Below Her Mouth

(festivalový název)

Drama / Pornografický

Kanada, 2016, 92 min

• DserCom

Příběhově teda spíš nic, než moc. Klišé střídá klišé. Pak pár intimních scéna a zase klišé... Chtělo by to nějakou přidanou hodnotu, vůbec celkově mi uniká smysl nějaký pořádný zvrat, který by mi film víc uchoval v paměti. Je tak stereotypní až to bolí. Začátek nebyl úplně špatnej, ale zhruba od čtvrtiny filmu to začalo být až moc kýčovité a ohrané. Vývoj postav byl sice zpracován dobře, ale zasazení do celkového děje prostě nefunguje a film ztrácí na dopadu.(11.1.2020)

• ikilledjenny

Tak jsem vám čekala aspoň na anglický titulky, jestli mi po prvním zhlédnutí náhodou něco neuniklo...a neuniklo, i po druhý to bylo naprosto zbytečný. Teď hezky od začátku. Jasmine (fakt sexy Natalie Krill) pracuje v modním průmyslu a v baru potká Dallas (ne tak sexy Erika Linder, ehm, jo opravdu mám radši feminní typy), která pracuje jako pokrývačka střech. To máme první stereotyp. Dallas je chladná, nemluví o svých emocích a sbalí každou v baru. Jasmine je rozpolcená mezi aférkou a budoucím manželstvím. Klišé. To už tu bylo tolikrát. Po příběhové stránce tedy film nepřináší nic nového. Scénář je tak strašně prkenný, že to občas vyvolalo pohrdlivé odfrknutí z mojí strany. Herecký výkony velmi jednostranné, Natalie je o dost lepší ze zmíněné dvojice. Jako pozitivum bych vyzvedla kameru, možná soundtrack, ze kterýho jsem pochytila dva dobrý songy a ten sex tam taky není úplně špatnej (Až na to, kdo proboha vytáhne na prvním rande strap on? Bych tam nechala i boty a zdrhla). Shrnutí: Klišé. Stereotypy. Žádnej příběh. Hodně sexu.(7.4.2017)

Ale tak nebolo to až také zlé. Jednoduchá dejová línia..áno. Dialógy nič moc..áno. Vadilo mi to? Nie, lebo tu boli dve krásne ženy, na ktoré sa s radosťou pozeralo (jedna aj s charizmou - Erika Linder), medzi ktorými chémia fungovala, že by sa dala krájať. Radšej odpustím tie vyššie zmienené nedostatky a klišé ako to, keď by mi boli hlavné postavy nesympatické, hoci aj jedna z nich. A prirovnávať to k pornu mi príde prehnané. Sexu tu bolo dosť, ale scény boli natočené pekne a s citom, takže mi to vôbec nevadilo. Mihla sa tu aj Slovenka Andrea Štefančíková v roli striptérky. Ešte dopĺňam, že je tu aj zopár veľmi počúvateľných vecí zo soundtracku.(5.4.2017)

Jasmine je zasnoubená s Rilem. Ten však musí služebně mimo domov a Jasmine se zamiluje do někoho jiného. Do pokrývače. Pokrývač se ale jmenuje Dallas a je rodu ženského. To je z děje prakticky všechno, protože minimálně polovinu stopáže vyplňuje lesbický sex. Ne, že by se na to nedívalo dobře, ale děj to nikam neposouvalo. Po provalení se pak už jen muselo vyřešit, kdo z té neobvyklé trojky musí z kola ven.(29.10.2018)

Za mňa určite áno. Tento film je estetické nebo. Erika Linder si ma dosť získala. Jediné čo mi trochu nesedelo bolo zvoľnené tempo v strede stopáže s moc rýchlym emočným spádom medzi hlavnými postavami. Inak ale všetko veľmi dobre fungovalo – spoznávanie na začiatku, chémia medzi hlavnými hrdinkami, depresie ku koncu. Fakt sa mi to páčilo a seriózne rozmýšľam, že tomu strelím plný počet. Možno nabudúce.(1.3.2018)