A Chinese Ghost Story II

• Hongkong Qian ny you hun II ren jian dao (více)

Bloody13

A já debil si myslel, že jednička je přitažená za ocas. Ale teprve až tohle je ta skutečná fantasmagórie, která mi prostě nesedí. Závěr s obří stonožkou je navíc jedno velký "what the fuck!" ()

Shit

Akčnější, drsnější, hororovější a podle mě i zábavnější než první díl, na kterej dvojka mimochodem navazuje úplně přesně a pokračuje dál v příběhu, i když asi trošku jinak, než si každej po prvním díle představuje. Nicméně zůstala výtečná temná atmosféra, i herci a přibyly skvělý souboje a akční scény a podle mě se vylepšil i hudební doprovod. ()

berg.12

Tenhle díl jsem viděl dříve než jedničku, a i když jsem se tak úplně neorientoval v tom kdo je kdo, prakticky vůbec mi to nevadilo. I při zpětném pohledu, po zhlédnutí jedničky, mi tenhle díl přijde o něco urovnanější, trikově lepší, humornější a hlavně povedenější po hudební stránce. Příběhu má sice o něco méně a znovu se motá na jednom místě, ale proč by se ve fantasy muselo pořád někam putovat, že. V téhle ztřeštěné čínské duchařině to určitě není na škodu. ()

darkrobyk

Přímé pokračování, kdy Siu Sin už není, ale místo ní se snad ještě více ztřeštěný Ling setká s dívkou Windy, která jí je strašlivě podobná - aby taky ne, když ji hraje stejná herečka. Hlavní motivem je podobně jako v předchozím dílu láska, dalšími pak souboj s démony, kdy nejvýživnější je samozřejmě finální. Windy a její sestra Moon se snaží zachránit otce, kterého vedou vojáci k císaři. Linga považují za čarodějnického mistra první kategorie a on je nedokáže přesvědčit o opaku. Rozhodne se tedy dívkám pomoci. Jenže když přijdou na scénu démoni, je nutná magie. Tu obstará čaroděj Autumn a později, jakmile jde do tuhého, páč se zlatým démonem jde bojovat jen s obtížemi, přivede Ling starého známého - čarodějnického šermíře. Hodně se létá, což je fajn, vizuál opět skvostný a obří stonožka neměla chybu. Viděl jsem po čtvrté a opět jsem spokojen....hodnocení tedy ponechávám. ()

Lhurgoyf

Toto pokračovanie výbornej jedničky sa odohráva PRESNE tam, kde tá skončila. Dokonca sa dočkáme i krátkeho zrekapitulovania deja - a následným titulkom: And the story continues... Inak sa film nesie v tom istom duchu, čiže kopa nadľudského wire-fu, lietania, kung-fu, kúziel, šermovaia, nejakých tých démonov a krvi, s absurdnými dávkami čierneho humoru, no a samozrejme nenápadným príbehom lásky. ()

Vavča

Více humoru, který je někdy značně trhlý, působí to pořád skvěle old schoolově, prostě takové věci se dnes už v HK v takové kvalitě netočí. Jacky Cheung v roli supr klerika, uvidíte samozřejmě staré známé, film po většinu doby je lehkou komedií, ale ke konci se zvážní a přitvrdí. Ano přibylo soubojů, efektů a ze strany záporáků šel fakt strach, ale to kouzlo a atmosféru romantického příběhu jako v jedničce, zde tolik nezažijete, mírný ústup ze slávy, uvidíme co přinese třetí díl. ()

Willy Kufalt

Předevčírem jsem si s radostí zopakoval A Chinese Ghost Story z roku 1987 a jelikož mě opakovaně nadchlo, riskl jsem i aktuálně stejně vysoce (76%) hodnocenou dvojku. Bohužel jsem zklamán. Jestliže mi první film připadal jako inteligentní a velmi dobře namíchaný mix akční fantasy s romancí, horrorem, komedií a muzikálem, kde se vše skvěle propojovalo a nadmíru ladilo, zde ve dvojce dochází na dlouhou řadu nápadů, které vytvořily spíše podivný guláš, kde ve scénách s oživlou sochou Buddhy jsem už nabyl dojem jedné velké frašky. Nebo výsledek už příliš spadal do toho typu fantasy plného kouzel, mečů a bojů proti bájným netvorům, jaký mě obvykle míjí. Nesedlo mi každou chvíli tak obrovské množství akčních trikových scén, zatímco naopak na klasické poctivé souboje (bez napřirozených prvků) už tentokrát snad ani nedošlo, romantiky zbylo méně, resp. nepůsobila na mě tak dojemně a emotivně, a v rámci hudební složky došlo jen na zopakované písničky a motivy z prvního filmu (přičemž „Tao“ v podání hlavního hrdiny mi zdaleka nepřišlo tak vtipné jako v podání mnicha :)). Humoru sice bylo dost ve vybraných dialozích či nasazeného tónu u proslovů bojujících hrdinů dost, ale možná ještě více přebyl ústřední děj. Takže navzdory řádce nových nápadů, z nichž se mi líbilo třeba pár originálních morbidních scén v prvních 15ti minutách, pociťuji výrazně chudší a zdaleka ne tak originální zážitek. [50%] ()

Silverluv

Rozhodně zábavnější než utahaný první díl. Vyhodit nudné pasáže, mírně prostříhat a je to dokonalé. Velký Budha byl jeden z nejzajímavějších padouchů, co jsem kdy ve filmu viděl, a jeho "chanty" byly fakt strašidelné! :o) ()

muti

zial, od jednotky to ma hrozne daleko. pribeh nie je uz ani taky prehladny, striedaju sa tam zvlastne tvory, ktore nie su ani vysvetlene, beha tam divny duch ktory raz moze a raz nemoze vyjst na mesacny svit, nikto zaznici zmrznutych duchov, zo svadby sa uteka bez logiky, dost velka zlatanina to bola veru... a vtipne sceny? prosim vas, to ste ich uz hladali az tak krvopotne? a to som sa tesil ze to bude kvalitne pokracovanie, avsak zazil som velke sklamanie. dufam ze trojka je lepsia, ale asi si ju koli tomuto nepozriem ()

HKstars

Každý, kdo si zamiloval dobrodružství mladého učedníka ve světě plném duchů a démonů, si teď může oficiálně povyskočit. První díl měl takový úspěch (a natolik otevřená zadní vrátka pro případné pokračování), že se k němu Ching Siu-Tung o tři roky později vrátil. Děj bezprostředně navazuje na závěr jedničky - Ling (Leslie Cheung) doufá, že se mu podařilo Siu-Siu reinkarnovat a zajistit jí tak klidný posmrtný život. Rozloučí se tedy s mnichem Yinem (Wu Ma) a vydává se do města, což spouští řetěz nekontrolovatelných nehod: Lingovi je sněden kůň (místní řezníci si nevybírají a berou co je po ruce) a záhy je samotný Ling zatčen místní policií. V cele potkává moudrého starce, který mu nakonec pomůže uprchnout doslova hrobníkovi z lopaty a vyzbrojí ho na cestu svým jediným majetkem, tajemným talismanem. Právě tahle malá věcička odstartuje další kolotoč záměn, když Linga skupinka bojovníků považuje za moudrého Chua. Abychom se konečně přes tyhle malichernosti někam dobrali, v oné partičce jsou i dvě sestry hledající svého otce. Obě se do Linga (Chua ;) zakoukají, ale pro Windy hraje jeden podstatný fakt - jako by z oka vypadla právě Siu-Siu, Lingově lásce z prvního dílu... Romantické přemítání však během filmu ustupuje do pozadí, protože na scénu přichází taoista-začátečník v podání Jackyho Cheunga, a kde se zjeví tenhle komik, tam je o zábavu postaráno. Není divu, že děj pozvolna sklouzne do podoby neřízené komediální střely, skrz naskrz prošpikované duchařskými efekty. Možná je to tak dobře, protože ani v dobách, kdy Chinese Ghost Story 2 vzniklo (1990), se nedaly hongkongské make-up efekty považovat za zdařilé, takže většina duchů vás spíš rozesměje než vystraší... Ching Siu-Tungovi se však daří v jakékoliv poloze a tak vám při sledování jeho podívané nebude nic chybět - jsou tu souboje, strašidelná monstra, zajímavé vizuální efekty (většinu obstará taoista-expert (Wu Ma)) a hlavně tuny humorných scén, které jsou převážně dílem Jackyho a Leslieho Cheungových. Jejich vzájemná "freeze" scéna patří k nezapomenutelným výjevům v historii (nejen) HK kinematografie. Kdo si pamatuje legendární závěr prvního dílu, bude se divit, že tentokrát zůstává Siu-Tung podezřele v klidu a krom jednoho figurínového cucáka na nás nic nevybalí. To pravé inferno však nakonec vypukne a ti, kdož si mysleli, že gigantická socha zlatého buddhy byl vrchol, zbaběle pokleknou a začnou summonovat nějakou obranu, protože OBROVSKÁ létající stonožka je díky omezeným možnostem produkce nasnímána až surrealisticky a poskytne vám pohled na který se nezapomíná. A až si budete myslet, že už se nic "lepšího" stát nemůže, zařadí Siu-Tung vyšší rychlost a uštědří vám takovou podpásovku, že vás budou z křesla muset vysekávat... Ale což, Siu-Tung zas jednou dokázal nezměrnost své fantazie a především díky jemu a bezchybným výkonům herců letí hodnocení prudce nahoru. Druhý díl se vydal trochu jinou cestou než jeho předchůdce, ale rozhodně to nebylo na škodu. Křehkosti a originality jedničky už sice Siu-Tung nedosáhl, ale pořád zbývá dost důvodů proč po Chinese Ghost Story 2 sáhnout. p.s. Hláška pro ty, kteří jsou smutní z toho, že ve filmu nezůstalo moc romantiky: Ling: "Zakryju tě tělem, takže mě vlci sežerou jako prvního"; Windy: "Oh, ty jsi tak úžasný". Tady máte romantiku ;). 80% () (méně) (více)

sibskyn

Není to špatné, ale po jedničce jsem na tohle byl hodně natěšený a eee... Je to tak trochu zklamání. Už mi to ani nepřišlo tak akční. V jedničce se pořád šlo na něco dívat a čekali jste jak celý děj dopadne. Tady je tempo o něco pomalejší a děj se odehrává tak trochu jinak než jsem čekal, ale ve výsledku proč ne. Každopádně mě to i tak dokázalo navnadit na to, abych viděl více filmů z asie. ()