poster

Dva šampioni Šaolinu (neoficiální název)

 • Hong Kong

  Shao lin yu wu Dang

 • Hong Kong

  少林與武當

Akční / Drama

Hong Kong, 1980, 101 min

Režie:

Cheh Chang

Kamera:

Wai-Kei Cho

Producenti:

Run Run Shaw
(další profese)
 • PetrPan
  *****

  Produkce Shaw Brothers v nejlepší formě! Klasicky "prajednoduchý" příběh o znesvářených klanech bojovníků je však vyšperkován vcelku propracovanou strukturou děje. Postavy zde pouze nevstupují na scénu, aby se zapitvořily, pohádaly a popraly, ale smysluplně plynuly v dějové linii od bodu A do bodu B a dál. Scénář hongkongským kopáčům pro tentokrát přinesl možnost předvést i něco jiného než jen prostý škleb, ne vždy se to povedlo, ale i jen snaha je v tomto žánru vítanou přidanou hodnotou. En gros celého filmu je ovšem martial art a Dva šampióni Šaolinu nabídnou v tomto ohledu naprosto dokonalou podívanou. Různorodé styly, zbraně, nešetří se ani krví a brutalitou, kupříkladu taková urvaná varlata budiž pozvánkou i pro psychicky odlišnější diváky. Závěrečná mela a finální tečka pak zvedají mé hodnocení až k pětihvězdným výšinám.(9.5.2015)

 • kitano
  *****

  Uz som si zvykol, ze Chang Cheh v kolonke reziser je pri filme vzdy zarukou kvality a nieje tomu inak ani teraz. Zapletka je sice jednoducha, no vdaka vela zaujimavym zvratom a to najma v druhej polovici, sa film stava skutocne zabavny. Zrada, priatelstvo, tragicke osudy a hromada spickovej akcie - to je rovnica, ktora na mna vzdy zarucene zafunguje Z jedneho tahu ktory tu predvedie Sheng Chiang sa spravi slabo urcite kazdemu chalanovi :). A tie uvodne titulky...su proste uzasne. (9/10)(21.4.2008)

 • miklaras
  ***

  Chang mě docela potěšil, i když se film nevyšplhal ke špičce. Lo Meng dokonce občas zkoušel hrát a dopadlo to dobře a ostatní Venoms byli dost dobří. Choreografie víc, než dobré a kdyby šlo o jakéhokoli jného režiséra, určitě bych měla tendenci to celé nadhodnotit. Když jde o Changa, stále srovnávám s jeho nejlepšími kousky...5.5/10(26.9.2008)

 • tichyBob
  ***

  Nejkomplikovanější kung fu film jaký sem viděl. Hromada postav. Ze začátku sem se moc nechytal kdo je kdo, protože postavy měly dost podobné účesy. Ale co se týká soubojů, byly dost dobré takže pod tři jít nemůžu.(5.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace