Lacike

Skôr by som to označil ako súčasť série Mr. Vampire ako pokračovanie New Mr. Vampire. Dejovo to síce nenadväzuje ani na jednu sériu, ale hlavného Sifu mnícha tu hrá Lam Ching Ying. Za pomocníka tu má znova Chin Siu Hoa a Billy Lau tu je zase za toho otravného, ktorému prajete niečo zlé. Dejovo to je dlhší čas len sled epizódiek na ktoré sa hneď zabudne a ide sa na ďalšiu. Tá najväčšia sa týka oživeného západného mnícha, ktorý sa vráti zo záhrobia ako upír a začne terorizovať mestečko. Tentokrát to teda nie je roztomilý poskakujúci upír ale celkom desivý zmrd. Našťastie legendárny mních s jedným obrovským obočím s ním zatočí. Trikovo to je celkom vydarené. Síce to nie je nejak extra výpravné, ale akcia odohrávajúca sa väčšinou na nejakom opustenom mieste je celkom vynaliezavá a dobre prevedená. Zaujala ma hlavne scéna s posúvajúcimi sa stromami alebo bitka na rozpadnutom moste. Klasické kung-fu tu ale nehľadajte. Väčšinou to sú šialene predrátované a trikové scény. V jedinej kung-fu scéne predvedie nejakú tú otočku Chin Siu Ho vrátane absurdného kúsku v ktorom vyskočí kopne do súpera odrazí sa od neho a kopne ďalšieho súpera. Celé to je evidentne predrátované a extrémne zrýchlené. Slabšie mi pripadalo akurát finále, v ktorom už so žiadnymi zaujímavými nápadmi neprišli. Humor je jednoduchší, ale našťastie nie trápny a viackrát som sa zasmial. Takže nie je to taká pecka ako prvé tri diely Mr. Vampire, ale kto má rád tento typ filmov, tak bude spokojný. 5,5/10. ()

Kolssteyn

Častěji známé pod názvem 眉道人 Vampire vs. Vampire. Jeden ze dvou filmů, které režíroval Lam Ching-Ying. Je dobře, že se nadále věnoval spíše uplatňování hereckého talentu. Tato vynucená komedie pro děti s darebnými triky, "groteskními" zvuky, upřímnou nepředstíranou trapností a malým ochočeným upírčetem pískajícím zaměnitelně s kuřetem, lze jen s největším sebezapřením sledovat nanejvýš do čtvrtiny filmu. Yi mei dao ren, ať si dělaj z někoho jiného dobrý den. ()

Grimaldi

Lam Ching ying se po Mr. Vampire 3 vrací do boje s upíry a dokonce jako režisér. Další výraznou změnou je nepřítel, kdy se jím tu stal upír z Evropy. Zajímavému nápadu a skvělé akci sice trochu škodí režijní nezkušenost hlavní hvězdy, ale v rámci jiangshi filmů se pořád jedná o jeden z těch lepších. ()