Below Her Mouth

Pomedzi pery

(festivalový název)

Drama / Erotický

Kanada, 2016, 92 min

Jasmine je zasnoubená s Rilem. Ten však musí služebně mimo domov a Jasmine se zamiluje do někoho jiného. Do pokrývače. Pokrývač se ale jmenuje Dallas a je rodu ženského. To je z děje prakticky všechno, protože minimálně polovinu stopáže vyplňuje lesbický sex. Ne, že by se na to nedívalo dobře, ale děj to nikam neposouvalo. Po provalení se pak už jen muselo vyřešit, kdo z té neobvyklé trojky musí z kola ven.(29.10.2018)

Jasně, je to jednoduchý jak facka, ale má to sílu, má to náboj a v nepslední řadě to má tu nádhernou představitelku Jasmine. Té uděluju Oscara za odvahu, mít takhle rozjetou kariéru a střihnout si něco tak kontroverzního, to Hollywood jistě po zásluze potrestá. Přál bych si, abych pro jednou neměl pravdu, ale výborně zahraná, nebo dokonce skutečná vášeň při sexu s jedincem stejného pohlaví, to je v té zemi nazývané kolébkou demokracie a oázou svobody ještě pořád faul na červenou kartu.(27.7.2018)

Námět - na podobný styl již několikrát natočený. Dějová linka - ano, tak trochu předpokládaná a stereotypní. Dialogy - nic exkluzivního, ale budiž. Ale přecejenom tomuhle filmu musím dát 4 hvězdy. Proč? Právě přesně proto, že i přesto, že námětově nic nového a i dějove nic nepředvídatelného či překvapujícího, tak na to, kolik lesbických filmů už bylo natočeno na podobné téma, tak tenhle hodnotím jako zatím jeden z nejlepších. Ano, na Život Adele to nemá ani zdaleka, ale na druhou stranu, komu se chce koukat na lesbické drama 3 hodiny? Tento snímek má pouze 92 minut a až na "useknutý" závěr, bych jej zhodnotila jako jednoduchý, ale kvalitně zahraný i natočený. Fakt je ten, že hodně tomu všemu přidávají 2 krásné ženy v hlavních rolích, bez nich by to asi nebylo tak úplně "ono". A dalším velkým plus je to, že mezi těma dvěma funguje opravdu neskutečná chemie, která by se dala jak už bylo zmíněno doslova "krájet". A jak zde někdo zmiňoval "porno", tak to jsou jiné lesbické filmy teda mnohem větším "pornem". Náhodou, scény byly vkusně natočené a nic nebylo zbytečně přehnané či nereálné. Každopádně určitě bych tento film nenazvala "zbytečným" nebo "nudným". Na 5 hvězd to sice není, ale ty 4 si s přehledem zaslouží.(8.4.2017)

Lesbická vztahovka s erotikou, které tvůrci přikládají stejnou váhu, jako dialogům. Propadnutí zasnoubené a vždy věrné heteráčky nečekané lesbické vášni holt musí být důvěryhodně vykreslené. Dialogy poznávání se a následných citových peripetií nejsou nijak objevně napsané, jsou realistické. Stejně jako vyústění příběhu, které nijak nepřekvapí, ale připomene pocity a trápení, univerzálně aplikovatelné na milostné vztahy všeobecně (nehledě na kombinaci pohlaví). Za mě malá a nenápadná, ale poctivá lovestory.(21.10.2018)

Ale tak nebolo to až také zlé. Jednoduchá dejová línia..áno. Dialógy nič moc..áno. Vadilo mi to? Nie, lebo tu boli dve krásne ženy, na ktoré sa s radosťou pozeralo (jedna aj s charizmou - Erika Linder), medzi ktorými chémia fungovala, že by sa dala krájať. Radšej odpustím tie vyššie zmienené nedostatky a klišé ako to, keď by mi boli hlavné postavy nesympatické, hoci aj jedna z nich. A prirovnávať to k pornu mi príde prehnané. Sexu tu bolo dosť, ale scény boli natočené pekne a s citom, takže mi to vôbec nevadilo. Mihla sa tu aj Slovenka Andrea Štefančíková v roli striptérky. Ešte dopĺňam, že je tu aj zopár veľmi počúvateľných vecí zo soundtracku.(5.4.2017)