Reklama

Reklama

Videa (1)

Recenze (4)

danecek24

všechny recenze uživatele

19. Zlatý Glóbus za rok 1961 - cena (2) - *Nejlepší filmová píseň - "Town Without Pity" - Hudba Dimitri Tiomkin, text Ned Washington, *Objev roku (herečka) - Christine Kaufman ()

slunicko87 

všechny recenze uživatele

Town Without Pity má výbornou atmosféru, při které skoro tuhne krev v žilách. Bohužel všechny ostatní aspekty tohoto filmu jdou opravdu bez soucitu stranou. Tragický příběh mladé Němky pak paradoxně hraje jen druhé housle, čímž se zcela míjí účinkem. A tak o nějaké pointě či podnětu k zamyšlení, který by se u takového tématu nabízel, si divák může nechat jen zdát. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

V Kubrickových Stezkách slávy hrál Douglas plukovníka Daxe, který v době první světové války obhajoval tři vojáky nespravedlivě obviněné ze zbabělosti. V tomto filmu představuje majora Garretta, který obhajuje čtyři americké vojáky obviněné ze znásilnění německé dívky. Problém je, že skutek se stal a vojáci, kterým hrozí trest smrti, jsou vinni. Snímek má skvělou atmosféru, ale stojí především na Douglasově výkonu v roli špičkového vojenského právníka, který je v zájmu svých mandantů dotlačen k něčemu, zač se (zřejmě) bude do konce života nenávidět. ()

Galerie (26)

Reklama

Reklama