Below Her Mouth

Pomedzi pery

(festivalový název)

Drama / Erotický

Kanada, 2016, 92 min

Lesbická vztahovka s erotikou, které tvůrci přikládají stejnou váhu, jako dialogům. Propadnutí zasnoubené a vždy věrné heteráčky nečekané lesbické vášni holt musí být důvěryhodně vykreslené. Dialogy poznávání se a následných citových peripetií nejsou nijak objevně napsané, jsou realistické. Stejně jako vyústění příběhu, které nijak nepřekvapí, ale připomene pocity a trápení, univerzálně aplikovatelné na milostné vztahy všeobecně (nehledě na kombinaci pohlaví). Za mě malá a nenápadná, ale poctivá lovestory.(21.10.2018)

Jasmine je zasnoubená s Rilem. Ten však musí služebně mimo domov a Jasmine se zamiluje do někoho jiného. Do pokrývače. Pokrývač se ale jmenuje Dallas a je rodu ženského. To je z děje prakticky všechno, protože minimálně polovinu stopáže vyplňuje lesbický sex. Ne, že by se na to nedívalo dobře, ale děj to nikam neposouvalo. Po provalení se pak už jen muselo vyřešit, kdo z té neobvyklé trojky musí z kola ven.(29.10.2018)

• DserCom

Příběhově teda spíš nic, než moc. Klišé střídá klišé. Pak pár intimních scéna a zase klišé... Chtělo by to nějakou přidanou hodnotu, vůbec celkově mi uniká smysl nějaký pořádný zvrat, který by mi film víc uchoval v paměti. Je tak stereotypní až to bolí. Začátek nebyl úplně špatnej, ale zhruba od čtvrtiny filmu to začalo být až moc kýčovité a ohrané. Vývoj postav byl sice zpracován dobře, ale zasazení do celkového děje prostě nefunguje a film ztrácí na dopadu.(11.1.2020)

Za mňa určite áno. Tento film je estetické nebo. Erika Linder si ma dosť získala. Jediné čo mi trochu nesedelo bolo zvoľnené tempo v strede stopáže s moc rýchlym emočným spádom medzi hlavnými postavami. Inak ale všetko veľmi dobre fungovalo – spoznávanie na začiatku, chémia medzi hlavnými hrdinkami, depresie ku koncu. Fakt sa mi to páčilo a seriózne rozmýšľam, že tomu strelím plný počet. Možno nabudúce.(1.3.2018)

Námět - na podobný styl již několikrát natočený. Dějová linka - ano, tak trochu předpokládaná a stereotypní. Dialogy - nic exkluzivního, ale budiž. Ale přecejenom tomuhle filmu musím dát 4 hvězdy. Proč? Právě přesně proto, že i přesto, že námětově nic nového a i dějove nic nepředvídatelného či překvapujícího, tak na to, kolik lesbických filmů už bylo natočeno na podobné téma, tak tenhle hodnotím jako zatím jeden z nejlepších. Ano, na Život Adele to nemá ani zdaleka, ale na druhou stranu, komu se chce koukat na lesbické drama 3 hodiny? Tento snímek má pouze 92 minut a až na "useknutý" závěr, bych jej zhodnotila jako jednoduchý, ale kvalitně zahraný i natočený. Fakt je ten, že hodně tomu všemu přidávají 2 krásné ženy v hlavních rolích, bez nich by to asi nebylo tak úplně "ono". A dalším velkým plus je to, že mezi těma dvěma funguje opravdu neskutečná chemie, která by se dala jak už bylo zmíněno doslova "krájet". A jak zde někdo zmiňoval "porno", tak to jsou jiné lesbické filmy teda mnohem větším "pornem". Náhodou, scény byly vkusně natočené a nic nebylo zbytečně přehnané či nereálné. Každopádně určitě bych tento film nenazvala "zbytečným" nebo "nudným". Na 5 hvězd to sice není, ale ty 4 si s přehledem zaslouží.(8.4.2017)