Below Her Mouth

(festivalový název)

Drama / Pornografický

Kanada, 2016, 92 min

• DserCom

Příběhově teda spíš nic, než moc. Klišé střídá klišé. Pak pár intimních scéna a zase klišé... Chtělo by to nějakou přidanou hodnotu, vůbec celkově mi uniká smysl nějaký pořádný zvrat, který by mi film víc uchoval v paměti. Je tak stereotypní až to bolí. Začátek nebyl úplně špatnej, ale zhruba od čtvrtiny filmu to začalo být až moc kýčovité a ohrané. Vývoj postav byl sice zpracován dobře, ale zasazení do celkového děje prostě nefunguje a film ztrácí na dopadu.(11.1.2020)

Ale tak nebolo to až také zlé. Jednoduchá dejová línia..áno. Dialógy nič moc..áno. Vadilo mi to? Nie, lebo tu boli dve krásne ženy, na ktoré sa s radosťou pozeralo (jedna aj s charizmou - Erika Linder), medzi ktorými chémia fungovala, že by sa dala krájať. Radšej odpustím tie vyššie zmienené nedostatky a klišé ako to, keď by mi boli hlavné postavy nesympatické, hoci aj jedna z nich. A prirovnávať to k pornu mi príde prehnané. Sexu tu bolo dosť, ale scény boli natočené pekne a s citom, takže mi to vôbec nevadilo. Mihla sa tu aj Slovenka Andrea Štefančíková v roli striptérky. Ešte dopĺňam, že je tu aj zopár veľmi počúvateľných vecí zo soundtracku.(5.4.2017)

Námět - na podobný styl již několikrát natočený. Dějová linka - ano, tak trochu předpokládaná a stereotypní. Dialogy - nic exkluzivního, ale budiž. Ale přecejenom tomuhle filmu musím dát 4 hvězdy. Proč? Právě přesně proto, že i přesto, že námětově nic nového a i dějove nic nepředvídatelného či překvapujícího, tak na to, kolik lesbických filmů už bylo natočeno na podobné téma, tak tenhle hodnotím jako zatím jeden z nejlepších. Ano, na Život Adele to nemá ani zdaleka, ale na druhou stranu, komu se chce koukat na lesbické drama 3 hodiny? Tento snímek má pouze 92 minut a až na "useknutý" závěr, bych jej zhodnotila jako jednoduchý, ale kvalitně zahraný i natočený. Fakt je ten, že hodně tomu všemu přidávají 2 krásné ženy v hlavních rolích, bez nich by to asi nebylo tak úplně "ono". A dalším velkým plus je to, že mezi těma dvěma funguje opravdu neskutečná chemie, která by se dala jak už bylo zmíněno doslova "krájet". A jak zde někdo zmiňoval "porno", tak to jsou jiné lesbické filmy teda mnohem větším "pornem". Náhodou, scény byly vkusně natočené a nic nebylo zbytečně přehnané či nereálné. Každopádně určitě bych tento film nenazvala "zbytečným" nebo "nudným". Na 5 hvězd to sice není, ale ty 4 si s přehledem zaslouží.(8.4.2017)

Lesbická vztahovka s erotikou, které tvůrci přikládají stejnou váhu, jako dialogům. Propadnutí zasnoubené a vždy věrné heteráčky nečekané lesbické vášni holt musí být důvěryhodně vykreslené. Dialogy poznávání se a následných citových peripetií nejsou nijak objevně napsané, jsou realistické. Stejně jako vyústění příběhu, které nijak nepřekvapí, ale připomene pocity a trápení, univerzálně aplikovatelné na milostné vztahy všeobecně (nehledě na kombinaci pohlaví). Za mě malá a nenápadná, ale poctivá lovestory.(21.10.2018)

• ikilledjenny

Tak jsem vám čekala aspoň na anglický titulky, jestli mi po prvním zhlédnutí náhodou něco neuniklo...a neuniklo, i po druhý to bylo naprosto zbytečný. Teď hezky od začátku. Jasmine (fakt sexy Natalie Krill) pracuje v modním průmyslu a v baru potká Dallas (ne tak sexy Erika Linder, ehm, jo opravdu mám radši feminní typy), která pracuje jako pokrývačka střech. To máme první stereotyp. Dallas je chladná, nemluví o svých emocích a sbalí každou v baru. Jasmine je rozpolcená mezi aférkou a budoucím manželstvím. Klišé. To už tu bylo tolikrát. Po příběhové stránce tedy film nepřináší nic nového. Scénář je tak strašně prkenný, že to občas vyvolalo pohrdlivé odfrknutí z mojí strany. Herecký výkony velmi jednostranné, Natalie je o dost lepší ze zmíněné dvojice. Jako pozitivum bych vyzvedla kameru, možná soundtrack, ze kterýho jsem pochytila dva dobrý songy a ten sex tam taky není úplně špatnej (Až na to, kdo proboha vytáhne na prvním rande strap on? Bych tam nechala i boty a zdrhla). Shrnutí: Klišé. Stereotypy. Žádnej příběh. Hodně sexu.(7.4.2017)