojej mladosti. Popri "4 tankisti a pes" , "S nasadenim zivota" (alias "Kapitan Kloss") a seriali o Sebastianovi zase jeden zo svetlych okamihov stravenych pri trosku slabsom vybere zahranicnych programov socialistickej televizie v 60-70 rokoch. Georges Descrieres mi bol sympaticky uz v 2-dielnych "3 musketieroch". Serial som videl vdaka pozicii Bratislavy na pomedzi 3 statov (satelity neboli) v ceskom, madarskom a nemeckom jazyku. Klasicky, najlepsi dabing bol cesky a madarsky. "Prupovidka" na zaver neskorsich casti: "Gronare, sampanske!", ci "Gronar, peszgöt!" bola pre mna bodkou za dalsim dielom velmi sympaticky natoceneho serialu s velmi sympatickym a vybornym hereckym obsadenim. Cas bezi a spomienky vyblednu. Tak som vcerajsi vecer stravil maratonom cez 6 dielov tohoto serialu, ktory mi prisiel toho dna na objednavku cez internet. Az na trosku slabsi prvy diel som sa znova utvrdil v tom, ze moje spomienky neklamu a tento serial aj po temer 45 rokoch este stale stoji za to! Prijemne pozeranie, bez zbytocnych nasilnosti, explozii a priblbleho americkeho patriotizmu. Francuzsky sarm v cistom podani. Jediny problem je, ze v nemeckom jazyku, ktoremu rozumiem, vyslo len prvych 13 casti a zvysok mam na DVD len vo francuzskom originali - tak skusim hladat titulky v internete. Alebo zeby sa niekto utrhol a vydal na DVD tento serial aj s tym suprovym ceskym dabingom? Na zazraky neverim, ale nadej umiera posledna - tak teda, mozno raz znovu: "Gronare, sampanske!" ()

Maskati

Já dobře vím, že nehřeším,když představou se potěším, že ......zpívala Hana Talpová ústřední melodii tohoto typicky francouzskeho dílka se šaramantním, noblesně přidrzlým a poněkud ironizujícím Lupinem - Descrieresem. Velmi uspokojivý seriál, který by nezapadl ani dnes. ()