Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický western Tři násilníci se odehrává v Texasu v neklidné době bezprostředně po občanské válce. Vojenský veterán Colt Saunders (Charlton Heston) se po letech strávených v armádě vrací na svůj domovský ranč „Bar S“. Sotva se ale usadí, musí čelit řadě nečekaných potíží. Lorna (Anne Baxter), kterou si před nedávnem vzal za ženu, se snaží za každou cenu utajit svou divokou minulost barové tanečnice. Další, horší problém pro něj ovšem znamenají bezohlední kořistníci ze Severu a jejich korupcí prolezlá prozatímní vláda. Ti totiž mají zálusk na jeho pozemky... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (8)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Western Tři násilníci opravdu není ničím výjimečný a přelomový, ovšem fanouškům žánru stojí za pozornost. Ve své první půlce je velmi zajímavý a poutavý, v druhé půlce mi přišlo, že trochu ztrácí dech, přičemž by měl gradovat. Jedinou zápletkou je de facto vztah Lorny a Colta po odhalení její minulosti. Proti tomu záporní kořistníci nejsou téměř žádným pořádným kořením. Závěr snímku je však poměrně napínavý a ucházející. Proto dávám 4*. ()

Mirokukii 

všechny recenze uživatele

Tvrdohlavý a zásadový Heston. Krásná Baxter s pochybnou minulostí a nakonec zlé "dvojče" Tryon. Zcela nesourodá trojice a jeden rozlehlý bohatý ranč, který se snaží nejrůznější korupčníci zničit, pro western netypickým způsobem, rozeštváním jejich obyvatel. Průměrné drama s charaktery rozehranými tak napůl. Mohlo z toho být více... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

nie úplne klasický heroický western ale skôr taká rodinná dráma na farme, v rámci dramatickej osnovy veľmi podarené, plus dobré herecké výkony Charlton Heston opäť boduje /70%/ ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Neznámý, nenápadný a právem opomíjený western, který více připomene Wylerovu "Velkou Zemi" (ačkoliv kvalitativně je film o několik stupínku níž) než Leoneho "špagetovky". Nečekejte divoké přestřelky drsných kovbojů ale ani nádherné záběry na nahánění dobytka a ve větru vlající slámu. Nic z toho "Tři násilníci" nemají a právě díky tomu nedokážou zaujmout žádného milovníka tradičního i netradičního westernu. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

OUR HEARTS ARE VERY SAD, SEŇORE COLT, BUT WE MUST GO! VIA CON DIOS! Průměrný western s nadprůměrným hercem, který ovšem tentokrát hrál jen průměrně, protože se jednalo o průměrný scénář. Ano je to tak, avšak závěrečný 'colt fight', kde Beauregard 'Cinch' Saunders otočí láhev whiskey, která odpočítává čas do přestřelky, byl geniální nápad. Naprosto napínavá atmosféra, která mě napínala jako když Maria za rančem napíná šňůru na prádlo. No a jak si pak všichni rozebrali zbraně, vybili okenní tabulky a spustili palbu? Brilantní. Škoda, že scénáristé tu nepřitlačili víc na pilu a neproměnili Saundersův dvorek tak, aby vypadal jako podlaha na jatkách na konci šichty. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama